Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit lehet tenni ilyenkor?...

Mit lehet tenni ilyenkor? Nagyon fáj!

Figyelt kérdés
6 hetes kismama vagyok, és pont most kezdett el jönni a bölcsességfogam, de nagyon durván. Levegőt is alig kapok úgy bedurrant, a fájdalomról nem is beszélve. Vettem be tegnap egy algoflexet mert már nem bírtam. Fogorvoshoz nem tudok menni, mivel pánikbeteg vagyok és ott garantáltan előjön. Mit lehet ilyenkor csinálni?
2012. júl. 20. 07:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Terhesseg eseten ibuprofen gyogyszerek, mint pl algpoyrin, algoflex, NEM szedhetok!

Csak a paracetamol tartalmuak. Mint pl a kek panadol.

Pedig enytelen leszel elmenni, mert a terhessegi kiskonyvedbe kell egy fogorvosi pecset is, hogy atnezte a fogaidat es kezelest kaptal. Egy esetleges góc, vagy hosszan tarto fajdalom gorcsoket idez elo a szervezetben, ami veteleshez vezethet.

2012. júl. 20. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*pedig kenytelen leszel elmenni
2012. júl. 20. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Fogorvos! Más nem tud rajtad segíteni!

Ha meg elkezded szedni a fájdalomcsillapítókat, csak a babának ártassz, nekem azt mondta az orvos, algoflexet terhesen nem

szabad szedni. Panadol amit lehet.

Végy magadon erőt, menj el a fogorvoshoz, mondd el mi a gondod, és hogy nagyon félsz, lehet semmit sem csinál, csak ír valamit, de így nem maradhatsz, hogy csak szenvedsz!

Nekem is pont így terhesen kezdett el nőni, tudom mennyíre fáj, fogorvos kezelte, ki sem kellett húzni, érzéstelenítőt adott, semmit sem éreztem!

2012. júl. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Most megmondom, hogy nem fogod tovább bírni 3-4 napnál a fájdalmat! Iszonyatosan tud fájni és semmi nem segít! Semmilyen házipraktikat! Nekem is volt, igaz, nem terhesen és nem a bölcsességfogam, de gyökérprobléma volt, és a 3. nap végére már öngyilkos akartam lenni, annyira fájt. Aztán rávettem magam a fogdokira, pedig gyűlölöm őket és nem bírom a fájdalmat. Könnyek között mondtam el, hogy mi a probléma, kaptam egy szurit az ínyembe, ami csak egy irinyó-pirinyóra fájt, legalább is a fogfájáshoz képest, szépen kinyírták az összes idegemet, betömték ideiglenessel, és utamra bocsátottak. Az egész tartott kb egy óráig, és azóta se fáj!

Hidd el, megéri! Ne félj, nem fog megenni, és sokkal jobb lesz utána! Kizárt dolog, hogy végig tudsz szenvedni 9 hónapot ezzel! Inkább menj el, így picit ideges leszel, a doki szépen lezsibbasztja az arcod: nem fog fájni se a fogad, se az, ahogy működik rajta, és utána élvezheted tovább a terhességedet. Ne legyél butus!

Sok bátorságot kívánok! Melletted vagyok lélekben!

2012. júl. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát ha ennyire fáj muszáj lesz dokihoz menned.Nekem is elkezdte 2 hete,azóta fájdogál de kibírható.Én 4 éve küzdök vele,már felvágták,kezelték,de évente többször bedurran és akkor szenvedek pár hétig.Előbb utóbb kijön,már nincs sok hátra :D Én ecsetelem az ínyem,mert nekem az van bedagadva,de jó rá nagyon.

32hkm

2012. júl. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Irány a fogorvos! Sétagalopp lesz a szüléshez képest. Vagy majd oda sem akarsz elmenni, a pánikbetegséged miatt? Ne bolondozz már! Tedd meg magadért és a gyermekedért! Annyian túlestünk már ilyeneken, te is meg tudod csinálni!
2012. júl. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!