Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg jobban fáj a szülés...

Tényleg jobban fáj a szülés utáni varrás, mint maga a szülés és a gátmetszés? Nem érzéstelenítenek varrás előtt?

Figyelt kérdés
2012. szept. 7. 21:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A párom elmondása szerint elég fájdalmas, neki adtak érzéstelenítést de azt mondta nem sokat ért a dolog, bár akkor jobban megkönnyebbült mert neki nehezen ment a szülés de nem kellett császározni, bár nagyon azt akarták.
2012. szept. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Mivel csinálják egyébként a gátmetszést??Ollóval vagy szikével?Olyan érzés a gátmetszés,mintha elvágnám az ujjam egy papírral,vagy fájdalmasabb?
2012. szept. 7. 22:01
 3/17 anonim ***** válasza:

Szerintem a gátmetszést nem is érzi az ember mert a baba feje nyomja és feszül mikor elvágják.

31hkm

2012. szept. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
A szülés túl gyors volt ahhoz, hogy felfogjam az igazi fájdalmat. Inkább égő fájdalom, mikor a baba feje nagyon feszített. A gátvágás nálunk egy nagy szoci ollóval volt, pár másodperccel a teljes megszületés előtt, szóval ha nem vág, repedek (10 másodperc múlva már kint volt az egész majd 4 kilós gyerek, szinte a bőrömtől nem tudott kijönni...). A gátvágást éreztem, pedig azt mondták, nem fogom, sőt, hallottam, ahol vágták(ezt férjem is igazolta, ő is hallotta). A varrást érzéstelenítés nélkül csinálta a doki, mondván, biztos még el vagyok zsibbadva, és nem is kell sokat varrni. Nos, fél óra lett belőle, mert mikor belém döfte a tűt, majdnem arcon rúgtam. Nekem jobban fájt a varrás :S
2012. szept. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%
Én háromszor szültem, egyszer sem fájt a varrás. Adott érzéstelenítő szurikat a dokim, ezeket picit éreztem,de nem nagyon,mert totál el voltam lent zsibbadva. Kellemetlen matatás volt csak a varrás,nem fájt. A gátmetszés meg szintén nem fájt egyszer sem,mert nyomás közben adták az érzéstelenítőt és nyomás közben vágtak. Icipici csippentést éreztem csak minden alkalommal,de ezek se fájtak egyszer se. Lehet,hogy jó szülésznőim és dokim volt?!
2012. szept. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
És ilyenkor nem lehet kérni érzéstelenítést?Bár biztos nem tolerálja a doki,ha szülés után valaki pont a varráshoz kér érzéstelenítőt.Mit lehet fél órán keresztül varrni?Fél órán keresztül folyamatosan varrt??Az igen.Hallottad a gátmetszést??És annak milyen hangja van??
2012. szept. 7. 22:10
 7/17 anonim ***** válasza:
Sajna tényleg hallottam, mivel bazi nagy csend volt, se nővérek, se doki nem szólt, én meg nem ordítottam... ilyen hangot azóta sem hallottam. Aztán más szülőtársak mondták, hogy lehet, mert ha erősek voltak ott az izmok, akkor hallhattam. Most is kismama vagyok, de őszintén remélem, hogy legközelebb nem kell vágniuk, mert rosszul is hegedt be a seb. Amúgy én kértem, de doki azt mondta, ááá, mindjárt végzünk, nem adok, csak ne ficánkoljon. Ja, mikor épp a szemeim jöttek ki a fájdalomtól. Pasi volt a doki, biztos tudta, milyen érzés, és szerinte katona-dolog...
2012. szept. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
De még is kb mihez tudnád hasonlítani azt a hangot??
2012. szept. 7. 22:15
 9/17 anonim ***** válasza:
50%
Repedő szövet, talán... de komolyan nem tudom meghatározni pontosabban. Más nem volt így, hogy hallotta volna?
2012. szept. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
2x szültem, nem fájt a vágás (szike) és a varrás sem. A varrás előtt kaptam szurit, az első szurit éreztem, a többit már nem. Biztosan dokifüggő is.
2012. szept. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!