Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok 13hetes. Örökbe...

Terhes vagyok 13hetes. Örökbe szeretném adni rögtön ha megszületik, hová forduljak? Mit tegyek? Örökbe adhatom? Kinek, hogyan?

Figyelt kérdés
2008. máj. 17. 19:02
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
30%
Csak azt nem értem, ha valaki nem akar gyereket, miért nem védekezik?! Ez felelőtlenség, és játék egy olyan ember életével, aki még meg sem született!
2008. máj. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Hogy valaki végre a kérdésre is válaszoljon, ne csak az ócska pocskondiázás menjen: [link]

Ez egy alapítvány aki ilyen helyzetben lévő kismamiknak segít. E-mail címet és telószámot is találsz a honlapon!

Ne foglalkozz az előttem szólókkal, ez CSAK a Te döntésed, és senkinek semmi köze hozzá!

Én örülök, hogy inkább ezt és nem az abortuszt választottad!


Kitartást a továbbiakhoz, remélem segítettem!

Ha valami kérdésed lenne még, írj privátot nyugodtan.


Üdv. 23 hetes kismami

2008. máj. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
53%
megjegyezném az előző hozzászólónak, hogy nemcsak pocskondiázták a kérdezőt. A bölcso.hu oldalt már előtted is ajánlotta más is. Teljesen normális hozzászólások is vannak, amik a segítségére vannak a lánynak.
2008. máj. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz döntés! Én amikor megtudtam, hogy babát várok, tervezett baba volt, kétségbe estem. Nem jutott eszembe az hogy elvetessem, meg ilyesmik, de sok kérdés merült fel bennem.

Gondolom neked sokkal nehezebb lesz a döntés, mert nincs körülötted segítség, és úgy gondolod, hogy inkább egy "normál" családban nőjjön fel mint veled.

Az én véleményem szerint, ha nincsenek szüleid, és a fiú is lelépett, hát én biztos megtartanán csakazértis. (Nem tudom hány éves vagy). Biztos lennék annyira talpraesett, hogy felneveljem. Legyen valakim. legyen kiért élnem.

Viszont ott van a másik oldala is a dolognak. Nagyon sok nőnek nem lehet gyermeke, és csak egy megoldás van: az örökbefogadás. Ez sem elhanyagolható dolog.

Nagyon sok erőt kívánok a döntéshez.

Nagyon gondold át, még van időd. És nem kell semmi miatt szégyenkezned, nem te leszel az első.

Ha viszont nem tervezett baba volt, akkor legközelebb védekezz, mert látod mi lehet belőle.

12 hetes kismama

2008. máj. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Teny, hogy nagyon nehez a helyzeted.Minden tiszteletem a tied, hogy nem menekülsz el a dolog elöl abortusszal,ez azt jelenti, hogy igenis vegiggondoltad, hogy az ott bent a pocidban egy elö emberi leny.Sokan vannak, aki azon az elven vannak, hogy amit nem latok, az nem is erdekel, es elvetetik.Te nem ezt teszed,annak ellenere sem, hogy gondolom vegiggondoltad milyen nagyon nehez lesz elszakadnod majd töle.Csak abban az estben add örökbe szerintem, ha tenyleg semmikeppen sem tudod felnevelni, es akkor se kerüljön a baba intezetbe.Az en edesanyam 23 evig dolgozott intezetben,megprobalt minden szeretetet megadni az ott levö gyermekeknek, de az edes keves volt.Egy par gyereket rendszeresen hazahozott hetvegenkent, meg vittük öket kirandulni, meg ilyenek, de ök mar iskolas koru gyerekek voltak.Erezhetö völt, mekkora szeretet hianyuk van...Szoval csak azt akarom mondani ezzel, hogy nem csak az szamit, hogy elveteted vagy sem, hanem az is, hogy mi lesz vele kesöbb.Nagyon nagy kitartast kivanok, es kivanom, hogy meg tudd oldani, hogy veled maradhasson.Vannak meg csodak?

2008. máj. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
68%

Szia!


Először is, nagyon örülök, hogy ilyen felelősségteljes döntést hoztál! Nem mindenki képes ezt a nehezebb utat választani. Vannak akik egyszerre abortuszra rohannak, pedig itt egy életről van szó.

Biztosan nagyon nehéz most neked. Nem lehet könnyű úgy végigcsinálni egy terhességet, hogy utána másnak adod a babát. Biztosan nagyon nehéz az az élethelyzet, amiben most vagy. És azt sem hiszem, hogy egy ilyen döntést bárki is jó szívvel tudna meghozni.

A legjobb, legegyszerűbb, leggyorsabb módja az örökbefogadásnak, amit már előttem is páran írtak, ha egy alapítványon keresztül, úgynevezett nyílt örökbefogadás útján, közvetlenül egy családnak adod a kisbabádat.

Az én tudomásom szerint 3 ilyen alapítvány van ma Magyarországon: Gólyahír Egyesület, Bölcső, Alpha.

Mindegyiknek az elérhetőségét megtalálod a www.orokbefogadas.lap.hu oldalon, illetve más esetleg hasznos információt is.

Nyílt örökbefogadásnál lehetőséged van megismerni a gyermeked leendő szüleit, és a babának is ez a legjobb, mert a kórházból már egyszerre szerető családba kerül.

Én kívánom Neked, hogy legyen elég erőd végigjárni ezt az utat. Becsüllek, hogy így döntöttél, és gondolok Rád, hogy tényleg a legjobb döntést hozd meg, mert azt azért hadd tegyem hozzá, hogy akár még a szülés után is meggondolhatod magad.

Sok erőt!

Egy örökbefogadásra váró feleség

2008. máj. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom hogy zajlik ez ilyenkor,de az biztos,hogy szabb dolog örökbeadni,mint megölni.Viszont a hónapok során még meggondolhatod magad.Amikor érzed majd a mozgását,minden bajodat el fogod felejteni valószínű.Lehet akkor már elképzelni sem fogod tudni,hogy örökbe add.Érdeklődj utánna mit lehet tenni,de figyelj arra is,hogy tudd megváltoztatni a döntésedet ha szeretnéd.Hihetetlen milyen erős érzelmeket vált ki belőlünk a terhesség a baba iránt ahogy haladunk előre.Én elképzelni sem tudtam,hogy így lesz.Mondták és számítottam is rá,de nem ennyire.
2008. máj. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Ha jól számolom, kb. most lehetsz 20 hetes terhes. Remélem el fogod olvasni a válaszom annak ellenére, hogy már régebbi a kérdés.

Nagyon komolyan írom, amit most írok.

Mi szeretnénk örökbe fogadni egy kisbabát, és most épp keresünk egy kismamát, aki szülés után örökbe adná nekünk gyermekét.

Nagyon örülnénk a férjemmel, ha írnál nekünk ismerkedés céljából. Hátha kölcsönösen tudnánk egymásnak segíteni. Megadom az email címem: natina@vipmail.hu

Nagyon várjuk válaszod!

2008. júl. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!