Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kételyek közözött vagyunk,...

Kételyek közözött vagyunk, ilyenkor mit kell tenni?

Figyelt kérdés

Barátnőm terhes lett. Az alap szitu annyi, hogy van már egy gyereke, egy éves múlt. A gyermek apjával közös háztartásban élnek, de nem alkotnak egy párt. Ő terhes lett, nem a gyermek apjától, hanem az ex. barátjától, aki hallani sem akar a gyerekről. A gyermekének apja nem vette észre, vagy csak nem szólt nem tudom. A bibi ott van, hogy nekem is ma mondta el, mondjuk tagadni se tudta volna, mert látszik már szépen. Olyan ideg állapotban van, hogy pontosan azt sem tudja, mennyi idős terhes, ahogy most átszámoltuk együtt a 6. hónapban lehet. Orvosnál még nem járt. A kérdésem az, hogy ilyenkor mi lesz a vizsgálatokkal? Mi van, ha netán beteg a gyermek? Meg lehet szakítani a terhességet? Hogyan működik ilyenkor egy örökbe adás? Teljesen padlón vagyunk, szeretnék segíteni neki, de nem tudom hogyan.

Szeretnélek megkérni benneteket, hogy mellőzzétek a degradálást. Köszönöm.


2012. jan. 20. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy orvos még nem látta, nem lesz beteg a gyerek.

Viszont sürgősen menjen orvoshoz és védőnőhöz, mert ha megtartja a babát, nem kapja meg a juttatásokat utána.

Ha nem akarja a gyermeket, szülés után lemondhat róla. Lehet nyílt örökbe fogadás, amikor tudja, kinél helyezik el a gyermekét, lehet zárt rendszerű, akkor nem mondják meg neki, hogy kihez kerül. A családvédelmiben tudnak neki segíteni ez ügyben.

2012. jan. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Forduljon a bölcső alapítványhoz. Segítenek átgondolni a helyzetet, megmondják mi tévő legyen. Esetleg anonim maradhat amikor elvégzik a vizsgálatokat. Ha nem akarja a babát, segítenek otthont találni a kicsinek. Segítségre szoruló terhesek által állandóan hívható telefonszám: +36-20/944-3566

[link]

2012. jan. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Mindenkepp azonnal keressen fel egy orvost, aki majd kuldi a vizsgalatokra. Biztos hogy nem fog orulni, de a szokasos vizsgalatokat meg fogjak csinalni (vervetel, ultrahang stb...) Vedonohoz is kell majd jelentkeznie.

Sajnos mivel elobb nem ment dokihoz, igy mindenkepp meg kell szulnie majd a babat. Szerintem ilyen idosen akarmi is kiderulne a baba egeszseget illetoen, nem veszik mar el.

Ha orokbeadas szoba jon, azt mindenkeppen majd orvossal, vagy vedonovel kell megbeszelni.

Sajnalom hogy igy alakult.

2012. jan. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, segítettek a válaszok!
2012. jan. 20. 20:38
 5/9 anonim ***** válasza:

én azt javaslom, menjetek el nőgyógyászhoz, ő kiállítja a beutalót a védőnőhöz.

a védőnő tud a legtöbbet segíteni ilyen kényes helyzetekben, mert ő tudja a dolgok módját.

már ha normális.

az interneten van egy csomó olyan oldal, ami nagyon hasznos, csak írd be a keresőbe a kulcsszavakat, hogy pl juttatások kismamáknak, milyen feltételekkel,vizsgálatok az x. héten, stb.

ha megtartja a babát, akkor tényleg kell orvoshoz járnia, hogy pl az anyasági segélyt megkapja, a gyes viszont alanyi jogon jár.

de gondolom, mivel van már gyereke, ő ezt tudja.

én csak annyit nem értek, hogy hogyan jössz te a képbe?

van férje, de az exétől terhes, az a szeretője volt?

te is az vagy?

most ismerted meg terhesen?

kicsit zűrös az élete szegénykémnek, szóval rendes dolog tőled, hogy mellette állsz, de sok jót nem jósolnék, ha ennyire képtelen irányítani az életét, nekem kicsit felelőtlennek tűnik.

na, nem akartam ítélkezni ne haragudj, de ha a fiam lennél, akkor nem pártolnám ezt a kapcsolatot, természetesen a segítségnyújtás az nagyon pozitív.

még egyszer bocs.

2012. jan. 21. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező lány, és a barát-nőjéről írt...
2012. jan. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
lány vagyok, és nekem van egy kisfiam, tudom mi a menete egy várandósságnak, csak most nem tudom, ilyen helyzetben hogyan megy ez. Köszönöm a válaszokat, az oldalakat megnéztem én is. Lakni a gyermeke apjánál lakik, mint mondtam nem alkotnak egy párt, de a közös gyermekük miatt ott lakhat. A volt úgymond szeretőjétől terhes. Sajnos nagyon kevés esélyt adok arra, hogy meg tudja tartani a babát, hiszen ahol most lakik, kizártnak tartom, hogy az exe elnézze, hogy más gyermekét is az ő házában neveljen. Ami lássuk be jogos. Viszont 2 gyermekkel gyesből hova megy? Sehova. Így még az is fenn áll, hogy mindkét gyermeket elveszik, ha nem tudja ellátni őket. Nagyon elszomorít a dolog. A védőnőnk is közös, tudom, h nagyon rendes, ezért én is azt tanácsoltam, h tőle is kérjen tanácsot.
2012. jan. 21. 13:37
 8/9 anonim ***** válasza:
És eddig miért nem ment el orvoshoz?Nem most kéne kapkodni... már bocsi.
2012. jan. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

az még csak hagyján, de még ma se csinált semmit!

kezdek mérges lenni...

2012. jan. 24. 21:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!