Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy hónappal ezelőtt elvesztet...

Egy hónappal ezelőtt elvesztettem a 14 hetes kisbabámat, meg kellett szülnöm fejlődési rendellenesség miatt. Mikor lenne érdemes újra próbálkozni?

Figyelt kérdés
Nem tervezett terhesség volt, de nagyon örültünk neki. Hamarosan újra próbálkozhatunk, de nagy félelem van bennem attól, hogy megint lesz vmi probléma. Másrészt viszont nagyon szeretném. Aki hasonló helyzetbe került, hogy dolgozta fel ezt a problémát? Mikor lenne érdemes újra belevágni? Egyfolytában azon gondolkozok, hogy mit tehetnék azért, hogy mit csinálhatnék másképp, hogy ez ne forduljon elő még egyszer.
2008. máj. 12. 15:54
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Szia!

Én születés után 1hónappal veszítettem el a kisfiam.Most már újra próbálkozunk.Nála is fejlődési rendellenesség volt.Itt tudunk segíteni,nagyon sok tapasztalattal.

[link]

Nézz be,nekem nagyon sokat segített!

Üdv:Mariann

2008. máj. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Borzasztóan sajnálom, ami veled/veletek történt. Gondolom a 12. uh-on tudtátok meg a rossz hírt. A barátnőm is sajnos átélte mindezt, amit ti (kb másfél évvel ezelőtt). Ő kb. fél évre rá megint terhes lett. Semmi baja nincs a kislányának.
2008. máj. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Megnéztem ezt az oldalt sokat sírtam miatta pedig még csak "16" éves vagyok. Részvétem az elvesztett magzatért és szívből kívánok rengeteg boldogságot neked és majdani gyermekednek!
2008. máj. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom!!Az egyik barátnőmnek 7 hónaposan kellett megszülnie a babáját, mert elhalt, mivel a köldökzsínor levált és nem táplálta a babát.De nem akarlak megilyeszteni, de sajnos előfordul az ilyesmi.Ő úgy dolgozta fel, hogy a sors így akarta, hihetetlen erő volt benne és most is mindig megemlíti nagy szeretettel az első babáját.Ők fél évre rá próbálkoztak ezt javasolta az orvosuk.Mára van egy egészséges 5 hós kislányuk!!Nagyon sok erőt és kitartást kívánok Nektek!!
2008. máj. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
én nem tudok tanáccsal szolgálni, csak sok sok erőt kívánnék neked/nektek!! én 12 hetes vagyok és hát eszembe jut néha, hogy már most sem tudnék a babócám nélkül lenni... őszintén sajnálom!! próbáld meg a félelmet legyőzni, bár tudom, ez nem lehet könnyű!! KITARTÁST!!
2008. máj. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A fejlődési rendellenességgel nem tudsz mit kezdeni, ha nem dohányoztál és ittad halálra magad....tehát "normális" kismama voltál.

Gondolom talán genetikára elküldtek, és megvizsgáltak téged és párod is.Ott biztos többet tudnak arról mondani, hogy mennyi esélyed van erre mégegyszer...

Az , hogy mikor vágj bele, rajtad múlik. ha rendeződött a lelked, és nyugodtan tudod várni a babát.

Nehéz, biztos, nem tudom milyen lehet, hisz nem éltem át, de át kell lépni rajta, és pozitívan kell hozzáálni, mert az agy nagy úr, és a szervezet engedelmeskedik neki. El kell dönteni, hogy minden jó lesz, és hinni benne, az sokkal jobb megoldás, mint rettegni végig.

Ha kell, ne szégyellj segítséget kérni a feldolgozáshoz akár rokontól baráttól , de egy szakembertől sem. Könnyebb lesz, hidd el.

Kívánom, hogy meg tudj nyugodni, és minden rendben legyen:-)

2008. máj. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Saját magam is tapasztaltam, amit te.Nekem van egy lányom, ezután terveztünk egy babát, 6 hóra kellett megszülnöm, fejl.rendell. miatt.Ezután 6hóra próbálkoztunk, de csak egy év múlva sikerült teherbe esnem, ha nagyon akarod nem biztos hogy menni fog. lelkileg kell feldolgoznod, és lehet hogy úgy gondolod már túltetted magad rajta, nem így van.Nagyon fontos a türelem. Ezután egészséges kisfiam született a 9 hónapot végig rettegtem, nincs e baja.szerettünk volna egy 3. babát is,de 11 hétre ismét elvetéltem,ezután megint egyévre sikerült teherbe esnem, most 32 hetes vagyok, és még mindig rettegek minden rendben van e, de fokozottan odafigyelnek ránk és bízom a dokiban, nincs más választás.Nem rajtad múlik,ha nem dohányzol meg ilyenek, nekem sincs káros szenvedélyem mégis előfordult.SOK KITARTÁST,TÜRELMET KÍVÁNOK!FEL A FEJJEL!!!
2008. máj. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz okosat írni ilyen helyzetben, főleg azért, mert bármelyikünkel történhet baj. Én 12 és 14 hetesen nagyon bevéreztem. Hála az Istennek, 2 hónap fekvés után nem lett baj a babával. Sajnos a kórházban töltött idő alatt sok szobatársam nem volt ilyen szerencsés és elveszítették a babájukat. 6 hetesen,9 hetesen, 21 hetesen, stb. Borzasztó volt látni a szenvedésüket és közben harcolni a saját babámért. Sokszor már majdnem feladtam. Féltem, hogy annál nehezebb lesz elfogadni, ha megtörténik a legrosszabb. A mai napig rettegek, nehogy baj legyen. Még így is nehéz feldolgozni a sok tragédát, hogy nem velem történt. A 21 hetes kismamának elfolyt a magzatvize és ezért kellett megszülnie a kicsit.(Vele pár héttel azelőtt még itt a fórumon írtunk is egymásnak.Ez a kórházban derült ki.)Neki 6 hónap pihenést javasolt az orvos. Utána próbálkozhatnak, ha felkészült rá lélekben. A kisebb pár hetes vetélésnél úgy tudom már 4 hónap után sem baj. Az orvosok tudnak ebben igazán tanácsot adni.

Azt tudnod kell, hogy nem Te vagy a hibás! Sajnos az élet igazságtalan és sokszor nem tehetünk semmit a szörnyűségek ellen. Én a kórházban végig "naplót" írtam.Kiírtam magamból a legszörnyűbb gondolataimat, amiket még magamnak is nehezen vallottam be. Nagyon sokat segített.Könnyebb volt a lelkem. Sokszor, ha rámtörnek a negatív gondolatok, ma is előveszem. Hidd el, hamarosan boldog kismama leszel egyészséges babával!!! Kitartást és sok-sok erőt kívánok Neked és minden kismamának, aki valamilyen formában átélte ezt a tragédiát.

23 hetes kismama

2008. máj. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkitől a támogatást és a jó tanácsokat!
2008. máj. 14. 10:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!