Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénzen lévő kismamák!...

Táppénzen lévő kismamák! Hanyadik héttől és miért vagytok otthon? Illetve akinek nincs probémája, hogyan tervezi, mennyit marad otthon szülés előtt?

Figyelt kérdés
2009. aug. 25. 11:58
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Szia! Én eddig úgy terveztem, hogy a nálunk, külföldön járó 63 napot fogom itthon tölteni. Mindig az a fajta voltam, aki nem érezte, hol a tűréshatár, dolgoztam, míg ki nem esett a szemem. Most szabin vagyok, és a család is meg a barátok is rábeszéltek, hogy vetessem ki magamat táppénzre, mert már volt egy vetélésem, a meleget sem bírom, és lassan kezd aggasztó lenni, hogy 18 hetesen egy dekát sem híztam, hanem inkább fogytam 3 kilót. Szóval asszem a héten kérek betegszabit a háziorvostól (hétfőtől kéne visszamenjek dolgozni), míg hűl egy kicsit a levegő, utána 2-3 hétre visszamegyek dolgozni, és utána kivetetem magam tp.-re októbertől. Így sem fogok unatkozni, vannak még őszre elmaradt vizsgáim és itthoni munkát is vállaltam
2009. aug. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Veszélyeztetett terhes vagyok . 5 hetes és már nem dolgozom. Előző terhességemből kiindulva irt ki a doki fenyegető vetélés miatt. Bizom benne semmi baj nem lesz.
2009. aug. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Nekem februar 23-an erkezik a babam es Januar vegeig dolgozom. En is kulfoldon elek es 6 honapot maradhatok itthon a babaval amit fizetnek. En ugy oldottam meg, hogy megtartottam jovore 4 het szabadsagot igy februarban vegig szabadsagon leszek. A cegem is egy nagyon rendes ceg es kaptam tolluk egy honapot ugymond 'ajandekba' amit fizetnek mint szabadsag igy a fel evet amit a babaval tolthetek otthon csak aprilisban kell elkezdenem. Persze maradhatok a baba egy eves koraig is otthon addig van hivatalosan fentartva a munkahelyem, de sajnos azt mar nem fizetik. :( Szoval en 36-37-dik hetig dolgozm.
2009. aug. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én szerettem volna 36-37. hét környékéig dolgozni, de a dokim javaslatára már 8. héttől itthon vagyok.

Most már egyálatalán nem bánom. Így elkerül a benti stressz és figyelhetek magamra és a babára is.

2009. aug. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én október (közepéig), vévéig dolgozom, attól függ, hogy mikorra leszek kész a munkámmal. Január közepére vagyok kiírva. Nagyon pörgős amunkám, néha már úgy érzem, hogy itt befejeztem, hazamegyek és vissza sem jövök. Aztán belegondolok, hogy milyen furcsa lesz, ha nem kell minden nap dolgozni jönni, nem találkozom a kollégákkal.

Végül abba gondolok bele, milyen jó lesz csak a babára koncentrálni, a babaszobát berendezni, és nem a sok hülye ügyféllel, apeh-el veszekedni, meg a bevallásokkal kapkodni.

Így döntöttem úgy, hogy 2, 2és fél hónap pihit engedélyezek magamnak.

2009. aug. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én okt. 3ra vagyok kiírva és május 1től vagyok táppénzen. Tavaly volt egy vetélésem, most nem mertem kockáztatni. Nagyon stresszes, idegölő a munkám, de szerettem nagyon. Azt hittem, hülyét fogok kapni itthon a nagy semmittevésben, de úgy eltelt ez a négy hónap itthon, hogy csak na. Nagyon jó! Szóval én biztatnálak, ha megteheted, mert nyílván ez sem mellékes.
2009. aug. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
SZia! Én február végére vagyok kiírva és most év végén kiveszem a maradék szabimat, jövőre a jövő évit és a szülésit, így dec. 11-én jövök utoljára. Már alig várom :-)
2009. aug. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%
Én a 6. héttől vagyok otthon, mert állatok között dolgoztam. A dokim nem iks engedte, h tovább dolgozzak. Most 38 hetes vagyok és egyeltalán nem bánom, mert hiába irodába voltam, de nagyon stresszes volt és hidd el, jobb itthon a nyugalom neked is és a babának is. Az pedig h*lyeség, h azért dolgozik vki, mert mi lesz ha itthon lesz mert megzsokta a pörgést.... én is pörögtem, az első pár hét furcsa is volt, de utólag egyeltalán nem bánom, a nyugalom sokkal többet ér neked is és a babának is.
2009. aug. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!:-)

Én január közepére vagyok kiírva, és én is október végéig szeretnék dolgozni. A napokban már megfordult a fejemben, hogy jó lenne itthon, de így is lesz 2és fél hónapom rákészülni mindenre!

Jó babavárást mindenkinek!!

2009. aug. 25. 18:18
 10/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Én már az elejétől itthon vagyok, februártól. és szeptember 30-ra várjuk a babát. Engem a munkám miatt írtak ki, mert nehéz fizikai munkát (pék dagasztó) végeztem, ami 3 műszakos volt. Nekem is hiányzik nagyon, de a babát nem veszélyeztetném azzal, hogy 30kg-kat emelgetek, mert más nem csinálná meg helyettem. Így sütögetek itthon. :)

Mindenkinek boldog babavárást kívánok!:))


35hetes pocis

2009. aug. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!