Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most mit tegyek, hova menjek...

Most mit tegyek, hova menjek vizsgálatra?

Figyelt kérdés
Pest megyei vagyok.A Rókusból van kirendelt orvos a településen, akihez 7 éve járok már. Nagyon meg vagyok vele elégedve, bízom benne. Viszont a korházreform miatt a Rókusban már nem lehet szülést levezetni. De minden vizsgálatot elvégeznek a 9 hónap alatt, csak szülni nem lehet ott.A család egyik fele azt mondja járjak nyugodtan oda, a másik viszont azt, hogy oda járjak vizsgálatra ahol szülni is fogok. Én előbbi felé hajlok, hisz orvost nem akarok fogadni, benne viszont megbízom. De most mit tegyek, várom őszinte véleményeteket.
2008. máj. 4. 18:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is ugyanebben a helyzetben vagyok..Kis városban lakom ahol már nem lehet szülni de minden vizsgálatot megcsinálnak és terhesgondozás is van.Legelöször mikor megállapitották a terhességet akkor a helyiben voltam.A doktorok hanyagsága és módora nem tetszett különben maradtam volna.Ezért átmentem a nagyvárosba ahol szülni is fogok.Ott ajánlottak egy dokit és ahhoz járok az ambulánciára/nem magánrendelés/.100%-osan megvagyok vele elégedve!! Viszont terhesgondozáson maradtam helyben mert itt a védönök nagyon normálisak és nincs tömeg sem jobban oda tudnak ránk figyelni...stb.Én a helyedben maradnék az ismert dokinál mert az sokat számit! Én szülni is az éppen ügyeletes dokinál fogok.Csak saját megérzésedre hallgass!! SOk sikert!!
2008. máj. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Inkább menj másik kórházba, mert akkor az adataid benne vannak a kórházi gépben nem lessz még ezzel is kavar,h ogy lótnak futnak eggyáltalán mi van veled.Jobb, hogyha ismered a kórház folyosóit stb...
2008. máj. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is jobb, ha inkább azt a környezetet és személyzetet ismered meg, ahol szülni fogsz. Bármennyire meg vagy elégedve a mostani orvosoddal sokat számít, hogy majd szülésnél, akinek odakerülsz a kezei alá ismer-e téged. Egy idgen nem fogja tudni, hogy volt-e valami problémád a terhességed alatt, hogy mire kell nálad figyelni, ráadásul az ügyeletei szüléseken nem a szülész-főorvosokat küldik szüleszteni, hanem kisorvosokat, akik éppen ráérnek. Nem lenne jobb tudni, hogy megbízhatsz majd a szülészedben, mert megismerted és ő is téged? Hogy nem egy ki tudja milyen dokit küldenek majd, aki lehet, hogy unszimpatikus lesz és nem is választanád őt, ha válszthatnál? Szerintem sokkal fontosabb, hogy biztonságban érezd magad és a babád bármi másnál még, ha új orvost is kell keresned. Érdeklődj a környezetedben vagy a védőnődnél, hogy kit ajánlanak abból a kórházból, ahol szülnöd kell majd.
2008. máj. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat. Sokat segítettetek, de egyuttal nem is. Még mindig nem tudtam 100%-osan eldönteni. Az utolsó válaszadó válaszát igazán értem. Ugyanis az viszont 100%, hogy nem fogok orvost fogadni(itt most nem tudom kifejteni, hogy miért). Ha fogadni akarnék akkor neki van a legnagyobb igaza. Ha esetleg még visszanéz ide. Akkor kiváncsi lennék a véleményére arra az esetre is: hogy nem lesz fogadott orvosom, tehát nem fog ismerni a szülészorvos.
2008. máj. 7. 17:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!