Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintem túl nagy a babám,...

Szerintem túl nagy a babám, lehet, hogy abba kéne hagynom az Elevit szedését? Sokan mondják, hogy puffasztja a babát!

Figyelt kérdés
2008. máj. 22. 07:25
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Én is úgy tudom hogy aki szedi az elevitet nagy lesz a babája.(4kg fölött)Én nem szedem,inkább rengeteg zöldséget és gyümit eszek.
2008. máj. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idős terhes vagy? A dokim (10 hetes vagyok), most azt monta, hogy méretének megfelelő a baba,de csak két naponta szedjem az elevitet, mert nem fog a baba kiférni. Jobb ha megkérdezed a dokid, mert ha egeszségesek vagytok akkor nem indokolt naponta, és valaki később csak heti egyet szed. Az elevit a legelején alegfontosabb, meg a többi magzatvédő vitamin is ,utána már nem feltétlen szükséges.
2008. máj. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A terhesvitaminokat a 20-24-ig hétig ajánlatos szedni, amíg a genetikai fejlődés befejeződik. Utána már nem kell, elég egészségesen táplálkozni, bár sokan utána is szednek heti szemet.
2008. máj. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Most vagyok 22 hetes, és a genetikai uh-on azt mondták, hogy minden tökéletes, de én ahogy megnéztem az egyik táblázatot, úgy nagy a feje:(

Egyébként rengeteg gyümit, zóldséget eszem:)

2008. máj. 22. 09:52
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi most vagyunk 36 hetesek, a bébim 2760g, vagyis teljesen jó érték. Amióta megtudtam, hogy terhes vagyok szedem az elevitet. Eleinte napi 1-et, aztán a 4. hónaptól minden másnap, majd a 8. hótól heti kettőt. Emellett semmi mást nem szedtem, kizárólag alkalmanként, ha nagyon kellett Magne b-ét.

Én nem hiszek ebben, hogy az elevittől lenne nagy a baba. Nemrég szült az egyik barátnőm, aki teljesen vitamin-ellenes, semmit nem szedett, a bébije mégis 4,5 kg lett. Az orvosok is elcsodálkoztak, azt mondták a bébi nagysága 98%-ban alkatfüggő, teljesen mindegy mit eszel, ő úgyis azt szedi el ami neki kell!

Szóval szerintem ezen ne aggódj, nem puffasztja a babádat, de tény, hogy teljesen felesleges sokat szedni belőle.

2008. máj. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia. Én is az Elevitet szedem. Anno megkérdeztem a dokit is és a védőnőt is mi a véleményük arról, hogy az Elevittől óriás babák születnek és azt mondta egymástól függetlenül mindkettő, hogy nincs rá bizonyíték kutatásokkal alátámasztva, úgyhogy szedjem nyugodtan. Én most 32 hetes vagyok és a babám a korának megfelelő súlyú.
2008. máj. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Szia!Én rendszeresen szedtem a Gravida-t a terhesség előtt is, a hatodik hónapig!Akkor kiderült,h kb 3 héttel nagyobb a Babó a koránál!A terhesviteminok tényleg vitaminbombák,s növelik a Babó méreteit!persze alkatfüggő is!Azóta nem szedem,egészségesen étkezem!Így sem lesz aprócska!32 hetes Kismami
2008. máj. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is kétnaponta szedem. Nekem azt mondta a doki, hogy a 21. héttől elhagyhatom, vagy csak minimális mennyiségben szedjem, hetente kb. A barátnőm nem szedte és mégis 4 kg-os babája lett. Nem lehet ezt igy kiszámolni, de tény hogy mindennap felesleges szedni. Felturbózod csak vele. A vérképeidből úgyis látszik majd hogy miből van kevés a szervezetedben. De azért kell a vitamin, főleg az elején amég kialakulnak a szervei. A folsav nagyon fontos, meg a többi is. És ez mind benne van a magzatvitaminokban. Tehát sztem kétnaponta szedjed abból baj nem lehet.
2008. máj. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!