Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szép napot.22 éves kismama...

Ördög Beatrix kérdése:

Szép napot.22 éves kismama vagyok, most 35 hetes, első kisbaba. Minden kérdés bennem van, igaz a védőnő is segít, de nagyon szeretnék tudni mindent. Pl hogy mik azok a kelengyék amikre szükségem van elsőre?

Figyelt kérdés

2012. aug. 10. 18:52
 1/10 A kérdező kommentje:
Nekem is,meg babának is..meg kórházba mit kell vinni.Tudom hogy pelus,meg krémek kellenek,fürdető,köldökre betadine,persze a védőnő is segít,de örülnék minden válasznak,hozzászolásnak.Hogy van ez a hason altatás?Meg elég vérszegény avgyok meg vas hiányos,szedtem rá gyógyszert amit kiirtak de nem emelkedett..ez mennyire lesz majd baj szülésnél?
2012. aug. 10. 18:56
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!


A kórházba pelenka és popsitörlő kell vinni, ruhát, köldökápolót és popsikrémet adnak, de ez kórházanként eltér, erre kérdezz rá ott, ahol szülsz. Magadnak betétet vigyél, hálóinget, tisztálkodószereket.


Amikor megszületik a kicsi, a gyerekorvos receptre kiír popsikrémet, fertőtlenítőt a köldökre, fürdetőt.


Mindenképp vegyél:

- legalább 20 db textilpelenkát,

- bodykat (rövid-és hosszú ujjut)

- zoknikat, kis sapkát,

- esetleg kesztyűt a kezére, hogy ne vakarja magát.


Két éve szültem, nekem azt mondták a kórházba, hogy vagy hason, vagy oldalt altassam. Az elejétől kezdve hason aludt a kislányom, de 13 hós koráig benn volt az ágyába légzésfigyelő, nagyon hasznos.


A vérképedre gondolom figyel az orvos, én szülés után lettem vérszegény, kb. 1 hónap alatt helyrejöttem, de azért ha lehet, meg kellene előzni.


Nem tudom, hogy konkrétan mire vagy még kiváncsi, kérdezz.

2012. aug. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

[link]


Szia

Szerintem ez egy nagyon jó részletes lista, amit belinkeltem.Persze nem feltétlenül kell belőle minden.


A kórházba egyébként szerintem adnak a köldökápoláshoz dolgokat.Egyébként pedig ahol szülsz, menjél be és érdeklődj, hogy mit vigyél.Mert pl ahol én szültem ott ruhát adtak, de azon kívül semmit sem.Valahol meg pelust adnak, de ruhát nem..valahol meg semmit sem.Ez változó.


Ez a hason altatás nem tudom mi..Én a lányomat amíg nem tudott forogni, mindig váltott oldalon altattam.Elmondom miért..mert ha háton fekszik, akkor félő hogy megfullad ha visszabüfizi a tejcsit, a hason altatásról meg azt hallottam, hogy növeli a bölcső halál esélyét.Én nem kockáztattam.Váltva pedig azért csináltam, hogy ne deformálódjon el a kis buksija.Amikor fent volt, akkor pedig háton feküdt, így szép kis formás koponyája maradt! :)

Mikor meg már forgott, akkor úgy aludt ahogy akart.

2012. aug. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.Igen figyel az orvos,msot pl szöget kell almába tennem és azt megenni.Mert nem emelkedik sehogy sem.Emiatt lehet hogy császár elsz,pedig ugyan annyi vért veszítek ott is majdnem mint szülésnél,gondolom én.A Máv korházba fogok szűlni, a 6ik kerületben,és akkor rákérdek ott is hogy miket kell pontosan vinnem.Azt mondta a védőnő is hogy kiirja receptre,akkor az elején azokat kell használnom.Feje alá is textil pelus kell majd ugye?Anyuék itt vannak segítenek amjd,meg párom is de mégis félek.Akkor a hason alvás ami ajnálott vagy az oldalán kitámasztva.Ezt nem tudtam,mert anyu mesélte hogy én háton voltam altatva.És már ahogy ahazvisszük egyből kiságyba kell akkor altatni hogy szokja.A lélegeztető,ami a kisbabádnál volt,az jó ölelt,bekell szereznünk 1et.Cumit már ilyen picin is adhatunk neki?vagy nem lesz rá szüksége?
2012. aug. 10. 19:31
 5/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

A MÁV-ba szültem én is:-) Ott akkor azokat kell vinni, amiket írtam. Hú, ez a szöges alma elég érdekes. Egyél sóskát, spenótot, céklát, májat hátha segít az is.


