Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most vagyok a 36. hétben,...

Most vagyok a 36. hétben, hogyan tudnám megkönnyíteni az utolsó hónapot?

Figyelt kérdés
Nagyon élveztem a terhességet,eddig.Most mindenem fáj,minden idegesít.Ti mit csináltatok,hogy elviselhető legyen az utolsó pár hét?
2008. máj. 18. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem minden kismama ha szívére teszi a kezét ezt az időszakot már valóban terhességnek érezte. Először is ne érezd magad szörnyetegnek amiért már nem élvezed.

Én azzal próbáltam "átvészelni" ezt az időszakot, hogy tudatosan pozitív dolgokra gondoltam. Pl: Milyen jó lesz amikor már a kezemben lesz, szoptathatom, babusgathatom stb... Ilyenkor mindig olyan kellemes melegség járt át és már nem éreztem olyan borzasztónak, hogy szúr nyom hasogat dagad.... :-)

2008. máj. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
toy toy!egyszoval hajrä hajrä:D.én programozott csäszärral szültem a 38.-héten,de nekem is kb a 33-34-tölkicsit sokank éReztem mär a terhességet,idegesitett a nagy pocak,idegesitett hogy nem udtam ülni normälisan,ha felkellett ällni kb 2 percig gondolkoztam rajta...meg hasonlok.és akkor ugy éreztem hogy te jo ég..elegem van.:(.de ne add fel,mär hamarosan babod lesz!!!!!!és csak ez hajtson elöre.tudom ilyenkor bärmit mondhat az ember...semmi nem jo...:(.és az hogy ideges vagy mindenre vagy midnen idegesit ne szégyeld,én is ilyen voltam,de nagyon.:).söt engem még az is idegesitett néha hogy ideges vagyok..mondom fasza.:D.kisfiam most 6 honapos elmult,szval tuleltem a terhesség végéT,te is tul fogod,és gondolj arra hogy nemsokära anya leszel...:).sok sikert.!!!!
2008. máj. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Pihenj sokat!:-)

Foglald le magad csendes pihenéssel, olvass, tévézz, nézz filmeket.

Ha fájdalmaid vannak, pihenj sokat, csak annyit csinálj, amennyit nagyon muszály.

Jó idő van már, ülj ki kicsit a levegőre, lassan sétállj boltba.

Vigyázz magadra!

2008. máj. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát a vége már nem könnyű, az biztos. Én is nehezen viseltem, otthon voltam és unatkoztam, pedig a barátnőim sokszor hívtak, hogy menjünk fagyizni vagy ilyesmi, de alig tudtam már menni, nemogy a belvárosbab bebuszozni. Bár nekem már előtte sem volt könnyű, mert én októberben szültem, és hát biztos emlékeztek, hogy milyen meleg volt tavaly nyáron, hát az is durva volt nagy pocakkal.

Én azzal foglaltam le magam, hogy mindenféle szöszmötölős dolgot csináltam, gyöngyöt fűztem, folttakarót varrtam, ilyesmi, ezeket tudtam úgy csinálni, hogy kifeküdtem a kanapéra, hátam mögé nagybárnák, lábamat is felpolcoltam, és csináltam a kis vicik vackaimat. Persze akármit csináltam, a hátam állandóan fájt, hiába kentem a krémmel, amit az orvos adott. Csak az segített, hogy néha pár percre hasra feküdtem úgy, hogy szoptatós párnával körbebástyáztam a hasam, így nem azon feküdtem, hanem gyakorlatilag a párnán, amiben egy "lyuk" volt a hasamnak.

2008. máj. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megnyugtató válaszokat.Mindenkinek nagyon boldog babavárást!!!!
2008. máj. 19. 14:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Ismerős az érzés.Én 35 hetes vagyok és egyre türelmetlenebb.:)Szeretnék pár héttel idősebb lenni.Szintén fájnak kezeim lábaim.Nem tudok aludni,mozogni rendesen.Szerencsére zoknit már nem kell húzni a melegben,mert az még egy külön mutatvány szokott lenni reggelente.Pedig csak 9 kilót híztam,mégis nehéz.Idáig én is élveztem,de már szeretnék lassan túlleni rajta.Amikor minden bajom van,vagy nem tudok aludni,akkor arra szoktam gondolni,hogy nemsokára majd Törpi miatt leszek hulla fáradt,no és miatta nem alszok majd.Sétálgatok néha,illetve jövök-megyek kocsival.Most még nem kell a picihez alkalmazkodni,ennyiből könnyebben megyünk még.Ezzel is nyugtatom magam.:)Így úgymond megbeszélem magammal,hogy még szabadabb vagyok így és ezt próbálom élvezni.Persze közben alig várom a végét.:)
2008. máj. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!