Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit árthat a várandósságnak,...

Mit árthat a várandósságnak, ha festek (ajtót, kerítést, falat) oldószermentes festékkel?

Figyelt kérdés

30 hetes vagyok, második baba, és vki a környezetemben nagyon rám ijesztett. Neki a babája szülés után meghalt, igazából tisztázatlan okok miatt (keringési zavar, a legtöbb létfontosságú szerve nem működött), de Ő részben annak is tulajdonítja, hogy festett, de szerintem Ő oldószeressel.

Létezhet? Én szkeptikus vagyok, hogy ez közvetlen oka lehetett, esetleg közrejátszhatott? Aki ért hozzá, vagy van tapasztalata, kérem írjon!


2009. júl. 23. 17:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!Nem lehet baj,hiszen az oldószer nélkül gyártott festékek vizes bázisúak,alig van egy kis szaguk,nem párologtatnak mérgező anyagokat.Ha mégis bizonytalan vagy,vegyél fel egy szájmaszkot!

Az ismerősödhöz hasonló buta emberek pánikot keltenek,teljesen alaptalan amit állít.Így keletkeznek a jó kis mendemondák,tévhitek és terjed a sok ostobaság,a kismamik meg agyon aggódják magukat!

Tapasztalatom nekem is van.Tavaly,pontosan egy évvel ezelőtt már javában folyt a házunk teljes átalakítása,a második trimeszter elején jártam akkoriban.Mindent a földig romboltak,az összes ajtót,ablakot illetve fából készült dolgot én is festettem,több doboz festéket elhasználtunk és egyáltalán nem volt semmi probléma.Nem bagatellizálom el-hidd el én is odafigyeltem mindenre a kisfiunkkal kapcsolatban- de nem tartottam attól,hogy bármi gond lehet!

Nyugodtan festegess te is!

2009. júl. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!