Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azt hallottam hogy babásan...

Azt hallottam hogy babásan nem lehet nyujtózkodni. :- ( ( Igaz ez? Mert állitólag ha nyujtózkodom akkor rácsavarodhat a köldökzsinor.

Figyelt kérdés

Nem hülyeség ez?10 hetes leszek holnap és soha nem nyujtóztam ennyit mióta babás vagyok.És még egy igaz hogy háton sem lehet feküdni mert megfullad a baba??

Lehet hülyén hangzanak de én is hallottam és kiváncsi vagyok köszi előre is.


2009. júl. 20. 13:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
42%

Nyújtózkodni azért nem szabad, mert a baba köré tekeredhet a köldökzsinór, hason fekve meg a te ereidet nyomja el a baba, de ezek nem 10 hetes terhességre vonatkoznak. A vége felé úgyis akkora lesz a babád, hogy kényelmetlen lesz háton aludni. Legalábbis nálam így volt.

Boldog babavárást!

2009. júl. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
bocs, háton fekve.
2009. júl. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
A köldök zsinórost én is kérdeztem vagy 2 hete, nekem akkor azt írták hogy hülyeség. Háton meg ha kényelmes... feküdj, a baba úgyis jelez ha nem jó. 30 hetes vagyok, de néha szoktam háton, kissé oldalt feküdni. mert ha sokat fekszem egyik vagy másik oldalamon, akkor becsúszik vagy bemászik a babám a bordám alá, és az fáj. nyom nem is kicsit, hason ugye nem lehet, de valahogy kell :)
2009. júl. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%

Utolsó vagyok itt a link amit én kérdeztem. Ugyan ezt... mint te!!!


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

2009. júl. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat akkor még nyujtózkodhatok és később már nem...
2009. júl. 20. 13:35
 6/18 anonim ***** válasza:
79%

Én szoktam nyújtózkodni, és él a babám!!!Ez olyan hülyeség, ki az a hülye, aki ilyenekkel ijesztgeti a kismamákat.

Egyébként a nyújtózkodással az lehet a probléma, ha nem figyelsz oda, akkor a méhtartó szalagok hírtelen éles fájdalmat produkálhatnak, de ez nem jelent semmi bajt, csak ijesztő ahogy összerándul.


29hetes pocis

2009. júl. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
68%
szia, en is hallottam a nyujtozkodas veszelyeröl es az elsö gyermekemnel egyaltalan nem mertem nyujtozkodni, mert annyira elhittem, es feltem. Aztan a masodik babamnal mar siman megtettem, eleinte azert bennem volt a felsz, es a lelkiismeretfurrdalas is, de aztan ahogy teltek a hetek, es hala az Egnek nem törtent baj, igy sikerült kiiktatnom ezt a negativ berögzödest. Szerintem sokkal veszelyesebb tud lenni, ha pl. megemeled magadat, vagy ugralos sportot üzöl stb. A haton fekves a 25-27. hettöl nem ajanlatos, de majd meglatod, hogy amikor mar sehogy sem kenyelmes feküdni, hiszen az oldalaidon fekve altalaban a baba jelez, hogy kenyelmetlen neki, es a hasonfekves pedig szinten nem kenyelmes, na akkor marad a haton fekves, igaz, akkor nagyon oda kell figyelni, hogy lehetöseg szerint ne legyel orak hosszat ugy... De a terhesseg utolso harmadaban az ejszakak ugysem alvassal, hanem pisilesekkel es labgörcsökkel telnek ugyhogy csoda lenne ha egyhuzamba mondjuk 5 orat tudnal a hatadon aludni.... Ugyhogy ki van ez talalva... :) Sajnos lesz meg "ezer" olyan tevhit, ami miatt aggodni fogsz, de tedd fel a kerdeseidet, es a tapasztalatok, valaszok alapjan könnyebben tudsz majd döntest hozni. De tudod, van az a jo közmondas : Jobb felni, mint megijedni. :)
2009. júl. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
68%
Hát, én végig nyújtózkodtam a 40 hetet. És a 30. hétig háton aludtam, utána nem, mert nyomta a tüdőmet. 7 hetes, egészséges kisfiam van.
2009. júl. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat csajok és mindenkinek szép napot jó babázást!Aki még babást annak pedig paramentes terhességet..:-))Én is igyekszem..csak annyi mindent hall tényleg az ember...Köszike mindenkinek!
2009. júl. 20. 16:03
 10/18 anonim ***** válasza:
23%

En nyujtozkodtam es nem lett tul jo vege. Nem a koldokzsinorral volt gond, hanem teljesen mas jellegu volt a problema. Annyi tortent, hogy a hasamat is meghuztam es felig levalt a mehlepeny, nem sok hianyzott, hogy ne menjen el a babam a masodik trimeszterben.

Akkor nekem mondta a doki, hogy nem szabad, labakat, kezeket lehet persze, de ne homoritsak, a hasamat hagyjam ki a nyujtasbol es felfele se nyujtozkodjak, mondjuk polcon levo dolgokert, mert azt sem szabad.

A babam egeszsegesen szuletett, de volt nehany rizikos hetunk, igy most a masodik terhessegemnel is kerulom a hasi nyujtozast. A tobbi mehet.

2009. júl. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!