Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukros kismamák...

Terhességi cukros kismamák nektek mennyi szokott lenni a cukrotok?

Figyelt kérdés
185 grammos szénhidrát diétán vagyok mert a terheléses cukoreredményem majdnem 8 lett.Evés után ti mennyi idővel méritek a cukrotokat?Mennyi a maximum evés után ami elfogadható még?És mennyi a normális?Néha 6.4 is szokott lenni.Egyszer volt 7.2 de azt a kaját kiiktattam..Sokat olvasok utánna de kiváncsi vagyok személyes véleményekre is.Köszi!
2012. aug. 28. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Mikor terhes voltam 1 óra múlva kellett megmérnem a cukromat, és nekem azt mondta a diabetológusom, hogy 7 alatt jó, de ha 6 fölötti már az eredmény, arra a kajára jó odafigyelni, vagy abból kevesebbet egyek. Nekem nagyon nehéz volt betartanom a diétát én is 180 gr-osra voltam rákényszerítve, állandóan éhes voltam. De végülis kibírtam, és egészséges gyerekem született. Szülés után is el kell menni még egyszer egy terheléses vizsgálatra, hogy visszaállt-e. Nekem hála visszaállt.
2012. aug. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekem is volt néha-néha 7 fölötti, az még nem a világ vége, de huzamos ideig ne legyen.
2012. aug. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem másfél órával evés után kellett 6 alatt lennie.

180-as diétán voltam.

Nekem sikerült "ráérezni", kiméricskélni a CH-kat nem nagyon volt módom, így főleg az ebédek voltak neccesek, mert a többit ki lehetett számolni, illetve reggelire minden áldott nap ugyanazt ettem, mert szerettem, és jó volt vele az értékem.

5,6 körül volt, de volt kevesebb is, 6,2 talán egy-kétszer, de olyankor tudtam hogy túlléptem mérés nélkül is. Egyszer 2,2 volt, majdnem elájultam. Szóval vigyázni kell...

Szerencsére már megszültem. De még vissza kell mennem egy terheléses kontrollra.

2012. aug. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi!De mikor jobb mérni,kaja után pont 1 órával vagy másfél órával?Akkor a tökéletes érték az 5 és 6 között legyen?Aggódom nagyon a Babámért,ugye ilyen értékekkel nem lesz baj?Köszönöm!
2012. aug. 28. 15:26
 5/7 anonim ***** válasza:

Én 160g-os CH diétán vagyok (érdekes, hogy a terheléses vizsgálat csak az első terhességemnél nem lett jó, most tökéletes volt, de mivel volt mérőm és magamnak is ellenőriztem, később kiderült, hogy megint nagyon nem okés a cukrom.)

Nekem azt tanította 2 éve a dietetikus, hogy étkezés után lehetőleg 1 órával kell mérni, legkésőbb 1.5 órával. Utána már nem érdemes. Az étkezés után egy órával nem szabad 7 fölöttinek lennie.

A védőnőm pedig mindig azt hangsúlyozza, hogy az étkezés előtti és az étkezés után mért eredményeim között ne legyen nagyobb eltérés, mint 2 egész. Tehát ha 4,4-et mérek étkezés előtt, akkor a 6,4 is elvileg beleférne még, bár én a 6 fölötti eredményekkel már elégedetlen szoktam lenni :)

Ja és én a szülőszobán lepődtem meg, mert ebédidőben született a lányom, és utána hozták nekem az ebédet, ami valami tarhonya volt, meg túró rudi. Mondtam a szülésznőnek meg az orvosomnak is, hogy de még 6 hét diéta, de mondták, h innentől nem kell vele foglalkozni. A kórházban mértem magamnak cukrot, és szülés után már tényleg teljesen rendben volt.

2012. aug. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

No engem meg befektettek szülés előtt, mert túlhordtam a babát.

Mondtam hogy 180-as diétán vagyok, meg a papíromon is szerepelt, ennek ellenére ugyanazt kaptam ebédre, mint a többiek, hogy az nem volt diétás, az is biztos, de én megettem az utolsó falatig mindent. :o)

3

2012. aug. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

POntosan kaja után 1 órával kellett mérnem.

7 ig jó! 7 felett máe nam annyira.

amikor 7 felett volt 2 szer akkor nem iktattam ki a kaját, hanem kevesebbet ettem belőle, és nem is ment 7 fölé.

Nehéz volt az elején, de sikerült betartani


nekem szülés után nem ismételték meg, hanem 3 hónap után néztek átlagot és az jó volt, pedig akkor már nem tartottam a diétát!

2012. aug. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!