Bár régebben szültem, de ha van kérdésed a kórházzal kapcsolatban, kérdezzél és ha tudok válaszolok.

2012. aug. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az első vagyok megint.

A kórházba belenyomták a szájába a közös cumit, gondolom sírt és így egyszerűbb volt. Kislányom szerette, most két éves múlt, és alváshoz még kell Neki, meg a foga miatt is rágja.

Az altatásba még most is megoszlanak a vélemények. Van aki azt mondja, háton kell, van aki azt, hogy hason. Nekem ezt mondták, így alszik el általában a mai napig is.

2012. aug. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Uhh de durva, közös cumi? Akkor úgy érzem jól gondoltam hogy elviszek egy kis cumit neki, inkább azt adják a szájába. Bár én amúgyis baba mama szobában leszek, nem szívesen bízom másokra a picit. Amúgy 20éves és 34hetes vagyok, kelengyelistát kaptam a védőnőtől, meg lesz ilyen felkészítőtanfolyam amin szintén segítenek, bár nyáron nem indul és kicsit félek hogy már nem tudok elmenni rá. Nekem nem lesz semmi segítségem de bízom az anyai ösztönökben :-)
2012. aug. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos inmformációt.Közös cumi?az jó,akkor viszek én is magammal majd 1et.A Máv kórházban van ilyen felkészítő tanfolyam szerűség,oda elmegyek majd párommal,mert neki is rengeteg kérdése van.Akkor nagyjából ezek a dolgok kellenek,és az altatásról is megoszlika vélemény,kicsit félek még:-) de remélem minden rendben lesz és az anyai ösztönben bízom én is.Gratulálok a 34 hetes anyukának,sok sikert kívánok:-) Válaszolva az elöző kérdésre,igen a doki figyeli a vérképemet,és írt rá sok vasat meg vérsejt növelőt,de nem tudjuk nagyon nővelni.Beszélt vérátömlesztésről,de remélem nem elsz rá szükség.Meg remélem nem gyengülök le nagyon szülés után,hogy tudjak már a babával foglalkozni.Remélem tejem is lesz bőven,melleim nagyon nem nőttek,meg még nincs előtej,meg pecsételés,de azt mondták hogy nem mindig szokott jelentkezni.Gratulálok az anyukáknak és biztos lesz még kérdésem,vagy fog eszembe jutni,sőt lehet hogy majd a párom kérdéseit is felteszem itt.
2012. aug. 11. 07:32
 9/10 Szundika20 ***** válasza:

Szia!

A vasadra ami szerintem sokkal hasznosabb én extrém vashiányra Hipp Natalt ittam kifejezetten terheseknek és szoptatós mamáknak csinálták.Rá van írva h a napi 107% vas adagot tartalmazza a Dm-be Rossmann-ba lehet inkább kapni és gyógyszertárba 2 üveg van a dobozba és én 2400ért vettem kb természetes anyagok vannak csak benne semmi mesterséges..próbáld ki az íze sem rossz... Remélem tudtam segíteni

Szia!

2012. aug. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szép napot Mindenkinek:) Köszönöm a segítséget,csütörtökön megszületett gyönyörűséges kislányom Zita Adrienn,3500 grammal 58 cm-el:) Egészséges tökéletes kisbaba:) Már itthon vagyunk ismerkedünk,szokjuk a sírást,de áldott egy jó csöppség,sokat alszik,hason háton oldalt,szopizik ügyesen,csuklik nagyokat:) Nagyon mozgékony,egyik oldalról a másikra átfordítja a kis fejecskéjét,felhúzza,imádnivaló:) További sok siksert és szerencsét mindenkinek,és sok egészséget:)
2012. aug. 22. 14:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!