Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok 13hetes. Örökbe...

Terhes vagyok 13hetes. Örökbe szeretném adni rögtön ha megszületik, hová forduljak? Mit tegyek? Örökbe adhatom? Kinek, hogyan?

Figyelt kérdés
2008. máj. 17. 19:02
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
12%

Szia!

Miért szeretnéd örökbe adni.Én mindent megtennék,hogy a kisbabám visszakapjam.Meghalt születése után 1hónappal.Nem akarok ítélkezni!!!Szóhoz sem jutok!

2008. máj. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
0%
Ez a kérdés ugye nem komoly?????????
2008. máj. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Mert az örekbefogadáshoz az is fontos, mert szülői beleegyezés is kell ha kiskorú vagy. Amúgy a gyámügyi hivatalban kell intézkedni. Ha komolyan gondolod, akkor ott mindenről tájékoztatnak.
2008. máj. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
34%

Biztosan jól meggondoltad? Persze, azt még nem tudjuk, hogy hány éves vagy, nem írtad.

A szüleid, vagy a rokonságból valaki, esetleg a gyerek apja nem tudnának segíteni?

Nagyon gondold meg, mert az életedben ezt a döntést még borzalmasan megbánhatod és akkor már nincs vissza!!!

Pár gondolatot írj kérlek a körülményeidről, hogy tisztábban láthassuk a helyzetet!

2008. máj. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
A gyámügyi hivatalokban és az önkormányzatoknál kérdezz utána, ha emellett döntesz. (Előző válaszoló)
2008. máj. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerem a körülményeidet, de azt tanácsolom, hogy ezt még nagyon jól gondold át, mert a döntésed végleges lesz. Ha örökbe adod, minden kapcsolatot meg kell szakítanod vele, nem zavarhatod össze, és nem avatkozhatsz bele az életébe, ha mondjuk 10 év után kiváncsi leszel rá. Gondold át, és kívánom, hogy jó döntést hozz, hiszen valakinek az életéről fogsz dönteni. Ha te lennél az a baba, neked mi lenne a legjobb?
2008. máj. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az lenne a legjobb,hogy, ha a Te lakóhelyed vagy a kórházad területileg illetékes ( pld kerületi) gyámhivatalát felkeresed. De szerintem a védőnőd is tud segíteni. Járj utána jól a jogi oldalának is. Ha lemondasz a piciről, jogilag olyan, mintha nem létezne számodra, de az érezelmeidben megmarad! Ne hallgass senkire, csak magadra! Ha segítségre van szükséged ezelőtt a nagy döntés előtt érdemes szocmunkást vagy pszichologust is felkeresni, mert hátha csak egy félelem késztet arra, hogy megválj a babádtól vagy esetleg olyan ok, amit meg lehet oldani, csak Te most épp nem tudod még, h hogyan. Sztem az örökbeadás humánusabb, mint az abortusz. Sok erőt a döntésedhez!


Első válaszolónak: Mérhetetlenül sajnálom a fájdalmad, kívánok Neked megbékélést és szép dolgokat az életedben!

2008. máj. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Vedd fel a kapcsolatot telefonon a területileg illetékes gyámhivatallal, vagy jobb, ha a családsegítő szolgálattal. Mindent elmondanak, szakemberek segítenek majd Neked a tennivalókban és a lelki feldolgozásban is. Ott elmondhatod titoktartás mellett, miért nem szeretnéd magadnál tartani, esetleg segítséghez jutsz a felneveléséhez. Ha várost beírsz ide, előkeresem Neked a címeket, telefonszámot, csak mielőbb vedd fel a kapcsolatot, addig is vigyázz Magatokra. Bőven van időd dönteni, alaposan tájékozódj. Minden tiszteletem, amiért nem megölni akarod, hanem vállalod. Hátha Magadnál tartanád mégis, de ha nem, örökbefogadásnál, ha rendesen a családsegítőn keresztül csinálod, biztonságos, szerető családba kerülhet a bébi.
2008. máj. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
0%
nem akarok itélkezni én sem de én meg még sokan mások mindent megadnának hogy babaájuk legyen.
2008. máj. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
52%

Ez van csajok :(

Mi itt kínlódhatunk!

De az ő döntése, nem tudjuk mi megy végbe az életében.

Megbotránkoztató de valahol meg nem is tudom, legalább nem ölöd meg. Nem ítélkeznünk kell.

Mindenképp olyan párnak ha van rá módod hogy ebbe beleszólj, akik régóta vágynak babára, tisztességes becsületes párnak, akiknek nem volt olyan szerencséje mint neked. Ha már így döntöttél, arra figyelj hogy mindent megadj neki míg a pocidban van, aztán meg arra hogy hová szánod az életét!!! Jézusom bele gondoltál? Vagy ennyire reménytelen a helyzeted? Nem akarok ítélkezni, csak próbálnálak megérteni! Sok sikert a döntésedhez, biztos neked sem könnyű

2008. máj. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!