Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől születnek szerintetek...

Mitől születnek szerintetek olyan nagy babák? Nemrég olvastam a neten, hogy valakinek majdnem 6 kg-os babája született.39+2hkm

Figyelt kérdés
2012. júl. 27. 11:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
12%
A magzatvédő vitaminoktól.
2012. júl. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
12%
Pontosan!! egyetértek az elottem szoloval! éppen ezért nem szedek semmilyen terhes vitamint (megfelelo,kiegyensulyozott tàplàlkozàs mellett erre nincs is szukség)
2012. júl. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Magzatvédő vitaminoktól a lópikulát....


A nővérem VÉGIG szedte az Elevitet és 2920grammos, 48cm-es babája született, a barátnőm egyáltalán semmit nem szedett mert Ő bizony nem, 3680grammos (nem óriás) 53cm-es gyereke lett.


Ez ugyanolyan dolog h kinek mekkora a hasa. Láttam már olyan pici hasat h nem is gondoltam h az utolsó hetekben jár és 3,5 kilós gyereke lett, meg olyat is akinek akkora volt mint egy hordó és detto 3,5 kilós gyereke született.


Amúgy az ilyen extrém súly sztem a cukorbetegségtől ill. más genetikai dolog miatt lehet, de nem jellemző :D


Ne aggódj.


30hkm

2012. júl. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én terhesség előtt is szedtem minden nap és most is. 36 hetes vagyok, a babám születési súlyát 3kgra saccolják...nem hinném, hogy ez befolyásolná.
2012. júl. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Elevitet szedtem, 2720-l született a lányom. Szerintem semmi köze a vitaminhoz. Talán inkább ez a sok környezeti ártalom, amiben manapság élünk.
2012. júl. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Magzatvédő vitaminoktól biztos nem :)Én nem szedtem és 4,5 kg-val szültem és nem vagyok nagy darab :)

Czeizel prof azt mondta, hogy a születési súly teljesen az anyán múlik, hát én ezt cáfolnám, mert én 3 kilóval születtem, ellenben a párom 4,5 kilóval.

Szóval én betudom genetikának,amit apácskától örökölt :)

2012. júl. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Genetika és a méhlepény hogy jól működik-e, esetleg cukorbetegség befolyásolja, de a vitamin semmiképp.
2012. júl. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, én fiamat is vitték egyből és nézték a cukrát, de szerencsére semmi baja :)
2012. júl. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Mivel a fiamnál terhességi cukrom volt, akkor tudtam meg, hogy milyen fontos a terheléses cukor vizsgálat, és nem is értik, hogy régen ez miért nem volt, mert a kezeletlen cukortól lehetnek nagy babák. És ez még csak az enyhe szövődménye a kezeletlen cukorbetegségnek.

Én is hallottam először, hogy a vitaminoktól, amit szinte azonnal el is felejtettem: téli baba révén végig szedtem gravidát, 3300 g lett a fiam, sőt a szoptatás alatt is szedtem, és csak úgy mentek le rólam a kilók. Most is végig szedem, bár mostanában kihagyok napokat, még van 3 hetünk, de nem hinném, hogy óriásbébi laknak a pocakomban.

2012. júl. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az összes választ. Azt én sem hiszem, hogy a vitaminoktól lesz nagy egy baba, a 4 kg-ós babákon még nem is lepődöm meg, mert sok ilyen előfordul, hanem a 6 kg-ós babán, az már elég durva szerintem. Remélem, hogy tényleg főleg a genetika határozza meg, mert akkor nem lesz egy óriásbébink :), mert én is meg a párom is 3,5 kg alatt születtünk. A babám súlyát 2800 grammra becsülték az utolsó uh-on,a 36. hetin, majd meglátjuk mennyi lesz a végén :)! Akik szintén kismamák még velem, azoknak boldog babavárást és könnyű szülést kívánok :)!
2012. júl. 27. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!