Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tegnap óta érzem csuklani a...

Tegnap óta érzem csuklani a picit. Ez azt jelenti, hogy a tüdeje már elég érett a kinti élethez? (valahol mintha ezt olvastam volna)

Figyelt kérdés

Természetesen még nem akarom, hogy megszülessen, csak érdekel, hogy tényleg így van-e. 33. hétben vagyok, szombaton kezdem a 34. hetet.


Kicsit problémás a terhességem, és lehet nem is fogom végighordani. Így oylan megnyugtató volt tegnap, hogy végre éreztem a picit csuklani. Ha mostanában születne, akkor már nem lenne baja, igaz?


2012. aug. 2. 08:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel.Én is éreztem már csuklani a picurt!30 hkm
2012. aug. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
34 hetesen még koraszülött lenne, a súlya miatt is és a tüdeje sem elég fejlett. Nekem 33 hét végén indult meg, és kaptam szülés előtt tüdőérlelő injekciót! A csuklás azt jelenti, hogy ivott a magzatbizből.. Ő még nem ugy csuklik mint mi, mivel bent viz van, nem levegő..
2012. aug. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A csuklás (mint az előttem szóló is írta) azt jelenti, hogy nyeli a magzatvizet. Edzi a tüdejét, de szerintem még 33 hetesen nem érett. 3-4 hetet még ki kellene bírnotok! Boldog babavárást! 35 hkm
2012. aug. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is 33 hetes vagyok, az én picúrom már több hete csuklik (persze nem egyfolytában), nem hiszem, hogy ez már érett tüdőt jelentene (sajnos). De elvileg edződik ilyenkor.
2012. aug. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A pici tüdeje 28 hetes korára érik meg annyira, hogy már ha akkor megszületik akkor túl éli, persze orvosi segítséggel. 34 hetesen a súlya miatt lenne már csak koraszülött, de ha ilyenektől félsz beszéld meg a babáddal, hogy jobb neki még odabent. Hidd el hallgatni fog rád! :)

26 hetes km

2012. aug. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Természetesen mindent elkövetek, hogy még ne jöjjön ki. Mindig elmondom neki, amikor jóslóim vagy keményedéseim vannak, hogy "Ez még nagyon korai pici lány, és neked még sokkal sokkal jobb odabent."


Igyekszem még legalább 3 hetet benttartani. Remélem szófogadó gyerek és majd csak a betöltött 36. hét után érkezik meg. :)

2012. aug. 2. 10:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!