Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit érez a baba abból, hogy a...

Mit érez a baba abból, hogy a kismama röhögőgörcsöt kap?

Figyelt kérdés

Tehát pl annyira jót mulat valamin, hogy nem tudja abbahagyni, vagy a párjával/barátaival egy órán át röhögcsélnek, abból a baba mit vesz le? Élvezi, vagy nem vágja, hogy mi a szitu?


25 h km



2012. aug. 11. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:
19%
Állj le a drogokkal, nem tesz jót a gyerek fejlődésének.
2012. aug. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nevetéskor endorfin hormon szabadul fel a szervezetben, ebből ilyenkor valószínűleg a baba is kap, vagyis ő is jól érzi magát.
2012. aug. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Szanka ***** válasza:

Szia!

Nem igazán hallottam volna még olyanról, hogy egy jóízű nevetés ártana is a babának. :) Ilyet viszont hallottam már: "A feszültséggel teli anyai szervezetből ugyanis egy sor olyan kémiai anyag szabadul fel, amely először az anyai, majd a méhlepényen át a magzati véráramba jutva a kicsiben is hasonló érzéseket, leginkább nyugtalanságot vált ki."

Saját tapasztalatból mondom, ha stresszeltem, idegeskedtem a terhességem elején, akkor bekeménykedett a hasamalja estére, nagyon görcsöltem. Sőt mikor már érezhető volt a baba mozgása, akkor sokkal többet mozgott, ha aznap nyugtalan voltam. Sztem van benne vmi, ha stresszes vagy, h a babód megérzi.

35 hkm

2012. aug. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves 1. válaszoló! Ha bármiféle drogot beszedtem (kávé, nikotin, alkohol, stb), annak már jó ideje, szóval nem attól volt a röhögőgörcs...:)


Kedves többiek, köszönöm a válaszotokat.

Csak azért érdekel, mert ugye a röhögőgörcs során erősen feszülhet a hasizom, meg rázkódhat, és kíváncsi vagyok, hogy ebből a baba vajon mit észlel. Mert ha azt észleli, hogy bökdösöm, vagy rázogatom a hasam, hogy felébredjen és adjon jelt magáról, akkor a nevetést is érzékeli...

2012. aug. 11. 18:32
 5/5 Szanka ***** válasza:
Persze, hogy érzi :)
2012. aug. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!