Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire vigyázzak a cukorterhelés...

Mire vigyázzak a cukorterheléses vizsgálat előtt?

Figyelt kérdés

Mit és hány nappal a vizsgálat előtt nem tanácsos enni? Nem akarom "átverni" a vizsgálatot, viszont azt sem szeretném, ha nyáron általánosan elfogadott dolgok (gondolok itt arra, hogy hetek óta rengeteg friss gyümölcsöt eszem, mindet sorba ami épp érik - most pl. a sárgabarack van terítéken) miatt fals eredményt adjon és esetleg diétára fogjanak. Köszönöm előre is a tanácsaitokat!

26 hetes kismami


2011. júl. 13. 08:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%
Ne egyél sok édeset és szénhidrátot! Én a lányommal előtte való nap valamilyen üdítőt ittam és sütit ettem, 7,2 lett a terhelt cukrom. Megkellett ismételni oda figyeltem, hogy túl sok cukrot és szénhidrátot ne egyek és 5,5 lett a terhelt cukrom!
2011. júl. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a védönő azt mondta, hogy este 6 után már ne egyek elötte való nap. Napközbe ugyanugy ettem mint máskor.
2011. júl. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy egyél, mint máskor (csak este 6 után ne). Szóval ne egyél semmiből se kevesebbet, se többet, mint egyébként és akkor korrekt eredményt fogsz kapni.
2011. júl. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, viszont ugye ez az "ahogy szoktál" nem ugyanaz nyáron, mint télen. És hallottam, hogy vannak gyümölcsök, mint pl a barack, amik annyira megemelik a vércukrot, hogy kb. 1 hét után áll vissza. Igazából pontosabban ez érdekelne, hogy akkor ezeket a gyümölcsöket most felejtsem el 1 hétig, vagy ha amúgy minden rendben ez nem fogja drasztikus mértékben eltéríteni a cukorszintet?
2011. júl. 13. 09:14
 5/15 anonim ***** válasza:

A fiammal süti és befőtt mániás voltam terhesen, magas is lett az eredményem, végig diétával szívtam meg egy egész napos vénás vérvétellel. Az senkit nem zavart rajtam kívül, hogy utána a diétával meg inkább alacsony volt a cukrom. :S

Idén egy héttel előtte semmi nasit nem fogok enni az tuti!

2011. júl. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a doki, hogy előtte nap kevés szénhidrátot vigyek be. Így én délelőtt (reggel) ettem csak "normálisan", délben friss idénysaláta volt grillezett csirkemellel. Délután natur joghurt, meg paprik szalámi magában :)


Megnéztem, miben van nagyon kevés szénhidrát, így választottam. Te is inkább nézd meg a neten, melyik gyümiben mennyi CH van, és inkább ne egyél aznap.

Sógornőm előtte nap olyan kaját evett, amit a neten szénhidrát diéta alatt talált (tojás, sajt)

2011. júl. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ne csináld! Mármint mi értelme annak, hogy nem derül ki, hogy a baracktól extrém módon megemelkedik a vércukrod? Pont ez lenne a lényege a vizsgálatnak, hogy kiderüljön, ha van rád ilyen hatása, és így a későbbiekben kerülni tudd.

ha most egy hétig csak ezért leállsz és tényleg csak a baracktól magas egyébként a cukrod (de így ugye nem derül ki), utána pedig ugyanúgy eszed, akkor jó nagyot szívhatsz majd egy esetleges kezeletlen csökkent glükóz-toleranciával...De a Te döntésed, a Te felelősséged, csak tudd, hogy ennek elsősorban nem rád, hanem a babádra lehet negatív következménye!

2011. júl. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Teljesen egyetértek Veled, én is épp ezért tartom helytelennek az ilyen ezt ne egyek-azt ne egyek dolgokat és ezzel félrevezetni a vizsgálatot. Oké, hogy süti-csoki és egyéb édességekre oda lehet figyelni, de arra ugyanúgy kell télen is, meg amúgy sem jó, ha sokat eszünk belőle.
2011. júl. 13. 09:45
 9/15 sumergo ***** válasza:
100%

Ha minden olyan ételt kizársz az étrendből, ami megemelheti a vércukrodat, akkor hamis eredményt fogsz kapni (hisz azt fogja mutatni, mi lenne az eredmény diétával). Ha nincs gond a vércukroddal, teljesen mindegy mit eszel, mert a szervezetednek tudni kell lebontani a vérből a cukrot! Ha ez bármilyen ételnél nem így van, akkor viszont jogos a diéta!

Kipróbáltam, 2 órával 1 tábla csoki elfogyasztása után is 4,4 volt az érték, a csoki evése előtt pont ugyanennyi volt. Természetesen nem terhesen csináltam ezt, de azóta is méregetem evés előtt és utána is 2 órával. Az anyukám cukros, és nem szeretném, h a babámnak baja legyen, ezért most nagyon próbálok odafigyelni, egyelőre méregetek, aztán ha esetleg kezdenének romlani az eredmények, akkor bizony visszaveszek a cukros dolgokból.

Ne akard befolyásolni az eredményt, mert nem mással, csak magaddal szúrsz ki.


23+2 hkm

2011. júl. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én előző nap ittam kakaót, ettem sütit és pudingot is, és 4,7 lett a cukrom. Úgyhogy szerintem mindent ugyanúgy egyél, mint eddig csak úgy lesz igazi az eredmény.
2011. júl. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!