Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pozitív tesztek, első hetek? '

Pozitív tesztek, első hetek? '

Figyelt kérdés

Sziasztok! Igazabol nincs konkret kerdesem csak 2 hete teszteltem pozitiva(ka)t és kedden voltam az első vizsgalaton, ahol petezsak latszott meg szikholyag. Jövő héten kell visszamennem de nagyon izgulok hogy minden rendben legyen, másra sem tudok gondolni.

Néha az zavar hogy nincs igazán tünetem, ha meg érzem feszülni a méhem akkor az hogy nehogy valami baj legyen?!

Gondolom pozitív tesztekkel, első hetekben mindenki hasonloan érezheti magát. Ti is így vagytok?

Szívesen beszélgetnék erről, tudom nem fórum de pl. 2013-ban babázókhoz még nem merek csatlakozni amíg nem látok embriót/szívhangot!


2012. dec. 13. 16:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg,nem lesz semmi baj,jövőhéten már szívhang is lesz biztosan!! :) Egyébként gratulálok a terhességedhez!! :)

Nem kell aggódnod amikor érzed a méhed feszülni,teljesen normális,mivel kezdenek nyúlni a méh tartó szalagok,és felkészül a növekedésre!!Ez teljesen rendben van.Fogod érezni ezt később is,és lesz olyan is,amikor csatlakozik mellé a hátfájás is,meg ilyen dolgok.Annak pedig addig örülj,amíg nincs igazán tüneted.De ez csak idő kérdése,és lesz.Majd az állandó émelygés,hányinger,rosszabb esetben hányás(amit én megúsztam),rosszullétek,szagérzékenység,ételundor,stb fog kínozni,akkor nem fogsz örülni neki annyira.Én úgy indultam neki a terhességnek,hogy türelmes leszek,mivel már 4 hetesen is imádtam a babámat,de a 10. héten már én is azt mondtam,hogy mikor lesz már ennek vége,pedig én egyszer sem hánytam,minden tiszteletem azé aki végig hányta az első trimesztert!!!Úgyhogy majd ezút fognak jönni a rosszullétek,és ne várd annyira :)

Nekem a 13. héten szüntek meg,akkor fel is lélegeztem :) Viszont most meg étvágytalan vagyok már pár napja,amit eszem nem esik jól,ezért egy nap csak 2x eszem,de egy óra elteltével jönni akar minden vissza :( Meg olyan fáradt és álmos vagyok mindig,hogy az valami hihetetlen.Az első trimeszterben kellett volna ennek a tünetnek meglennie,de akkor nem volt,nálam most van ez az állandó fáradtság érzés,egyfolytában csak aludnék,és semmihez sincs kedvem,lusta vagyok :(


19+2 hkm

2012. dec. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én nem voltam izgulós. Amikor megtudtam, hogy terhes vagyok, kétségbeestem. Nem terveztük a babát, főiskolára jelentkeztem a férjemnek meg nem volt még munkája. Aztán a dolgok rendeződtek, így a baba is maradt. Az első fényképtől 12.hét jött el a boldogság is :)
2012. dec. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia :) Én 15 napos késéssel pozitív teszttel most hétfőn mentem orvoshoz aki uh-n még egy 4 mm-es petezsákot is alig látott hüvelyin és jól meg is ijesztett hogy 15 napos késésnél többet kellene hogy lásson. nekem sincsenek tüneteim és azt hittem valami baj lesz. elküldött vérvételre ahol már 1400 fölötti volt a hcg értékem és ma amikor mentem vissza uhra már 8 mm a petezsák és szikhólyag is van, csak később volt peteérésem :) ne aggódj nincs ott sem semmi baj :)
2012. dec. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Én is remélem minden rendben lesz de annyira jo volna tul lenni a masodik uh-n. Persze a pozi teszt utan csak arra vagytam essek tul az elson legyen jo helyen ne legyen ures stb de most ugyanezt erzem csak legyen embrio szivhang... Ha meglesz akkor meg alig varom majd h legyek tul a kritikus 3 honapon... Miota megjelent az a masodik csik azota megallt az ido...


Akinek nem tudja a csalad: elmondjatok az ünnepek alatt?


Az "idosebb" kismama(k)nak koszi a biztatast!

