Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kötelező a 26 hetes cukorterhe...

Kötelező a 26 hetes cukorterheléses vizsgálat?

Figyelt kérdés
2008. máj. 16. 03:49
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Igen, az egy kötelező vizsgálta.


31 hetes kismama

2008. máj. 16. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Valaki írta korábban,hogy nem,meg hébe-hóba hallani olyat,hogy valakinke nem csinálják meg,de én azt mondom,hogy inkább az,mint valami baj a babával.Pedig undorító dolog az a glükózszirup,de mind túléltük.(Igaz van ahol 2 deci tej,meg 1 zsömi,ez szerintem sokkal barátibb.)
2008. máj. 16. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk csak ez a tejes-zsömlés dolog van, egy órával a vérvétel előtt kell megenni. Ha rendben a cukorszint, akkor nem is csinálnak mást. Ha nincs rendben, akkor viszont jön a glükózszirup. De szerintem ez azért sokkal humánusabb. Csak azt piszkálják a terheléssel, akinél indokolt. Amúgy semmilyen vizsgálat nem kötelező, te döntöd el, vállalod-e.
2008. máj. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy nem kötelező, csak javasolt-az összes vizsgálat a terhesség alatt.

De mivel mindegyik a te érdekedet szolgálja, na meg főleg a babáét, és még ingyen is van, ki kell használni.

Ha félsz tőle, ne félj, én be voltam szarva, hozzám sem lehetett reggel szólni, vizsga előtt nem féltem ennyire, és semmi bajom nem volt tőle. Még rosszul sem voltam!!

2008. máj. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk kötelező, s szerintem fontos is. Ha valami gond van (magas cukor), még időben lehet rajta segíteni diétával. Vigyél egy kicsi citromlevet, vagy egy citromot félbevágvaa, ha azzal ízesíted limonádét ihatsz. Igaz, még így is nagyon édes, de elviselhetőbb.
2008. máj. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

szia

nálunk nem kötelező.csak éhgyomri vérvétel van, az étkezés utánit a védőnő méri.ha van eltérés, akkor küldenek a terhelésesre.

de szerintem, ha menned kell az jó, biztos túllehet élni :D

29hetes kismama, boldog babavárást

2008. máj. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

A vérképem rendben volt, azért nem értem miért van rá szükség, miért kell felborítani az egyensúlyt, ill. sokkolni a szervezetet és a babáét...

2008. máj. 16. 13:56
 8/9 A kérdező kommentje:
és mindenkinek boldog babavárást :)
2008. máj. 16. 13:58
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
az a helyzet,hogy a vérképednek,semmi köze a terheléses cukorvizsgálathoz.Nekem is tökéletes volt a vérképem,a vércukrom pedig az egekben...És ezt azért csinálják,hogy nehogy szülés után nagy gond legyen a babával,mert gondolom olvastál már róla hogy mi történhet egy kezeletlen terheségi cukorbetegség esetén szülés után a babával....Ha nem olvastad,ne is tedd...Szerintem ez egy nagyon fontos és hasznos vizsgálát..Bár én személy szerint gyűlölöm hogy nem ehetem meg amit megkívánok,és diétáznom kell,de az a fő,hogy a babát biztonságban tudjam,és tudom hogy amíg az én cukrom jó,addig őt sem fenyegeti semmi veszély,és ez a legfontosabb,nem pedig az hogy mit ehetek,és mit nem...Hidd el,nem véletlen csinnálják a cukorterhelést....35hetes kismama
2008. máj. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!