Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A sürgősségi és a "sima"...

A sürgősségi és a "sima" császár közt mi a különbség?

Figyelt kérdés
Melyiket milyen esetben alkalmazzák? Neked milyen volt? Melyik a fájdalmasabb?
2013. jan. 9. 21:34
1 2
 1/13 Jégtánc ***** válasza:
100%
Sima császár ha programozott,ha valamilyen egészségügyi okok miatt nem tud a kismama simán szülni.Sürgősségi ha a szülés közben komplikációk lépnek fel,és sürgős műtéti beavatkozás szükséges.Nekem első gyermeknél volt sürgősségi.Nagyon sokáig vajúdtam,nem tágultam,zöld lett a magzatvíz,belázasodtam közben.Nem tudom melyik a fájdalmasabb,szerintem nincs fájdalomban különbség a kettő között.
2013. jan. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Igaz nekem első baba lesz,de én úgy gondolom,hogy a sürgősségi császár azért sürgősségi,mert a vajúdás során komplikációk lépnek fel..pl nem jól viseli a baba a vajúdást,lassul a szívverése vagy bármilyen más probléma felmerül menet közben akkor gyorsan betolnak a műtőbe és kikapják.

A programozott császárt azt pedig a kismama és az orvos előre megbeszélik,hogy császár lesz,mert pl a kismamának van valami olyan betegsége,ami miatt nem tudná simán megszülni,vagy pl téraránytalanság lép fel,ilyesmi.Ilyenkor általában egy nappal hamarabb befektetik a kismamát és másnap császárral világra hozzák a babát.Én így tudom,hogy ez a kettő között a különbség.


23+1 hkm

2013. jan. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%

Nekem sürgősségi császárom volt.

Autóbalesetünk volt és onnan vittek egyből a műtőbe. Altatással történt, mert eltört a jobb lábam (térdem) és a varrni kellett a bal vállamat is.

Beérkezéstől számítva 18 perc alatt kivették a lányunkat makk egészségesen; 3050g és 52 cm-el.

Engem kb. 40 perc alatt varrtak össze, közben pedig a balesetisek is "ügyködtek" rajtam.

Nem a szülészetre vittek, hanem a balesetire, mert ott könnyebb volt ellátni. Plusz a szülészeti műtők is foglaltak voltak.

Tehát a kórháznak egyszerűbb volt áthívni a másik szárnyba a szülészemet 2 szülésznőt, kb. 4-5 ápolónőt és 2 védőnőt.


Összesen 3,5 órát voltam a műtőbe, de nem ott ébredtem fel, hanem a baleseti intenzíven. Itt is voltunk elszeprálva a többi betegtől a lányommal.

Nekem majdnem fél év volt felépülnöm és 3 hónapos volt a lányunk, amikor hazajöhettünk. 6. hétig tudtam szoptatni, tovább nem ment.

2013. jan. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
23%
Fajdalomban mutet utan van különbség, a sürgősségi ugyanis mindig altatásban van, aminél ebresztes utan azonnal jelentkezik a fájdalom. Sima csaszarnal lehet érzéstelenitest választani, a órákkal a műtét utan is hat es a hatása egyenletesen csökken.
2013. jan. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem sürgősségi császárom volt.

Szerdára voltam kiírva császárra farfekvés miatt, akkor lettem volna 41 hetes. Kedd hajnalban elfolyt a magzatvíz ami zöld volt. Összekaptak egy műtőscsapatot, és annyiban volt szerencsém, hogy még kaphattam érzéstelenítőt. Így hallhattam felsírni a lányunkat.

2013. jan. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
De ugye olyan nincs, hogy érzéstelenítő nélkül csinálják? Ha esetleg nagyon nagy baj van a babával, az anyát akkor is érzéstelenítik ugye?
2013. jan. 9. 22:03
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem programozott császárom volt. Az én alapbetegségem miatt biztonságosabbnak látták így mindkettőnkre nézve. Kaptam spinális érzéstelenítést, tehát a műtétből nem éreztem semmit. Amikor az érzéstelenítő kiment onnantól kezdve nekem nagyon fájt.
2013. jan. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A "simát" elektívnek vagy tervezettnek nevezik. Azt előre meghatározott időpontban végzik valamilyen ok miatt azért, hogy bizonyos problémákat megelőzzenek.

Ezzel szemben sürgősségit akkor végeznek, ha már baj van, és a komolyabb károsodásokat akarják elkerülni.

2013. jan. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nagyon gyorsan el tudnak altatni. Nem csinálják érzéstelenítés nélkül.
2013. jan. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"De ugye olyan nincs, hogy érzéstelenítő nélkül csinálják?"


Jesszus! Nem a középkorban élünk. Természetesen mindig van érzéstelenítés.

2013. jan. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!