Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Néha titeket is...

Kismamák! Néha titeket is kikészít a védönő?

Figyelt kérdés

Alapjában véve meg vagyok vele elégedve,rendes, kedves, bármit kérdezek válaszol, mindent elmagyaráz. Pont most jöttem tőle.


26hetes terhes vagyok, 4 kilóval kevesebb mint a terhesség elött , de túlsúllyal kezdtem. Azt mondta büszke rám , hogy nem híztam, ügyes vagyok stb. Aztán felkeltem, hogy jövök ki tőle, erre megszólal: Uramisten, azért a hasad nő rendesen, elég nagy a 26ik héthez képest...


Kikészít ezzel, hogy nagy a hasam. Sokszor itt nézegetem a képeiteket és rájövök, hogy egyáltalán nem nagy a hasam, meg ha nagy is kit érdekel?! :) De akárhányszor tőle eljövök felmegy bennem a pumpa :D


A Ti védönőtök is ilyen? Nyugtassatok meg egy kicsit.


Kösziii


26hkm


2012. júl. 3. 10:11
 1/10 anonim ***** válasza:

az én védőnőm kijelentette hogy jön megnézni a babaholmikat,hogy megvan e már minden, pedig előtte 5 perccel mondtam neki hogy a felújítás miatt minden bébi cucc a szüleinknél van hogy ne itt porosodjon.

Néha furán tudnak megnyilvánulni,vagy meg se hallják amit mondunk stb. Ez már csak ilyen. Bár egy kicsit zavar,hogy ahova tanácsadásra járok, van egy másik védőnő aki úgy viselkedik az ő kismamáival mint a barátnőivel..irigylem őket ezért, dehát nekem ez jutott, remélem azért sokat tud majd segíteni a védőnő ha megszületik a pici és valamit nem tudok:)

2012. júl. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)


Na igen, ezt nem értem Én sem, hogy sokszor pl. olyan dolgokba is beleszól amibe neki már nem kéne, mert már bocsánat de nem tartozik a feladatkörébe....

2012. júl. 3. 10:27
 3/10 gabszem ***** válasza:
51%
Nekem nagyon szerencsém van a védőnőkkel. Először Pesten volt védőnőm, szerencsére fiatal volt és nagyon kedves. Most Kecskeméten vagyok és itt is nagyon normális fiatal és kedves védőnőnk van.
2012. júl. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Akkor tényleg szerencséd van :)


Néha kezdtem úgy gondolni, hogy Én parázom túl , meg terhesen túl érzékenyek vagyunk stb. De elég sok panaszt hallok a védönők felöl.

2012. júl. 3. 10:44
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

az én védőnőm egy irtó jófej nő, akivel jókat lehet röhögni, poénkodni.. mindig szól, hogy épp hol van bababörze, mindig a súlymérés után méri a vérnyomást, mondván nehogy amiatt legyen magas, hogy mit mutat a mérleg :)) én nagyon szeretem őt, csak azt bánom, hogy le kell majd váltanom, mert költözés lesz. de amíg csak lehet, addig őt akarom!! én csak értelmetlennek tartom, hogy havonta egyszer azért elmenjek hozzá, hogy súlyt és vérnyomást mérjen, mert ezt itthon is meg tudnám tenni. az egyik kocsit eladtuk, a másikat a párom használja, buszra ilyen melegben nem akarok szállni, mert kikészítenek az idősek és a meleg. úgyhogy marad a gyaloglás,a fél órányi odaút egy kis súlymérésért :))

28 hkm

2012. júl. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Jó ilyen véleményeket is hallani :) Az enyémmel sem lenne semmi gond, ha nem paráztatna hülyeségeken.


Egyébként Én sem értettem már az elejétől kezdve, hogy ezért miért kell mennem hozzá havonta.

Bemegyek, vérnyomás mérés, néha haskörfogat, aztán súly. Ja meg vizeletet is néz. Megkérdezi hogy vagyok, elmondja esetleg milyen vizsgálatok lesznek stb.

2012. júl. 3. 10:53
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem csak érzékenyebb vagy most a hormonok miatt, na meg a meleg miatt.

Biztosan nem rossz szándékkal tesz említést a hasadra, én is megjegyzem az ismerősöknek, hogy milyen szép nagy pocijuk van már.

Azért van értelme menni hozzá, mert különben ki nézné meg, hogy van-e pl. fehérje a vizeletben? Nem árt, ha van egy hivatalos kontroll, ugyanis sokan a súllyal sem foglalkoznak.

Később pedig majd rájössz, hogy nem szentírás ám, amit a védőnő mond... :-)

MOndjuk az enyém is irtó aranyos, rendes, nem mászik bele az életünkbe.

2012. júl. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a megnyugtatást :)


Igyekszem nem magamra venni, csak első baba, az ember bármit hall, kicsit ráparázik :) Én meg egyből, úúristen akkor óriás bébim lesz :D

2012. júl. 3. 11:24
 9/10 anonim válasza:

Úgy látom sokaknak nagy szerencséjük van a védőnőjükkel, hogy ilyen aranyosak. Én semmi pozitívat nem tudok mondani. :(

Az enyém állandóan okoskodik, felülbírálja az orvosi szakvéleményt, be akarja osztani, hogy hogyan szedjem a gyógyszereimet (amit persze a kezelőorvossal megbeszéltem, aki ismeri a kórtörténetem),szerinte nem kell foglalkozni azzal, hogy a labor mit mutatott ki a vizeletemben (fehérje), az a jó, amit ő néz azzal a darab papírral, az a heppje, hogy kiskádban kell altatni a gyereket. Volt kint házi látogatáson, ahol a legfontosabb kérdés az volt, hogy miénk-e a lakás vagy béreljük, ja és a legjobb 25 hetesen cx 2000-et mértek nálam (amivel persze tisztában vagyok, hogy mit takar, mert megbeszéltem a dokimmal), erre ő annyit mondott, hogy nagy a gond, mert ki van nyílva a külső méhszájam. Na itt már nem bírtam cérnával és kiosztottam! Legközelebb mikor találkoztunk, kijött házilátogatásra (már megint!), azzal az ürüggyel, hogy ő tudni szeretné mit mért a doki a méhszájértéknek. Újfent 2000 volt. Még mindig nem volt tisztában a dolgokkal, ugyanis megkérdezte: " Mit mondott az orvos, most akkor nyílok?"

Na hát a mi védőnőnk ilyen, jó lenne ha inkább nyugdíjba menne!!!!

2012. júl. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az enyém is rendes, de a múltkor engem is kikészített a "súly" dologgal. Túlsúllyal kezdtem (nem kevéssel). 20. hétig fogytam, onnantól jött fel 6 kg, most 31 hetes vagyok. Szerinte nem ártana diétáznom! Ezek után mért vérnyomást, ami 150/100 lett. Csoda e ahogy felhúzott?! De amikor eljöttem csak röhögtem magamban! :)
2012. júl. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!