Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg jobban fáj a szülés...

Tényleg jobban fáj a szülés utáni varrás, mint maga a szülés és a gátmetszés? Nem érzéstelenítenek varrás előtt?

Figyelt kérdés
2012. szept. 7. 21:58
1 2
 11/17 Babeli Zurzavar ***** válasza:

kedves kerdezo!

ne indulj ugy a szulesnek hogy ilyen gondolataid vannak.

eskuszom Nekes durva vajudasom volt,19 ora ami azt jelenti, hogy mar olyan faradt voltam hogy ha egy hajszal hozzamert az is fajt,DE a gatmetszes egy olyan erzelmileg es fizikailag felfokozott helyzetben tortenik, hogy baromira nem erdekel akkor. igen,lehet hallani, de hidd el nekem, most erdekel hangja, de ha ott leszel egy sokkal hangosabb hang fog kizokkenteni a fajdalombol, a kisbabad sirasa.

a varras akkor faj, ha belso varratokrol beszelunk, mert azt nem erzestelenitik, errol csak a szobatarsaimtol tudok, nekem csak kulso varrataim voltak, kb 20 perc alatt keszult el, mert ugy varrnak hogy egy oltes,egy csomo, nekem ebbol volt 5. de mivel igy is ugy is ott kell fekudnod tovabbi 2orat, probalj meg majd addig relaxalni, gondold at reszletesen mi tortent Veled, es igyekezz minden masodpercet elraktarozni magadban.

hidd el, nem lesz tulelhetetlen!

2012. szept. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Én 3 gyermeket hoztam a világra.az első kettőnél vágtak a harmadiknál gátvédelemmel szültem picit repedtem.Magát a vágást fájás közben ejtették ezért nem éreztem egyiknél sem.A hang mind a kettőnél megvolt de számomra nem zavaró olyan mintha egy csirkebőrt el vágsz ollóval. :)) Az a hang az.A varrásra azt szokták mondani hogy kellemetlen,apró kis csípések de a picidbe gyönyörködve kilehet bírni!A repedésnél engem is varrtak vagy 20-30 percig nem is értettem mi történhetett odalent de azt mondta a doki nem vészes csak azért varr aprólékosan hogy gyorsan és szépen gyógyuljak.Így is volt egy percig sem fájt a sebem és 6 hét után az első együttlét sem fájt.Ne aggódj minden rendben lesz.Kellemes babavárást!

2012. szept. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

én a gátmetszést meg sem éreztem. gátvédelemmel szültem, mikor már szanaszét szakadtam akkor vágtak, szóltak is, végig is néztem (ülve szültem), szóltam mikor jött a tolófájás, akkor ollóval vágtak de jóval erősebb a tolófájás mint ha mondjuk a lábamat vágnák le, így a gátmetszést se lehet érezni :D


a vajúdást és a szülést egy mukkanás nélkül végigcsináltam, de bevallom mikor varrtak sírva sikítottam :( nagyon nagyon fájt és borzasztó sokáig varrtak, nagyon nagyon szétrepedtem sajnos :(

érzéstelenítőt kaptam, nem is keveset, 4 szurit ha jól emlékszem de nem hatott :(

mondjuk nekem utána is hetekig fájt a heg, se ülni se állni nem tudtam, egy normálisat lépni se, napokig kaptam gyógyszert mert be is lázasodtam :/

mindenféleképpen ajánlom neked a kriston tornát, állítólag vannak olyan gyakorlatai amivel el lehet kerülni a gátmetszést és a szülést is megkönnyíti. én nagyon bánom, hogy nem tornáztam lelkesebben, mondjuk én babámnak elég nagy buksija volt

2012. szept. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Én EDA-t kaptam a szülésnél, de a végén már semmit nem hatott. ezt sz.tem nem hitték el nekem, mert varrás előtt mondták hogy ez EDA miatt nem fogom érezni a varrást, mármint magát a fájdalmat. De szó szerint éreztem ahogy belém nyomja a tűt.

Hogy jobban fájna mint a szülés? szerintem ez hülyeség... én úgy voltam vele, hogy fájt-fájt, de a szüléshez képest semmiség, és csak pár perc, ha a szülést kibírtam akkor ezt is. Még az sem volt nekem vészes hogy kézzel belém nyúltak ellenőrizni hogy a császárhegem épp-e.

2012. szept. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én mondtam a dokinak h inkább megszülök még egyszer csak hagyja abba a varrást... Egy hang nélkül szültem, a gátmetszést nem is éreztem, de a varrást végigjajongtam... Pedig annyi érzéstelenítőt nyomtak varráshoz belém, h nem mertek már többet adni. 45 percig varrtak kívül-belül. A varratszedés ugyanennyire fájt, de az kevesebb ideig tartott.
2012. szept. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
A gátmetszést nem éreztem. Viszont a varrás nagyon fájt. Én érzéstelenítőt kifejezetten erre nem kaptam, sőt infúzióba kaptam még az oxitocint, így egyszerre éreztem a méhösszehúzódásokat is, és minden egyes tűszúrást közben. Fél óráig tartott a varrás. De kibírtam.
2012. szept. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Két hete szültem, elég friss még az élmény.


A gátmetszést egyáltalán nem éreztem. A dokim mondta hogy vágni kell de egy percig sem aggódtam miatta. Itt olvastam én is, hogy fájásnál csinálja így semmit nem érzel. :) Valóban nem éreztem semmit se. Még az érzéstelenítő tű szúrást sem. A varrás nekem kb 10 perc volt, az egyik oldalon nem annyira hatott már az érzéstelenítő. Azt hiszem kaptam újabb adagot is, de nem igazán volt eredménye. A kisebb varrásokat egyáltalán nem éreztem, csak a matatást. Viszont 3 mély öltést kaptam, az nagyon fájt igen. De szülés után ez olyan fájdalom mintha a hajadat meghúznák. Semmi. Arra gondoltam hogy mindjárt vége és kibírtam.

2012. szept. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!