Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire vigyázzak a cukorterhelés...

Mire vigyázzak a cukorterheléses vizsgálat előtt?

Figyelt kérdés

Mit és hány nappal a vizsgálat előtt nem tanácsos enni? Nem akarom "átverni" a vizsgálatot, viszont azt sem szeretném, ha nyáron általánosan elfogadott dolgok (gondolok itt arra, hogy hetek óta rengeteg friss gyümölcsöt eszem, mindet sorba ami épp érik - most pl. a sárgabarack van terítéken) miatt fals eredményt adjon és esetleg diétára fogjanak. Köszönöm előre is a tanácsaitokat!

26 hetes kismami


2011. júl. 13. 08:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval! Normális működés esetén a vércukor evés után 2 órával visszaáll az eredeti szintre! A barack evés is! A lassú, elhúzódó visszaállás, ami órákig tart, az pontosan a cukorbetegekre jellemző.

Előző nap egyed azt, amit korábban is, legkésőbb 7-kor vacsi, utána reggel vérvétel.

2011. júl. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Megfogadom a tanácsaitokat és remélem minden okés lesz jövő héten :) Szerencsére a családban és részemről sem volt rá hajlam, és amikor eddig mértem, sem volt gond
2011. júl. 13. 11:31
 13/15 anonim ***** válasza:

Nemreg olvastam (talan a babafalva.hu-n?), hogy az otthoni teszt nem alkalmas a terhessegi terheleses vercukorszint meghatarozasara!!! Ennyit tehat az otthoni meregetesröl...

Nekem az orvos egyaltalan semmit sem mondott, igy most nem is tudom, valoban ne egyek este 6 utan??? Vervetelre idöpont-kereskor derült csak ki, hogy ez orakat vesz igenybe, es ehgyomorra kell menni. Kar, hogy babas vagy hivatalos oldalakon nem olvasni erröl, mert itt ugye velemenyek vannak, ki tudja, milyen ismeretek vagy elgondolas alapjan... En ugy ertelmezem, hogy azert hivjak terheleses vercukorvizsgalatnak, mert cukros vizzel megterhelik a szervezetet. A terheles elötti es utani verertekekböl annak is, aki nem edesszaju es (szinte) semmi edesseget sem eszik, elvileg az öveböl is ki kell, hogy derüljön, ha cukorbeteg! Ebböl viszont következik, hogyha valaki elötte napokon sok edeset evett, annak megemelkedett erteket mutathat mar az elsö vervizsgalat. Lehet, hogy ilyenkor kell megismetelni (?), ha megismetlik (?), de sztem nem erdemes eljatszani, rengeteg idöt vesz igenybe, ha mas dolgod is van mellette. Ha meg cukorbeteg valaki, akkor sztem tök mindegy, hogy elötte 2 napig evett-e valaki edeset vagy nem, ha nem, akkor is jelentkezik cukorterheles utan a megemelkedett ertek.

2013. jan. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Megvolt a vervizsgalat. Nos, megkerdeztem a vert vevötöl: a 3 ertekböl (ehgyomorra, majd cukros vizivas utan 1 oraval, majd ujabb 1 oraval vett verertek) ha 2 magasabb, akkor van szo terhessegi cukorbetegsegröl. Azaz, ha a 2. vagy 3. ertek mellett az ehgyomorra is magas a verertek (ha ezt befolyasolja amit elötte napon ettel?), akkor cukorbetegseget allapitanak meg. Ha viszont csak a 2. vagy 3. meresi ertek közül az egyik magas, akkor nem. Tehat, ha az elözö napi etkezes befolyasolja, akkor nem erdemes kockaztatni sztem...
2013. jan. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
elözö
2013. jan. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!