2012. dec. 13. 17:26
 5/12 anonim ***** válasza:
Igaz én már anyuka vagyok (2es vagyok) de a helyedben még nem mondanám el. Várd meg a 12.hetet és utána, még sok minden történhet. Nálunk is az ünnepekkor már tudtuk, aztán volt közös telelés is, de kivártuk. Nem szerettem volna azt, hogyha esetleg nem marad meg, akkor csalódottak legyenek, vagy sajnáljanak, vagy ami még rosszabb hibáztassanak a baba elvesztése miatt. Tudom, hogy nagy öröm, de szerintem bírjátok még ki egy kicsit :)
2012. dec. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is gratulálok. Én is most voltam dokinál, 2 hete késik, és túl vagyok két sikeres pozitív teszten. :) Sajnos szívhang még nálam sincs, viszont a petezsák 13mm-es és teljesen szabályos, úgyhogy azt mondta a doki, hogy minden rendben van. A tegnapi napig nekem sem volt tünetem, aztán jött a hányinger. Szerencsére ezen kívül semmi, nem is hánytam még egyszer sem, de nagyon rossz, hogy bármit eszek rögtön vissza akar jönni. Nem megy le még a folyadék sem, pedig az gáz a kiszáradás miatt. A doki B6-ot javasolt a hányinger megelőzésére, meg azt mondta, hogy mivel vékony vagyok, így nem árt az alakomnak, ha egész nap fagyizok :) mondván, hogy hideg és nyugtatja a gyomrot. Szóval azt mondom, ne sajnáld, hogy semmit nem érzel. :) Tegnap reggel pontosan emiatt panaszkodtam én is az anyukámnak. Ma azt mondom, hogy de jó volt még tegnap... :)

A görcsökkel én is úgy vagyok, hogy félek tőlük, hiába mondja azt a doki, hogy teljesen normális. Mindig az a "mindjárt megjön" érzésem van, és tartok tőle, nehogy valami gond legyen.

Kicsit nálam is problémát okoz, hogy nem tudom még teljesen átélni. Jó volt ma a monitoron látni legalább a petezsákot, és tudni, hogy abban már ott van a kisbabám, de amíg nem látom csak a kis fekete "alakzatot", addig még olyan hihetetlennek tűnik. Mintha nem is az enyém lenne, vagy nem bennem mennének végig ezek a változások. Pedig már annyira vártam, de most mégis olyan hihetetlen...

2012. dec. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nekünk január végéig kéne várni... Csak apukam/anyukamnak mondanam el, ők mellettem allnanak a bajban is... Másnak nem terveztük, nekik is csak ovatosan egymas közt...


Azért is aggódom ennyire mert az első baba, az első hónapban amikor próbálkozni kezdtünk. Sosem veszítettem el babát és nyilván nem is akarok de mások évekig próbálkoznak, vagy többször elvetélnek, és hihetetlen hogy ilyen szerencsés voltam és félek hinni abban hogy ez így is marad... Pedig nem kéne ezt éreznem, azért nem törvényszerű h valami történjen.

2012. dec. 13. 17:37
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha rajtam múlott volna, nem mondom el senkinek a 12. hétig. Aztán ahogy pozitív lett a tesztem, a férjem örömében az összes ismerőst felhívta. Szerencsére eddig még nincs gond.
2012. dec. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ugyanakkor valami megmagyarazhatatlan okbol ugy erzem minden rendben lesz es nyugodt szivvel mondanam el a szuleimnek mert "negativnak" ereznem magam ha "varnek" valamire ami tudom hogy nem fog megtortenni. Jaj, annyi erzes...
2012. dec. 13. 17:49
 10/12 anonim ***** válasza:
Kedves kerdezo!Nyugodtan mond el nekik,meg is csak a szuleid!En is el fogom mondani anyukamnak karacsonykor!:) Nagyon fog neki orulni, hiszen mar elvesztettunk ket babat,es vegre ez az elso olyan terhsseg ahol minden jol alakul(szep erosod tesztekkel..),Amugy en nem tudom mennyi idos vagyok,kb 4-5 hetes.a doktorno szerint 6 hetes a tuneteim miatt,mert hogy a faradtsagra azt mondta az a 6.het korul van,de szerintem ez valtozo nagyon..A ciklusom 60 napbol allt es vervetelem es a hom alapjan belottuk az ovulaciot ami november 25.en tortenhetett.De jo nektek hogy mar betekintest kaphattatok ultrahangal..En Skociaban elek es itt csak a 12.-14. het korul lesz egy ultrahang...De mivel volt ket vetelesem ezert (meg nem tudjak a pontos korat) lesz egy koari ultrahangom,jovoheten vagy azutan..:) De erzem hogy most minden rendben lesz..:) Remelem veletek is! R.
2012. dec. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!