Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikres kismamik. Mennyire...

Ikres kismamik. Mennyire kímélitek magatokat?

Figyelt kérdés
2012. szept. 15. 20:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igaz már megszülettek, de azért írok, remélem nem baj.

Az elején mikor megtudtuk 8 hetesen hogy ikrek, akkor a párom nagyon óvott, még az akkor 14 hós lányom fürdését is átvette teljesen, hogy este már ne kelljen emelnem őt sem, stb. Aztán ez nem tartott sokáig, férjemnek balesete lett, így nem nyúlhatott vízbe jó pár hétig, így aztán minden rám maradt. 30 hét után, mikor kezdtem már félően nyílni, akkor feküdtem amennyit tudtam, amennyit egy 19-20 hós enged. :-) 35 hét után ott volt nap közben sokat a hugom, és tényleg annyit feküdtem, amennyit tudtam, gyorsan megfőztem és ennyi. Egy hónappal születtek előbb, 35+5 hétre a fiúk, már 2 évesek elmúltak, de annyira jó visszaemlékezni....

Boldog babavárást Neked, és minden kismamának!

2012. szept. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia, én ma töltöttem a 34. hetet iker kislányokkal. A 12. hétig nagyon sokat pihentem, minden sportot abbahagytam, nem emeltem, mert nagyon féltünk, hogy baj lesz. Aztán azóta visszaállt minden a rég kerékvágásba, nem kímélem magam. Nekem az az elvem, hogy a gyors regenerálódás titka az, hogy a terhesség alatt nem feküdni é pihenni kell, aktívnak kell maradni, és így jobban fel tud készülni a testünk a szülésre. Majd a szülést követő 6 hét a pihenére van "tervezve". Ezt nekünk így tanították az egyetemen (dipl.ápoló vagyok). Ez az ősi trükk. Ugye ezzel csak annyi a baj, hogy pihenni a szülést követően sem lehet majd 2-3 gyerkőc mellett. Az első babánkkal viszonylag még sikerült betartanom, de most kizárt. Szóval én nem kímélem magam, nem akarok elpuhulni. De az utóbbi időben egyre nehezebb :) Boldog babavárást :)
2012. szept. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! Én 20 hetes pocakos vagyok, kislányaim lesznek, van már egy 4,5 éves fiam. A kisfiammal 38. hétig dolgoztam,igaz ülőmunkát, de mondhatni semmi panaszom nem volt. A Lányokkal a 13-14 hétig nagyon rosszul voltam, szédülés, émelygés, szapora szívverés, hányinger. Dolgozom most is, de az ikerterhesség miatt mindenki riogat. Terhestornát nem ajánlja a doki, sok séta mehet, szex sem, max. gumival ... azért ha elfáradok lepihenek egy kicsit, aztán csinálom tovább a dolgom (itthon van az iroda). De egyre nagyobb a pocakom és sokkal fárasztóbb, mint 5 éve. Sokszor nem tudom azért kordában tartani magam és még akkor is munkálkodom, mikor már tudom, hogy abba kellene hagyni ... ezért is érdekel, mások hogyan állnak hozzá az ikerterhességhez.
2012. szept. 19. 17:43
 4/5 anonim ***** válasza:

A 21-22. hétig nem kíméltem magamat, tkp. alig volt valami bajom (csak az első hetekben volt rajtam ólmos fáradtság).

Közidő után azonban hirtelen leromlottak a laboreredményeim, vérszegény is lettem, meg bejött egy fájó csuklóalagút-szindróma, a hasam is nagyon fájt, feszített, szédültem. Akkor hagytam abba a munkát.

Aztán jobban lettem, és bár már otthon voltam, állandóan ugráltam, rendezkedtem, intézkedtem, szinte sosem pihentem. Ezt már nem csinálnám. Utólag olvastam róla, hogy miért is fontos a pihenés, és milyen gyorsan kimerülhet a méhlepény ikreseknél. Egypetéjű fiaim egy placentán osztoztak, ami a 35. hétre el volt meszesedve, én meg toxaemiás meg pre-eklampsiás lettem, sürgősségi császárra került sor.


Ma már azt csinálnám, hogy ha szükségét érezném, lefeküdnék, pihennék, olvasnék, nem feszülnék semmin, ha nem muszáj. Ezt persze csak akkor lehet megcsinálni, ha az ikrek az első gyerekek a családban. Ja, és rendszeresen mérném a vérnyomásomat meg nézném a súlyomat, és hogy nincs-e fehérjevizelésem (lehet tesztcsíkot venni a patikában).


Én azt mondom, legjobb hallgatni a testünk jelzéseire, mert van, akinél csúnya dolgok jönnek elő, mások meg kihordják 40 hétig az ikreket, és normál súlyban megszülik őket.

Ha valaki úgy érzi, hogy kímélnie kell magát, akkor tegye azt. Sőt, inkább kímélje magát a kismama, mint hogy vagánykodjon, milyen jól bírja, közben mégsem. Nincs rosszabb, mintha a kicsik nem jöhetnek haza a kórházból végül, és anyu csak az inkubátoron keresztül nézheti őket... :(

2012. szept. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


17+4 vagyok ez a második terhességem, a lányom 3,5 éves.

Olyan 14 hétig mocsok rosszul voltam, rengeteget hánytam és alig tudtam vmit csinálni.Már jobban vagyok és most élvezem h még nem hatalmas a pocakom így sokat jövök megyek de ja érzem h pihenni kell akkor pihenek.A házimunkát is inkább több részletben csinálom meg.

Nekem olyat nem mondott a dokim h csak gumival lehet szexelni.Mi még bőven élünk házaséletet mert még jól esik.

Összességében sztm annyira nem kímélem még magam de figyelek a testem jelzéseire.

2012. okt. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!