Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti honnan tudtátok mit kell...

Ti honnan tudtátok mit kell csinálni miután hazahoztátok a babát a kórházból?

Figyelt kérdés

felvilágosítottak titeket mindenről pontosan??

anyai ösztönök ??

Ilyenekre gondolok..én alig tudok valamit a babákról és már most félek 9 hetesen mi lesz..


2012. okt. 15. 21:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondom, hogy nem voltam megijedve, amikor hazaértünk a picivel és szembesültem vele, hogy innentől csak a páromra és rám van utalva. De azért az anyai ösztönök működnek:) Meg első vagy második nap kijön a védőnő és a gyerekorvos is és minden fontos dolgot elmondanak. Legalábbis nálunk így volt.
2012. okt. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Életemben nem volt baba a kezemben a sajátomon kívül, úgyhogy "hatalmas" tapasztalattal bírtam. Mégis mikor hazaértünk a kórházból, valahogy úgy jött minden magától, ösztönösen és jól. Nem volt semmi baj.

Nem volt segítségem, a védőnő itt felénk csak dísznek van.

2012. okt. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem tudtam, de belejöttem :)

A kényszer megtanít rá :)

2012. okt. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ösztön vezetett pedig egyszerre kettőt hoztam haza,mégsem féltem bíztam magamban:)nekem is első gyermekeim ők és közel se volt a rokonságban pici baba hogy láttam volna ezt azt.de mégis ment minden szépen sorban,fel a fejjel és bízz magadban!!!:)
2012. okt. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hát nagyon remélem hogy menni fog mert elég fiatalka vagyok még,mire megszülök megleszek már 18 és pont ezért félek,nehogy ártsak neki.
2012. okt. 15. 21:51
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
az én csecsemőápolós barátnőm mindig azzal lelkesített, hogy nem olyan könnyű egy kisbabát "tönkretenni". Én is úgy emlékszem, hogy minden olyan természetes volt, hogy mikor mit kell tenni. Egyetlen egy barátnőm tanácsát fogadtam meg, aki azt mondta, mindent úgy csináljak, hogy nekem jó legyen, mert ha én rendben vagyok, akkor a kisbaba is rendben lesz.
2012. okt. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is fiatal vagyok, pont a 19. betöltése előtt szülök. :) De én úgy érzem nekem menni fog, az öcsémnél is sok mindent csináltam mikor pici volt. Remélem nem csak most érzem ezt hanem amikor tényleg muszáj lesz akkor is ilyen magabiztos leszek :D Alig várom már, hogy halljam ahogy sír :) Azt mondja mindenki, hogy kifog akasztani vele, de én már várom, hogy láthassam azt a kis fogatlan pici száját :)
2012. okt. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Rengeteg könyv, újság létezik, az internetről nem is beszélve, ahol azért utána lehet olvasni a dolgoknak, fel lehet készülni. Nem árt, ha az ember már tudja előre, nagyjából mire kell számítani, mi az, amire oda kell figyelni. Persze nem azt mondom, hogy könyvből kell nevelni a gyereket, mert ennek egyáltalán nem vagyok híve, de az alapvető információkkal, pl. csecsemőápolás, kisgyermek fejlődési ritmusa azért illene rendelkezni, mire megszületik a baba.

A konkrét fogásokat meg (hogyan fogjuk meg, hogyan tartsuk, hogyan pelenkázzuk, fürdessük, stb.) szülészeten a csecsemősnővér, a védőnő, a gyerekorvos is megmutatja.

2012. okt. 16. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is sokat olvastam a témában még terhesen!

De valahogy jött minden. Jó, voltak bakik. Mint pl. amikor üvöltött már 20 perce, nem tudtuk mi lehet a baj, már ugráltunk neki az apjával, mint a bolondok, énekeltük, aztán ránéztünk az órára és rájöttünk,hogy éhes szegény, mert úgy eltelt 3 óra,hogy észre sem vettük!:)

2012. okt. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!