Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek a később elvégzett...

Szerintetek a később elvégzett cukorterheléses vizsgálat már tényleg nem ad reális eredményt?

Figyelt kérdés

Ismerős kismamának az első vizsgálat valami miatt nem jött össze. Amikor megismételték, már a 30 hetet is betöltötte. A cukra 9 lett, amire azt a választ kapta, hogy nem gond, mert a terhesség vége felé minden kismamának magasabb a cukra. Az orvosa annyit tanácsolt, hogy egyen kevesebb cukrot, és fele annyi köretet, mint szokott.


Szerintem felelőtlenség ez a hozzáállás, és nem gondolom, hogy 30 hetesen a 9-es cukor jó lenne.

Egyértelműen diétáznia kellene...


2011. jan. 14. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha olyan orvoshoz jár az ismerősöd, akiben nem bízik meg, akkor megette a fene. Ha meg bízik benne, akkor nyilván semmi gondja azzal, amit az orvos mond.


Nem értem, hogy ez Téged miért zavar ennyire?

Ha meg "véletlenül" Te vagy az "ismerős kismama", akkor diétázz, ha aggódsz, bajod nem lehet belőle...

2011. jan. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

A cukorterheléses vizsgálat sohasem késő a terheség alatt! Én pl. direkt megismételtem többször is, biztos, ami biztos. A 9-es cukor eredmény a 20. héten is sok, a 30. héten is soknak számít és később is. Az orvosnak nem volt igaza egyáltalán. Ilyen eredménnyel dietetikushoz kell menni, betartani az általa kiírt diétát és naponta ellenőrizni a cukorszintet otthoni készülékkel. A baba érdekében.

A 9-es érték nem jó, függetlenül a terhességi héttől!!!

2011. jan. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sőt, 9-es értéknél lehet, hogy inzulin is kell majd, ezt nem tudom pontosan... Szakemberhez kell fordulni.
2011. jan. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Elsőnek:

Ez a fórum azért van, hogy kérdezzünk. Nem? Függetlenül attól, hogy zavar-e valami vagy nem.

Bizonyára bízik az orvosában, azért jár hozzá, de ettől függetlenül az orvos akkor is hülyeséget mondott.

És nem magam vagyok az "ismerős kismama", nekem a 7,9-es cukrommal keményen diétáznom kellett, ezért csodálkoztam, hogy neki ezt mondták.

Ilyen hozzáállással inkább keress más elfoglaltságot, mint ide válaszolgatni.


A másik válaszolónak köszönöm a megerősítést, akkor nem én tudom rosszul. Az ismerős csajnak van még jó esetben 3 hete a szülésig, én most a napokban találkoztam vele, akkor mesélte mi van vele.

2011. jan. 14. 14:43
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

És saját tapasztalatom, hogy az orvosok hozzáállása ebben a kérdésben elég különböző. Tudtommal a határérték 7,8. Így nyilván a 7,9-el Te egy szigorú orvost fogtál ki, ő a 9-el egy lazábbat.

Nekem második babával 7,1 volt, a dokim mondta, hogy vegyek vissza picit a szénhidrátból, de egy cseppet se aggódjak, ha 10 lenne, akkor lenne baj...

Már nagyobb a gyermekem, és teljesen egészséges.


Meggondolandó, hogy "puszta jó szándékból" mennyire érdemes paráztatni azt a kismamát.

Ha tanácsot kér Tőled, az persze más, de a kérdésből ez nem derült ki...

2011. jan. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én a 28-29. héten mentem: éhgyomri vércukor: 4,4; terhelt vércukor: 2,8!!

Úgy tűnik tényleg nincs összefüggés...

2011. jan. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Első: A határérték valóban 7,8, a WHO (Egészségügyi Világszervezet) szerint is, afelett terhességi cukorbetegségről beszélünk, holott normál állapotban (azaz nem terhesség esetén) csak csökkentett cukor toleranciáról lenne szó. Azért is nézik szigorúbban a terhességnél, mert a várandóság alatt eleve lecsökken a cukorszint.

Ez nem paráztatás, és a 9-es érték magas! Elsősorban persze meg lehet hallgatni a nőgyógyászod véleményét erről, de ilyen értékkel el kell menni egy dietetikushoz vagy egy diabetológushoz. Egy nőgyógyásznak nem ez a szakmája, tévedhet, kezelheti lazábban a helyzetet, de itt a te babádról van szó. Ez tényleg nem játék. A 9-es érték azt jelenti, hogy a kismama szervezete nem tudja feldolgozni a szénhidrátot, ezért idővel (ki tudja, mióta áll fenn nála ez az állapot) a baba szervezete kezd termelni több inzulint. Na ebből gondok lehetnek. De utána lehet olvasni a témának, mennyire veszélyes a terhességi diabétesz. És jelen esetben itt erről van szó. Az orvosod valamit rosszul tudott, mert 10 feletti értéknél már valószinűleg inzulin beadásáról lehet beszélni. De 7,8-tól biztos, hogy szükséges a diéta.

És még egyszer, ez nem paráztatás és nem kötekedés, csak azért írom le, hátha ezzel segítek, mert ez sajnos nem jó érték és egy szakembert felkeresni nem olyan nagy ügy a baba érdekében.

2011. jan. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!