Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 hetes kismama vagyok. Elég...

8 hetes kismama vagyok. Elég sűrűn kapok el hüvelygombát. Ugye nem lesz baja a babának?

Figyelt kérdés

A dokim a canesten combit ajánlotta,csak azt lehet.

Már vagy 2 dobozzal használtam mióta kismama vagyok,de most újra előjött.Legutóbb egy hete kezeltem ki magam.Aggódok!Pedig kínosan oda figyelek a wc-re is meg mindenre és mégis össze szedem valahogy.Párom sem fertőz vissza.

Ti jártatok már igy?

A dokim szabin van.Mit tehetnék?Rettentően aggódok.

Amikor először előjött terhesen azt mondta a doki ha a babához ez nem jut fel és nem lesz baja,de mégis aggódok nagyon,hisz azóta már volt és van is.



2012. aug. 5. 14:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Maga a hüvelygomba nem csinál rosszat, csak "táptalajt" ad más baciknak, amik már igen. Viszont több dologot nem értek. Honnan tudod, h a párod nem fertőz vissza? A másik, ha ennyiszer van hüvelygombád, fel kellene függeszteni a szexuális életet. Csak úgy "nem szed" össze az ember hüvelygombát....:S

2012. aug. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bélrendszeredben nincs rendben valami.Hiába kenegeted kivülről, Normaflór kéne, bár nem tudom babásan lehet e.Vagy egyél sok élőflórás joghurtot, tényleg segít:)
2012. aug. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha kikezeled nem lesz baja.A kezeletlen hüvelyi problémákból(gyulladás,gomba stb.) adódnak a gondok.A Canestent nyugodtan lehet használni.Esetleg vannak olyan kúpok,amik segítik a hüvelyflórát egyensúlyban tartani,érdeklődj a gyógyszertárban.32hkm
2012. aug. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves első!


Ha már ennyire szeretnél bele látni sz életembe,akkor igen,már egy jó ideje fel van függesztve a szex pont emiatt.Amúgy tudom mit miért írok,már bocsi.

2012. aug. 5. 14:38
 5/6 anonim ***** válasza:
A terhesség alatt ez az állapot nagyon gyakori, a hormonok játéka, hogy minden fertőzést könnyebben elkapunk. Nem csak te vagy ezzel így. A canesten az egy gyenge szar, nem ér semmit, ha visszatérő. Én 4 félét használtam terhességem alatt, persze mind a doki javaslatára,ő sem tudja már, mivel kezelje ki, mindig visszajön, vagy el e múlik... Végig figyelni kell, kenetet kell levenni, és kezelni... Mást nem tudsz csinálni, szülés után normalizálódik majd a helyzet.
2012. aug. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az első válaszolóval ne foglalkozz.

Pontosan tudom miről beszélsz, és kb havonta, ha szerencsém van két havonta szedek össze valamit. Tipikus gombás tünetek.

Párom kikezelve orálisan, lokálisan, én úgyszint.

Teherbeesni is nagyon nehéz volt, mert állandóan kúp kúrán voltam, mikor a legtutibb lett volna az időpont.

Mikogal kúptól a pimafucinig mindent használtam, a probiotikumoktól a joghurtig, a mindenféle teák, ülőfürdők, cseppek, kapszulák, patikai és nem patikai cuccok, gélek, krémek...:(

Most legutóbb 10 hetesen kaptam el gombát, természetesen egész nap tudok itthon lenni és egy vécét használni, muszáj vagyok a munkahelyemen is elmenni, és mivel óránként (nem túlzok)megyek pisilni, gyakran bevásárlóközpontban vagy benzinkúton is el kell mennem.persze soha nem ülök rá, de ezt mondanom sem kell.

Szóval most kaptam Klion-d 100 hüvelytablettát, újabb 10 napos kúra. Ezt alkalmazhatom nyugodtan, azt mondta.

Most lett vége, most leszek 14 hetes, eddig lekopogom minden rendben, most 1 hete tünetmentes vagyok, és heti kétszer Lactofeel hüvelygélt használok, megelőzésre. Külsőleg Sudocremmel kenem minden nap háromszor, gondolom azért javasolta a doki, mert védőréteget képez, nehezebb átjutni rajta a baciknak.

Ja és 14 hete 1x volt szex gumival... :S

Minden jót Nektek.

2012. aug. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!