Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 29 hetes vagyok.2 napja össze...

29 hetes vagyok.2 napja össze vissza ver a szívem és alig kapok levegőt. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
2008. máj. 11. 10:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon sok fiatal nőnél fordul elő egyfajta ritmuszavar, ami veszélytelen. Persze nem árt vele kardiológushoz menni, esetleg felír valami gyenge ritmusszabályzót, pl.10mg-os Betalocot. A tünetei lehetnek pl. heves szívdobogás érzés, gombóc érzés a torokban, de általában ezek maguktól szűnnek. A terhesség alatt elég sűrűn előfordulnak ezek a tünetek, mert hát ugye egy kicsit megterhelődik a szervezet: hirtelen súlynövekedés, a növekvő méh nyom egyes idegeket, ereket, felnyomja a rekeszt, ezáltal fulladás léphet fel. Persze ezeket mindenképp beszéld meg az orvosoddal, és ha rosszabbul vagy ne várd meg a keddet! De szerintem túl leszel ezen. Én is érzek időnként hasonlókat, de ezek egy kis pihenésre általában szűnni szoktak. Ne aggódj, nem lesz semmi baj. Gondolj arra, hogy hamarosan vége.

Egy 33 hetes kismama

2008. máj. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben jártam. nekem azt mondta a védőnőm, hogy biztos alacsony a vérnyomásom. Igaza volt (86/70). Azóta iszok kávét és gyenge teákat, nekem elmúlt.
2008. máj. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem igaz a szivemen ritkán vettem észre ezt de néha én is nehezen kapok levegőt.A vérnyomásommal minden okés,azt mondta a védőnőm,meg én is erre gondoltam,hogy a baba is meg a méh is nyomja a rekeszizmot ami a tüdőt is ezért nem kapunk levegőt.nekem az vállt be ,hogy kicsit lefekszem vízszintesbe ilyenkor.Az segít.31hetes kismama
2008. máj. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ez velem is előfordult, főleg a vége felé, amikor már nagy a baba, légszomj, hasonló. panaszként azért említsd meg a védőnőnek.
2008. máj. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!