Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Árthatok a babának?

KicsiiAníí kérdése:

Árthatok a babának?

Figyelt kérdés

10hkm vagyok és észre vettem hogy rettentő magas a vérnyomásom. Ettől lehet baja kicsinek ?

Azt olvastam h deformálódhtanak testrészei...vagy beteg is lehet igaz ez ?! Mit tudtok erről.. ='(



2012. júl. 11. 10:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Krónikus magas vérnyomás – Amennyiben a magas vérnyomás a terhesség 20. hete előtt jelentkezik, vagy a szülést követően 12 héttel később is tart, krónikus magas vérnyomásról beszélünk. A nők nagy része először a terhességi ellenőrzésen szerez tudomást a betegségéről.


A magas vérnyomás a terhesség során számtalan rizikófaktort hordoz magában. Ezek közül a leggyakoribbak:


A placenta alacsonyabb vérellátottsága – Mindez csökkenti a magzat oxigén és tápanyagellátottságát, lassítja a fejlődési folyamatokat és növeli az alacsony születési súly kockázatát.

Méhlepény leválás – Ilyenkor a méhlepény idő előtt leválik a méhről, ez megfoszthatja a magzatot a szükséges oxigéntől és tápanyagoktól, az anyánál pedig súlyos vérzést okozhat.

Koraszülés – Előfordulhat, hogy a szülés idő előtti megindítása szükséges az életveszélyes komplikációk elkerülése érdekében.

Szív-és érrendszeri megbetegedés – Azok a nők, akiknél preeclampsia fejlődik ki - leggyakrabban a terhesség 20. hete körül fellépő magas vérnyomás (magasabb mint 140/90) és fehérjevizelés (több mint 300mg/24óra) – a későbbiekben is a szív-és érrendszeri betegségek nagyobb kockázatának vannak kitéve, annak ellenére, hogy szülés után normalizálódik a vérnyomásuk.

2012. júl. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

130 körül lehet. mindig is nagy volt a vérnyomásom amit eddig nem kezeltek..

eddig nem is nagyon tudtam h van eza babaa.. csak nemrég lett pozitiv doki is pénteken lát csak először mert azthittük elmaradt a mensi mint szokottt 1-2 hónappra..

2012. júl. 11. 10:57
 13/17 anonim ***** válasza:
Pénteken feltéten mondjad neki, ha ő nem mérné meg a vérnyomásod. Biztos, hogy írni fog fel valamit, illetve otthon is mérned kell (vérnyomásnaplót kell vezetni). Vagy befektetnek egy pár napra és 24 órás monitort tesznek rád (engem nem fektetett be) és azután állítják be a gyógyszeradagot.
2012. júl. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm .


A befekvés lenne szerintem a legjobb .

De majd kiderül remélem nincs baja a kicsinek =(

2012. júl. 11. 11:04
 15/17 anonim ***** válasza:
130 nem magas... Nekem majdnem mindig 135/80 mióta várandós vagyok. Azt mondta a védőnő ez még tökéletes. 140-től adnak rá gyógyszert és onnantól kell rendszeresen mérni, és figyelni nehogy feljebb menjen. A te vérnyomásod tökéletes a 130-al.
2012. júl. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Azért nem árt odafigyelni, mert a terhesség előrehaladtával csak emelkedni fog!
2012. júl. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Pénteken jutok el orvoshoz remélem ha megvizsgálja nem lesz

semmi baja sem a picinek

2012. júl. 11. 11:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!