Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ilyenkor lehet-e tenni valamit?

Ilyenkor lehet-e tenni valamit?

Figyelt kérdés
A barátnőm 17 évesen terhes én 19éves vagyok a szülei hollandiába dolgoznak mikkor megtudták őt is kivétték oda és ellehetetlenik h beszéljünk. És azt akarom kérdezni h igy is tehetek apasági nyilatkozatott ha az anyuka nincs itthon?meg ha leteszem a nyilatkozatot akkor én leszek a gyerek gyámja? mert én már nagykorú vagyok ő meg nem és semmikép sem szeretném h a szülei legyenek mert akk alig fogom látni.
2011. dec. 13. 11:25
 1/10 anonim ***** válasza:
12%

19 évesen miből akarod eltartani őket? Egy gyerek fel nevelése nem két fillér! Hol akartok lakni stb.

Ha kivitték és nem engednek beszélni benneteket,akkor valószínűleg elvetetik a babát. Ez a legokosabb,amit tehetnek ebben az esetben. Ott kint pedig ez könnyebb is,mint itthon.

2011. dec. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
a ygereket már nem lehet elvetetni mert 22hetes és dolgozom albérletbe tudnánk lakni
2011. dec. 13. 11:39
 3/10 A kérdező kommentje:
*gyereket
2011. dec. 13. 11:39
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Akkor majd ott megszüli és felnevelik.

Az apasági nyilatkozathoz mindkettötöknek egyszerre kell megjelenni a hivatalban. Ha a párod ott szüli meg, akkor a lány vezetéknevét fogja kapni a kicsi, onnantól semmi jogod sincs. Meg öt a szülei nevelik, 18 éves koráig nem tehet semmit, a kicsinek is a lány szülei lesznek a gyámja, ugy gondolom.

Sajnálom, de semmi esélyed.

Jobb lesz nekik kint, ott legalább meg tudnak élni.

2011. dec. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Részben egyet értek, részben viszont nem. A gyereknek mégis jobb lenne a saját apja mellett felnőni. Valahogy értessétek meg a lány szüleivel, mert gondolom nekik sem lett volna nyerő a barátnődet apa nélkül felnevelni. Nem nagyon értem az ilyen szülőket :/
2011. dec. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Kedves első válaszoló! Miért okoz Benned ekkora ellenszenvet, ha az apuka 19 éves!? Honnan veszed, hogy nem veszi komolyan az életét és nem dolgozik??? Én 23 vagyok, párom idén töltötte a 20-at, közel két éve dolgozik pékségben és mindent megtesz azért, hogy mindenünk meglegyen! Én a 36 hetet fogom tölteni szombaton, de ha hamarabb is jönne a kicsi kész palotába érkezne haza. Jegyzem szülőktől külön lakunk lassan másfél éve!!! És lám boldogulunk!!!

Kedves kérdező! Apasági nyilatkozatnál mindkét félnek jelen kell lennie..., de ha bemész az illetékes polgármesteri hivatalba megkérdezni akkor biztos tudnak valamit javasolni...Sok sikert

2011. dec. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszönöm aki normális választ adok.Holnap bemegyek a gyámügyre és pontosabban utána kérdezek.
2011. dec. 13. 14:28
 8/10 anonim ***** válasza:

Olyan nincs hogy nincs apa! Az oké hogy az Anyuka ill. baba gyámja a szülők lesznek(lány szülei), de apasági mindenképp kell, mert egy gyerek nem lehet hivatalos papírokon apa nélkül! Szóval van esélyed! Írj majd, hogy mit mondott a családsegítő! Sok sikert!!


E

2011. dec. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Persze, hogy van apja a gyereknek, de hány olyan baba születik, akinek lelépett az apja és nincs, aki nyilatkozatot tegyen... Sajnos.

A férjemmel még nem házasodtunk össze, mikor megszületett a fiunk. A hivatalban csak ugy csinálták meg az apaságit, hogy mindketten ott voltunk. Még jó, hogy megcsináltattuk, mert másnap bekerültem a kórházba, ahonnan csak babával együtt jöttünk ki. A szülöszobán kérték a házasságit vagy apaságit, a vezetéknév miatt.

Sajnos nem tehetsz semmit, de érdeklödj utána. Vagy utazz ki Hollandiába.

2011. dec. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Miért kellett lepontozni? Mert leírtam a valóságot? Hogy mi a helyzet ebben a kib...tt magyar világban?

Miböl tudnák ugyan felnevelni azt a babát? Abból, hogy a fiú éjt nappallá téve dolgozik, keres havi 100-150ezret, jobb esetben? Miböl lesz pelenkára? Ruhára? Kajára? Na meg albérletre? Onnan, hogy a szülök adnak. Mert ugye a lány szülei külföldön dolgoznak. Mert Magyarországon nem lehet megélni!

Felelötlenség volt összehozni a babát, esélye sem volt a lánynak befejezni az iskolát. Ma érettségi nélkül még takarítani sem vesznek fel sehova!

2011. dec. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!