Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok 13hetes. Örökbe...

Terhes vagyok 13hetes. Örökbe szeretném adni rögtön ha megszületik, hová forduljak? Mit tegyek? Örökbe adhatom? Kinek, hogyan?

Figyelt kérdés
2008. máj. 17. 19:02
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
0%
hány éves vagy?senki nem tud neked segiteni?szűleid párod?
2008. máj. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
37%
mind1 hány éves,lehet olyan körülmények közt hogy ihajj.Nekem volt egy távoli ismerősöm,ismerőse,prosti volt és terhes lett örökbe akarta adni minden papir készen volt,az utolsó 1 hónapban meggondolta magát és vissza vont mindent ,hogy inkább megtartja.Na most,annyira elhanyagolta a terhességét,hogy az utolsó időbe nem járt orvoshoz.Egyszercsak elkezdett valami véres barnás trutyi folyni belőle azonnal mentő korház.késő volt a baba halva született oxigénhiány:Ababa tudta ,hogy nincs helye ezen a világon és hogy őt nem akarta senki.:-(
2008. máj. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
84%
A területileg illetékes gyámhivatal tud segíteni. Elvetetni már csak indokolt esetben lehetne abortusszal, de inkább add valakinek, csak hamár intézed adj meg minden jogot az örökbefogadó szülőknek, hogy ne kelljen 5 éves koráig intézetbe várni a szülőkre. elég szomorú dolog, de ha ez a helyzet akkor legalább jól csináld és addigis vigyázz rá. Aztán ha megmozdul lehet meggondolod magad :)
2008. máj. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért megbotránkoztató a kérdés. Tudom, hogy annak, aki régóta vágyik babára, vagy annak, akinek sajnos meghalt a babája, ez érthetetlen lehet, de nem szabad ezért elítélni a kérdezőt. Mindenképpen több felelősség van benne, mint azokban a bizonyos 15-16 éves anyukákban, akik a vakvilágba szülnek egy babát, anyaotthon, aztán egyik koszos lyuk a másik után, nincs mit enni, nincs a gyereknek még egy rendes kiságya se, aztán megy a gyerek intézetbe, persze akkor már négy-öt éves, addigra már nem kell senkinek, mert az anyukának amúgy is sikerült úgy elcsesznie, hogy már lop, meg egyszerűen kezelhetetlen. Vagy ha nem is ilyen durván agja elő a dolgokat, akkor is a legtöbb esetben pár év után apuci lelép, az épp csak nagykorú anyuka meg ottmarad egy ovis gyerekkel, és se végzettsége se semmilye, a gyereknek se lesznek sokkal jobb kilátásai. Tudom, hogy ez nem mindig van így, ismerek ellenpéldát én is, van egy ismerősöm, aki 16 és 19 éves korában szült gyerekeket, azóta is együtt van a párjával, elvégezte a gimnáziumot és jelenleg bérszámfejtőként dolgozik, példaértékű családanya és feleség. De ez nagyon ritka. Szóval én azt mondom, igen is felelős gondolkodásra vall, hogy ha az anya nem tudja vállalni, hogy felneveli a babát, akkor egy olyan családba juttatja, akik majd szeretni fogják és mindent megtesznek érte.


Kedves kérdező! Ne haragudj, hogy ilyen hosszan rizsáztam itt, de muszáj volt, mert egyszerűen senkinek nincs joga téged kritizálni. Még akkor sem, ha nem rossz szándékból tették. Ha biztos vagy a döntésedben, akkor keresd fel az önkormányzat gyámhivatalát, ők mindenben segíteni fognak neked, és a szociális munkásokhoz is elirányítanak majd.

2008. máj. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
87%

En mar komolyan nem ertelek titeket!

Mikor kiir valaki egy abortuszos kerdest, kapaval-kaszaval tamadtok neki, h vannak emberek, akiknek meg nagy aldas lenne a gyerek...

Ez a kerdezo pont nem vetette el a babat, hanem orokbe adna, vkinek, akinek nem lehet gyereke, es o is kapja a savat.

2008. máj. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem nagyon is felelősségteljesen és jól döntöttél! Ha nem akarod, vagy nem tudod felnevelni a babát, sokkal jobb lesz ha örökbe adod. Valaki, aki nagyon szeretne kisbabát, de nem lehet neki, most élete legnagyobb ajándékát kapja tőled. A baba mindenképp jól jár, mert várják, akarják, szeretik és mindent megtesznek majd azért, hogy boldogságban, szeretetben felnőhessen. Te pedig nem veszélyezteted az egészségedet, adsz esélyt magadnak, hogy lehessen még gyereked, és nem terheled a lelkedet azzal, hogy megölöd a magzatodat. Kár, hogy kevesen gondolkodnak így.

Az örökbeadásról: felveheted a kapcsolatot a gyámhivatallal is, de ma már létezik nyílt örökbeadás, keress rá a neten, biztos megtalálod azt a szervezetet, amelyik ezzel foglalkozik. Így aztán te magad is láthatod, ki kapja meg a babát. Te döntöd el, hogy fontos-e ez neked, vagy sem.

Kívánok nekem minden jót és boldog életet!

2008. máj. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
0%
Ilyenkor miért nem ír kommentet a "kedves kérdező"?????????
2008. máj. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Azért nem írtam eddig, mert nem az én gépem, ha lenne ilyenem biztos más helyzetben lennék. Nincs senkim, szüleimmel rég nem tartom a kapcsolatot, ország másik felén, a fiút szerettem csak eltünt...
2008. máj. 18. 09:37
 19/28 anonim ***** válasza:
69%

Szia!


Nagyon szép, hogy megtezed ezt vkiért, akit nem is ismersz, és akinek ezzel minden vágyát teljesíted. Az örökbefogadó szülők egész életükben hálásak lesznek ezért neked!

Én a nyílt örökbefogadást ajánlom, mert ezzel rögtön családba kerül a baba, ami rengeteget számít a fejlődésének (az első hetekben a ringatás hiánya az intelligencia romlását okozhatja, ezért preferálja sok orvos is ezt a fajta örökbefogadást). Azonkívül így a terhességed alatt is több segítséget kapsz, ha jól tudom.

Itt érdeklődj:

[link]

06-20-9-44-35-66

2008. máj. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
69%
Én is a nyílt örökbefogadást ajánlom! Ne kerüljön intézetbe a kisbaba. Nagyon sok pár vár csecsemőre.Igen hosszú a várólista, boldogan fogadják. Mi is készülünk örökbefogadásra függetlenül attól, hogy összejön-e saját baba, de sajnos még nem vagyunk várólistán. Sztem nagyon szép, hogy előre gondolkodsz ! (a kritizálóknak: jobb lenne, ha wcben szülné meg mondjuk??).
2008. máj. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!