Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Abortusznál lehetséges az,...

Abortusznál lehetséges az, hogy nem szülő, hanem pl a bátyám kísér el, és szülő tudta nélkül?

Figyelt kérdés
2012. nov. 13. 17:15
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Ha fiatalkorú vagy, akkor a szülődnek kell mennie.
2012. nov. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
89%

Az kísér el, aki akar, sőt, nem is kötelező a kíséret, mehetsz egyedül is, ha akarsz. Viszont, ha 18 év alatti vagy, a szülőnek/gyámnak/gondviselőnek (vita esetén a gyámügyi hatóságnak) kell aláírnia a műtéti beleegyezést. Ez nem valamiféle abortuszos szabály, kivétel nélkül minden esetben így van, ha 18 év alattinál nem életmentő műtéti beavatkozásra kerül sor, ha a manduládat akarnád kivetetni, akkor is pont így lenne.

Nem kell személyes jelenlét, és ha több felügyeleti joggal bíró személy van, elég az egyikük aláírása.

2012. nov. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
17..de nem vagyok olyan viszonyban a szüleimmel,mellesleg ki is nyírnának kb..
2012. nov. 13. 17:21
 4/33 A kérdező kommentje:
Nem írhatja alá a nagykorú Testvérem???
2012. nov. 13. 17:22
 5/33 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem akkor is mond el nekik, mindenképp. Legalább anyukádnak. Mond meg neki hogy nagy szükséged van rá, és segítsen neked ebben a dologban lelkileg. Ne titkold el.
2012. nov. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
63%

Ujra, a felügyeleti joggal rendelkező személyek valamelyike írhatja alá a műtéti beleegyezést. Mellesleg azt el lehet intézni a gyámhatóságnál, hogy a nagykorú testvéred legyen a hivatalos gyámod, és akkor aláírhatja. Csak kb 100x bonyolultabb, mint maga a probléma...

(Nálunk ezt elég vaskalaposan szabályozzák Ausztriában 14, Romániában 16 éves korig kérnek szülői nyilatkozatot)

2012. nov. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
anyával elég jó viszonyban voltam,de nagyon nagyot csalódna bennem.. Bár még nem biztos,hogy terhes lettem.. sőt elég valószínű hogy nem,de már 2napja késik,pedig a jelei megvanak..lehet hogy csak a stressz???
2012. nov. 13. 17:25
 8/33 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Légyszi mond el neki, szerintem akkor csalódna ha nem mondanád el neki.
2012. nov. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
Nem, nem lehet. Nem írhatja alá a bátyád!
2012. nov. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
5ös.. Elmondanám én,de ismerem a saját anyámat:(( mindenhogyan csalódna ha teherbe estem volna..ahhhjjj:(( várok mé pár napot,veszek tesztet és elmegyek orvoshoz.:S
2012. nov. 13. 17:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!