Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A sürgősségi és a "sima"...

A sürgősségi és a "sima" császár közt mi a különbség?

Figyelt kérdés
Melyiket milyen esetben alkalmazzák? Neked milyen volt? Melyik a fájdalmasabb?
2013. jan. 9. 21:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kedves Jégtánc, ezt én is írhattam volna. Ugyan ilyen volt az első szülésem.

A másodiknál meg szétvált a hegem. Érdekes, hogy eddig még nem gondolkodtam ezen, hogy mindkettő sürgősségi volt.

Ha kérdezik, mindig azt mondom, hogy császárom volt.

2013. jan. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nekem is sürgősségi császárom volt a fiammal.


Az egész úgy történt hogy 41 hetet betöltöttem és mivel nem volt túl aktiv a babám ezért az NST után egyből bent is fogtak.Másnap reggel feltettek egy ballont mert ügye próbálkoztak inditással és ez tágitja a méhszájat du 3/4 4-kor leesett a ballon és kijött a nyákdugó ezután hagytak nyugodtan már éjjelre.Aztán másnap reggel jött a méhszáj érlelő zselé amitől egyből 2-3 perces fájásaim jöttek kb du fél 2-ig mivel nem tágultam semmit kaptam még egy adagot belőle este fél nyolcig maradtak a 2 perces fájások aztán 8 előtt 10 percel elfolyt a magzatvizem majd vittek a szülőszobára CTG NST egy órán keresztül.Már nagyon fáradt voltam de még benyomtak egy oxitocin infuziót amitől aztán már a falat kapartam és nemsokára éreztem hogy valami nem stimmel.Kértem egy hőmérőt be is lázasodtam és a baba szivhangja is rosszabb lett csökkent a pulzusa.Jött egy csapat orvos a föorvossal egyetemben és mondták hogy mivel nem tágulok és mivel veszélyben van a baba is fenyegető oxigén hiány miatt igy sürgősségi császár lesz.Szóltak a dokimnak aki jött is gyorsan.Leborotváltak adtak katétert és be kellett sétálnom a mütőbe.Ott felültem a mütő asztalra beadták az érzéstelenitőt lekötöztek letakartak és onnantól 10 perc múlva kint is volt a fiam.Mindent láttam a lámpabúrában.Az orvos csapat nagyon rendi volt mindenki odafigyelt és kedvessek voltak.Nem éreztem semmit az egyészből.Öszzevartak és két óra pihenő a megfigyelőben.Amúgy a mütét alatt és után is adnak infúziót és abba tesznek fájdalom csillapitót általában nospa és algopirin és aki kéri az a kórházban tartózkodás alatt is kap napi 2x injekció formájában.Én nem éreztem fájdalmat utánna csak az első felkelés volt nehéz.Ja érzéstelenitésnél 12 órát nem lehet felkelni nálunk addig csak szopizni hozzák oda a kicsit és mikor felkelsz már akkor adják ki melléd.Jó tanács!Minnél többet próbálni kell felkelni sétálni mert mindig könnyebb lesz tőle.A mütét után nem szabad megemelni a fejet mert nagyon csúnya fejfájás és hányás lehet belőle.Érdemes a táskába bekésziteni egy olyan szivószálat mint a kis gyümileveken szokott lenni mert az megkönnyiti az ivást is.

2013. jan. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. jan. 10. 14:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!