Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kólás/koffeines/fejfájós...

Kólás/koffeines/fejfájós kérdés, mit gondoltok? Bocsi, hosszú.

Figyelt kérdés

4 napja hol gyengébb, hol erősebb migrénem volt. Mivel nem vehetek be gyógyszert (ami hat ÁLTALÁBAN az kb egy algoflex forte minimum :( ), próbálkoztam mindennel: gyenge kávé, erős kávé, sétáltam egy órát a levegőn, hidegben, melegben, sötét szoba, macska dorombolás, borogatás, fejmasszázs, hidegzuhany, melegzuhany (attól felrobban a fejem), fejsimogatás, alvás - de ekkora fájdalommal nem lehet aludni, magnézium (hátha kiáll a görcs..) stb.. aztán eljutok a szédülésig, majd a hányásig fájdalmamban. Az orvos azt mondta, csak akkor vegyek be gyógyszert, ha nagyon muszáj, de még egy fél algopirinre is húzta a száját. Tegnap már bevettem. Nem lett jobb.. bevettem a másik felét.. na az már kicsit segített, olyan 10es skálán 6-os lett, már ki tudtam nyitni a szemem, nem fájt a fény. Aztán mondtam a páromnak, hogy ELÉG VOLT, KÓLÁT hozzon legyen szives, most. Nem értette, mi bajom, de hozatott a lakótásrunkkal aki épp hazafelé tartott.


Mondtam neki, hogy nemérdekel hogy elhiszi-e, de a kólától jobb a gyomrom is és a fejfájás is. alapjáraton a kólát ragasztónak tartom, évete 2x-3x kívánom meg. Mióta terhes vagyok, állandóan azt innék.. Volt, hogy a víz ízétől is hánytam már, csak a kóla esett jól.

Erre tegnap rákeresett, és talált egy cikket:


[link]


ezen meglepődtem: Vízhajtó tulajdonságának köszönhetően elősegíti az emésztést és a kiválasztást, sokak számára pedig a kínzó fejfájás enyhítésében is hatásos szerepet játszik. A koffein serkentő hatása által kellemes közérzetet is biztosít fogyasztója számára.


Mert nem gondoltam, hogy ez kimutatott dolog, de tényleg hat, megittam 2 pohárral, és aludtam mint a bunda (1 nagyon fájós, 2 gyengébb, majd egy elviselhetetlen nap után..).


Eszerint a táblázat szerint, max 150-200mg koffein / nap a bűvös határ. Ami azt jelenti, hogy 100 ml kóla tartalmaz max 9,8g koffeint, tehát ha 2 litert megiszok, még akkor is "csak" 196g-nál járok, ami épp a bűvös határ.


Ez számomra kicsit rémisztő (elképzelni egy kismamát 2 liter kólával/ nap)... A koffein miatt és a csontokra való negatív hatás miatt nem ajánlják a kólát, de ezek szerint a koffein téma is népi hiedelem? Igyekszem keveset inni ha van itthon, mert már nagyon kívánom (heti 1x kb), akkor 1-2 pohárnyit iszom és kész. Akkor ez nem is sok? Pedig meg voltam győződve.


Ne kíméljetek, nem akarom meggyőzni magam/sem másokat, hogy fszagyerek vagyok mert kólát iszom -nem is ez a kérdés, hanem hogy a táblázathoz és a leírtakhoz mit szóltok-, csak a véleményetek érdekel a koffein témáról, hogy akkor szerintetek sem olyan vészes? És mondom tisztában vagyok vele, hogy egy ragasztó..


(Ja és megmértem migrén alatt a vérnyomásom a védőnő utasítására: 103/64 p 70, majd a kb 2 pohár kóla után, mikor már nem fájt 112/70 p. 72... :D Átment "normálisba". Ha a koffeintől, nem értem a kávé miért nem hat. )


Köszi aki válaszol és végigolvassa! :)


2012. szept. 30. 10:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Nugodtan igyal kolat, de ne napi 2 litert, terhessegem elejen, en is sokszor ittam 2-3 decit, mivel a 6. Hettol a 20. Hetig szinte minden napp hanytam, volt hogy napi 5x is, mindent kiprobaltam, csak a kola segitett, hat igy azt ittam. Beszeltem a dokimmal is aki mellesleg egy neves orvos, es azt mondta h nagyon szeretik a kismamak egymast remisztgetni mindenfele badarsaggal, aki azt mondja hogy ne igyal, az meg ne egyen, mert teli van minden tartositoszerrel es meg csomo karos anyaggal. Nem mondom hogy a kola egeszseges, de kis mennyisegben cak ugyanannyira karos mint a mindennapi elelmiszerek. DE! ha kolat iszol szedj melle kalciumot, mert a kola kivonja a szervezetbol. Ezt is a dokim mondta. :)
2012. szept. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha két oszlopba beírod a kóla rossz meg jó tulajdonságait, még mindig a rossz dolgok lesznek többségben.

