Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől születnek szerintetek...

Mitől születnek szerintetek olyan nagy babák? Nemrég olvastam a neten, hogy valakinek majdnem 6 kg-os babája született.39+2hkm

Figyelt kérdés
2012. júl. 27. 11:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ez szerintem is teljes mértékben genetika, ami nem csak anyából meg apából áll, hanem messzi felmenőktől is öröklődhet. Mint a szemszín. Nálunk mindenkinek barna szeme van a családban, egyedül nekem van kék a dédi óta. Én szedem a gravidát, mert ebben a nagymelegben sokszor étvágyam sincs csak iszom egész nap, de a kicsikémnek kell a vitamin :-) 32hkm
2012. júl. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Soha nem szedtem magzatvédő vitamint, nem vagyok/voltam cukros, én 3000grammal, a férjem pedig 3200grammal született, mégis mindkét gyerekünk 4 kiló feletti lett.
2012. júl. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ja, enyémeket is rögtön elvitték cukorvizsgálatra, szerencsére semmi bajuk nem volt.
2012. júl. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szerintem meg minden változik. Pl mikor mi születtünk (31 vagyok), anyu szerint 36-38 hétre számolták a babákat (kérdezzétek meg légyszi anyukátoktól, akit érdekel, hogy náluk hogy volt pl, tényleg érdekel, már ha a kérdés kiíróját ez nem zavarja)Lehet hogy nem a menzitől, de ha a 36 hét normális volt, akkor is két héttel korábban jöttek szinte a babák. Én ehhez képest jöttem egy hónappal előbb, 2800 grammal. Hugom is két héttel előbb született a kiírtnál.

Most volt itt egy kérdés...itt van http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

nézzétek meg, akinek nem kellett sürgősségi császár, szinte mindenki elvitte 40, sőt 41 hétig. + a genetika, és máris nagyobbak a babák átlagban.

Én pl követem anyu példáját, 38 hétre született a lányom, 2800 grammal mint én. A második terhességem ikres volt, így annál ezt nem nagyon lehet nézni, ők egy hónappal előbb jöttek, viszont így is 2500 gr lett a nagyobbik, 2 kg a kicsi, ha megvárják azt az egy hót, szép súlyuk lett volna, és nem mellesleg én nem tudtam volna kihordani tovább őket szerintem, kevés hozzá a 158 cm-em.

Terhesvitamint elején szedtem mindkétszer, az ikreknél később is próblátam nem elfelejteni napi szinten, viszont a vérképem végig nagyon jó volt mindkétszer, nem kellett vas se, semmi.

2012. júl. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!