Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy töltitek a 9. hónapot?...

Hogy töltitek a 9. hónapot? Mennyire tud az ember mozogni, babaszobát festegetni? Milyen elfoglaltságokat bírtok még? 32 hkm

Figyelt kérdés
2011. márc. 29. 20:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Én végig tök jól elvoltam..Ha a hasam nem nőtt volna fel sem tűnt volna hogy terhes vagyok..Rengeteget sétáltam,táncoltam,kirándultam.Nem hagytam el magam,mert nem betegségnek,hanem csodás dolognak tartottam a terhességet..Szülés előtt 2 nappal még egy pár km-es túrát is bevállaltam...

Semmi gondom nem volt ..A szülésem is hihetetlenül gyorsan,és kevésbé fájdalmasan zajlott le.

2011. márc. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A 36 hetet taposom, de már kb egy hónapja délutánra totál hulla vagyok, igaz van egy 22 hónapos kisfiam. Reggel, délelőtt még használható vagyok, akkor pörgök egy kicsit (főzök, takarítok), aztán délben, mikor a kisfiam elalszik én is lepihenek. Ez kell, hogy valamelyest kibírjam estig.

Mindent meg tudok én is csinálni, de már több idő kell neki, a szobát már nem állnék neki kifesteni..

2011. márc. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én holnap fogom átmosni az összes babaruhát, hogy friss legyen minden. Szintén holnap pakolom be a kórházi csomagomat, nem akartam idáig, hogy befülledjen, vagy bármi legyen vele. Hogy utána mit fogok csinálni, azt nem tudom, szerintem majd kitalálok mindig valami matatni valót! :D Pihenni, és aludni délután biztos nem fogok, pedig azt mondják, hogy majd visszasírom, de egyik nap gondoltam alszok egyet (9 hónap alatt egyszer sem csináltam), 8kor felébredtem, éjfél körül aludni akartam, meg álmosnak is éreztem magam, de hajnal kettőig csak feküdtem az ágyban, mint egy fadarab, szóval ezt a dolgot kilőttem! :-) Te mit csinálsz? 37h km
2011. márc. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Még dolgozom kb három hétig, aztán az utolsó hónapot itthon töltöm.

Különösebb elfoglaltságom nem lesz, férjem, barátok dolgoznak, én meg nem vagyok hozzászokva a sok szabadidőhöz. Remélem, azért lekötöm magam majd valamivel.

Igazából, még akkorra lesz olyan állapotban a gyerkőc szoba (meg ugye nekem is akkor lesz időm), hogy tudnám dekorálni, de félek, akkor már lehet, nem bírom majd.

Mindenképp szeretném valamivel elfoglalni magam (ha nem, képes vagyok bedepizni egyedül), ezért remélem, erős maradok!

Kórház csomagot már összeraktam :-) De ez a fülledés kérdés nálam is fejtörést okozott... mindegy, az már kész.

2011. márc. 29. 20:53
 5/9 A kérdező kommentje:

Vagy pl akkor pucolnék ablakot, ilyesmi.

Talán lassacskán majd haladok.

2011. márc. 29. 20:54
 6/9 anonim ***** válasza:
Én holnap lépek a 36. hétbe, de már rég nem vállalnék be nagytakarítást, vagy festést. Igaz én veszélyeztetett vagyok, mert a 12 hétben 3 napig iszonyatosan véreztem, meg magas a vérnyomásom is, de mostanság semmire nem vagyok jó. Épp hogy eltelnek a napjaim, alig csinálok valamit borzaztóan elfáradok, álmos vagyok, ég a gyomrom, annyira megteltam már vízzel hogy 2 számmal nagyobb cipöt használok, és az ujjaimat alig bírom behajlíani.Ha délután, vagy egyáltalán napközben nem fekszek le estére görcsölni kezd, alhasam, derekam. Irigyelni való az aki olyan mint az elsö kommentelö, hogy a 9.hóban még táncol. Ha én megpróbálnám, rögtön vihetnének szülni. Szóval mindenki másképp bírja, nem vagyunk egyformák.
2011. márc. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia! 1. terhessegemnel 9. honapban koltozkodtunk es renovaltunk, ugyhogy en intezkedtem az osszes szakemberrel: festo, ablakosok, furdokad zomancolo, villanyszerelo...

37. hetben kezduk el takaritani a lakast es bebutorozni. IKEAs butorok, ugyhogy mi raktuk ossze oket. Nagyon elveztem, mert igy nem volt idom a bajaimmal foglalkozni. Erosen vizesedtem mar honapokkal elotte is. Amikor a szakemeberek voltak a lakasban, persze pihentem is, es a gyerekholmikat keszitettem elo.

Vegul korabban szultem a kiirthoz kepest, anyukam szerint a sok takaritas pakolas megtette a hatasat. De nekem vegig volt egy olyan erzesem, hogy korabban szulok. Amugy is nagyon valtozekony volt az ido, tele front valtozasokkal. Aznap szinte "szalagon" szultunk, es tobben is korabban a kiirthoz kepest.

Most varjuk a 2. babat, es nagyon ugy nez ki, hogy szuletese elott ujra koltozkodunk :S

2011. márc. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én is vizesedek kicsit, és egész nap ásítozom :-)

Úgy érzem, lusta is vagyok, na meg hamar elfáradok, szóval ez elég ellentmondásos ahhoz, hogy szeretném elfoglalni magam.

Persze, ha valamit már kitalálok, akkor általában megfeledkezem a lustulásról és fáradságról, akkor már megy.

Egyébként a várandósság végig rendben volt eddig baba szempontjából.

Nekem persze voltak tüneteim, első trimeszterben minden, ami csak jöhet, aztán derékfájás. Most már minden jó, csak nehezen mozdulok.

Mi az első három hónapban költöztünk és felújíttattunk, a negyediktől kezdve pedig vásárolunk, lámpát szerelünk, berendezkedünk, stb :) Még mindig van mit csinálni, bár ezek már főleg olyan dolgok, amit a férjem tud.

Úgy látszik, mindenki ilyenkor akar nagyobb és szebb lakást :-)

2011. márc. 31. 07:23
 9/9 A kérdező kommentje:

Ja igen, még két dolog!

- Nappali alvás nálam is kizárva, mert utána csak rosszabb, mintha átment volna rajtam egy kamion. Na meg akkor éjjel csak a plafont bámulom.

- Felújítás helyett sokkal inkább képzeltem el egy sétálós, tornázni járós, pihenős, idilli terhességet :(

2011. márc. 31. 07:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!