Ne igyál kólát, én azt mondom, max. 1-1 pohárral 3-4 naponta ha tényleg ennyire kívánod.

Ha fáj a fejed, akkor egy algopyrint, vagy migrénes fejfájásra paramax rapidot bevehetsz.

Nem érdekel mit írnak a kóláról, egy vegyszer.

2012. szept. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Távol álljon tőlem, hogy egészségesnek tituláljam a kólát, nem is írtam.. :) Szedek kálciumot, köszi :) Pont most vettem újat :) Én csak azt fejtegettem, hogy koffin szempontjából nem igaz a városi kismamarémisztgetés a kólával kapcsolatban, és hogy miért mulassza el a fejfájást?? Köszi a válaszokat! :)
2012. szept. 30. 10:59
 4/10 A kérdező kommentje:
És köszönöm a gyógyszer tippet, még nem próbáltam -de ki fogom-, de ezen kívül kb már 10 félét 10 éves korom óta, és pl a paracetamol tartalmú panadolt dobhatom a kukába, semmit sem ér nekem sajna. :( Csak az algoflex és az algopirin hatott eddig ha hatott, meg egy magnéziumos készítmény, amit valakitől kaptam, de nem emlékszem a nevére.
2012. szept. 30. 11:02
 5/10 anonim ***** válasza:
Kedves 2es szerinted karosabb 1-2 deci kola mint egy algopiryn?
2012. szept. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen. Ha a hatásfokot nézzük. Tegyük fel , a vérnyomás miatt is fájhat vkinek a feje, arra jó a kóla. De emellett szénsavas (rombolja a fogat), kátrány van benne, iparilag maró hatású sav,mesterséges ízesítők garmada. Ja, hogy ezt nem írják rá....ez a "titkos" összetevő, ami nem is annyira titkos....Az Algopyrin is "méreg", de legalább 1 szemtől nem lesz különösebb bajod.

ÉS mielőtt megkapnám h "hüle" vagyok, nem azt írom, h ne igyon vki kólát, ha kívánja, csak ne vigye túlzásba és ne gondolja h ez rendezi a vérnyomást , akkor szupi. Egyébként nekem volt már migrénes fejfájásom (terhességek alatt nem hála az égnek), a kávé (bitang erős,anyósom csak nekem főzte) nekem sem mulasztotta el, ez a vicces. Lehet a kólában van egy plusz "nyugtató" is, ki tudja miket kevernek bele....?

2012. szept. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
5os vagyok, igy mar ertelek kettes :) tudom h a kola karos, de a kalcium viszont sok mindentol ved, maradjunk annyiban hogy em a gyogyszer sem a kola nem tesz jot. :)
2012. szept. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát tény, hogy elég undorító dolgok vannak benne :S Nem is tudom ép ésszel felfogni mit kívánok benne, főleg terhesen, és hogy miért hat jobban, mint egy gyógyszer :D De régen 95 volt a vérnyomásom, most terhesen 115 kb az átlag hálistennek, de mostmár lassan 12 éve migrénes vagyok (általában a hidegfront gyilkol meg teljesen), de senki nem tudja miért kezdődött. Egyszer csak lett, vizsgáltak vérnyomást, CT, MR mindent még kiskoromban, és semmi. Vérnyomásnak nem volt köze egyébként elvileg (!) a fejfájáshoz, de ki tudja. Csak azt hittem, hogy a "hűűűdesok" koffein majd megdobja. Hát.. :D Eddig a legmagasabb vérnyomást mindig UH előtt mérték, amikor ideges voltam, hogy rendben van-e a babaám. Az volt 135.. :D
2012. szept. 30. 11:34
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok terhes, de ha nagyon fáj a fejem nincs az a gyógyszer, ami segítene csak a coca cola, amiből megiszom 2 decit és 10-15 perc alatt elmúlik a fájdalom.

Barátnőm nőgyógyásza egyébként javasolta terhesség alatt a colát fájdalomgyillapító helyett, a koffein miatt.

2012. szept. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igyad csak nyugodtan, ha segít! Semmi bajod nem lesz ennyitől!
2012. szept. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!