Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sokszor olvastam már hogy...

Sokszor olvastam már hogy akinek gyereke lesz, az gyerekesekkel barátkozik. De hogy? Vagy hol? Meg miért?

Figyelt kérdés
Ha nem is ismer az ember egy gyerekest sem,akkor mégis hol vagy hogy.És mi lesz a régi barátokkal?Azokkal nem barátkozik már annyira?MIért?
2012. júl. 31. 00:42
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
azért mert a régi barátok leszarják az embert, amint gyereke születik.. mert nem megy velük bulizni stb... nem ugyanaz érdekli, nem ér rá a gyerektől ilyenek. de nem mki barátkozik gyerekesekkel sem.. én pl senkivel se barátkoztam. engem nem érdekelt, hogy a játszón kinek a gyereke mennyit szopott és hasonlók. ez az anyuka típus egy külön kategória, aki másról nem is tud beszélni, csak szaros pelenkákról és hasonlókról.
2012. júl. 31. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk pl a játszótéren jött össze egy szuper kis társaság. Itt laktunk egymás mellett, de nem ismertük egymást, aztán jöttek a gyerkőcök, kijártunk a játszóra, elkezdtünk beszélgetni, és kialakult egy baráti társaság.
2012. júl. 31. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nem muszály,ha te nem akarsz!Egyszerűen általában így alakul ki,mert valóban a gyerek nélküli barátnk,barátok,lassan-finoman lekopnak majd,ugyanis kezd különböző lenni az érdeklődési körötök.Nem kell ahhoz olyan típusnak lenni,aki csakis a kakis-pelusról tud beszélni,mégis más lesz.Hogy hol?Én 2 barátnőt szereztem,akikkel eggyütt szültem pl!Tök jó,hogy ott voltak.
2012. júl. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én itt a játszótéren találkoztam a legfurcsább (adott esetben leggusztustalanabb) emberekkel. Volt olyan, hogy leültettem a kislányomat homokozni, kipakoltuk a játékait, erre néhány "kedves szülő" azon nyomban összepakolta a kölköket meg a játékokat, és átvonultak másik homokozóba. Pedig nincs három fejünk, és levedző fekélyeink se. Csak úgy láttam, nem ütöttük meg az ő mércéjüket. Persze találkoztam jófej és valóban kedves szülőkkel is, de inkább tartok 2 lépés távolságot meg játszok a bébikkel.

A régi "barátok" többsége tényleg el fog tűnni, ha nincs gyereke azért, ha van gyereke és messze lakik, akkor azért. Ez nem feltétlen gonoszság vagy érdektelenség, egyszerűen az idő és energia hiánya is hozza. Aki meg olyan, azzal akkor is ott és úgy folytatjuk a barátságot, beszélgetés, ahogy abbahagytuk, ha évente csak egyszer találkozunk akkor is.

2012. júl. 31. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez kialakul magától, a gyerkőc mellett, sétálások, játszóterezések alkalmával. Elkerülhetetlen, hogy ne találkozz össze más szülőkel, szerintem. És ugye, ha idegenek vagytok, persze, hogy az első közös témátok, majd a gyerkőc lesz. Aztán meglátod, hogy kivel lehet és érdemes másról is beszélgetni. Le fognak "morzsolódni":) úgyis a "kellemetlen" alakok.:)


Régi barátok pedig azért maradoznak el, szerintem, mert főleg azoknak, akiknek nincs gyerekük, nehéz megszokni, hogy hozzád kell most alkalmazkodni, hiszen a gyerek születésével azért eléggé megváltozik az ember élete. Legalábbis nálam így volt/van. Nehéz olyan időpontot egyeztetni, aki mindenkinek megfelel...:)

2012. júl. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez olyan mint a kutyások barátkozása. Azonos érdeklődési kör, hasonló időben találka. Játszótéren, boltban, óvodában biztos sok ismerős kismama lesz, akik szintén beszélgetéshiányban küszködnek és ugyanaz a témájuk.
2012. júl. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
minden ember a hasonlo sorsu/erdeklodesi koru emberek tarsasagat keresi.ez nem azt jelenti hogy a regi baratok eltunnek , csak lehet hogy a gyerekes temarol nem nagyon tudsz veluk beszelgetni hiszen nem erintettek,nem erdekli oket annyira. lesznek uj kisgyerekes barataid, es a picik is jol eljatszanak egyutt. arrol nem is beszelve ha kisgyereked van olyan helyekre jarsz ahova mondjuk gyermektelen emberek nem(pl jatszoter, jatszohaz...)
2012. júl. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A setétfejű, bunkó alakokról: Nálunk pl. az utcában van egy olyan nagyszájú, bunkó, beképzelt, pletykás kisgyerekes "anyuka" aki minden olyan anyukával "barátkozik", akinek gyereke van, kikérdezi a szaros pelustól kezdve a nemtudommiig, aztán fűnek-fának szétkürtöli.
2012. okt. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!