Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamak, akiket eltiltottak...

Kismamak, akiket eltiltottak a elso trimeszterben a szextol es a sporttol, hogy alakult az eletuk a hatralevo ket harmadban?

Figyelt kérdés
Leginkabb a sport hianyzik... Mar ugy erzem h nem birom hanem lenduletbol lerohanok a lepcson es letekerek vagy 50 km.t egyhuzamban.......az egesz hatam ropog es faj.... Ne tudok ulni. No persze a masik tema is foglalkoztat olykor ... Ez van. Jobb lett nektem a masodik harmadtol? Elhagyhattatok a tiltast?
2012. júl. 3. 00:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ugyanez volt.nem hagytam el a tiltást.kibírom.ez van. a babáért bármit megteszek,pedig előtte minden nap 8-10 km-t futottam.majd bepótolom szülés után.

39hkm

2012. júl. 3. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt bár én nem sportoltam aktívan de szeretek nagyon a kisfiammal bicajozni. 12 hét után rákérdeztem mindkettőre a bicikli tiltás maradt. De a szexel is óvatosak vagyunk a biztonság kedvéért.
2012. júl. 3. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálam is maradt a tiltás, de ki lehet bírni ezt a 9 hónapot, ez csak szünet valami csodálatos dolog érdekében, nem örökre vagyunk eltiltva ezektől. Lehet, hogy neked csak az első 12 hetet kell. A 20 hét után én csináltam itthon is a kismama torna gyakorlatait, ahogy éreztem, és sokat sétáltam, azt lehetett. A párom jobban féltett, ezért csak kényeztettük egymást, a kapcsolatunkon mit sem változtatott. Már betöltöttük a 40. hetet, ha csütörtökig nem lesz semmi, akkor indított szülés lesz, tehát megérte a fokozott figyelem.

40+3 hetes kismama

2012. júl. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

:(



9 hónap.. úgy hogy a nap nagy részében ülni, mert ülőmunkát végzek,

szerintem ezt a 28 fokos fülledt lakás meleget is ezért nem birom ennyire, mert mar szetszakad a hátam meg tudjatok, amikor "a versenyló nincs átmozgatva" és idegesen trappol meg fújtat a karámjában... hát lassan én is ilyenné vagyok. Teljesen megkeseríti a napjaimat, hogy nincs energiám és olyan mintha minden reggel egy szűk bőröndből kelnék ki és úgyérzem h lassan egy járókeret is elkéne :D


10 hkm.

2012. júl. 3. 08:12
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is tiltva vagyok... :( először a sárgatest "nem megfelelősége" majd pedig a méhlepény miatt voltunk eltiltva...nehezen bírom én is a fizikai kíméletet és a házas élet nélküli napokat, heteket...sőt hónapokat... :(
2012. júl. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Még csak 10 hetes vagy, nem törvényszerű, hogy végig el legyél tiltva, de vannak fokozatok....Melyik jobb? Megelőzésként vissza venni a korábbi tempóból a babád és a saját érdekedbe vagy végig görcsölni még 6 hónapot fenyegető vetélés vagy koraszülés miatt? Amúgy ahogy telik az idő és nő a pocakod, lassan elkerülnek ezek a fizikai kimerülés utáni vágyak: elég kimerítő lesz nagy pocakkal a napi teendők ellátása, az éjszakai 2 óránkénti kelés, ahogy nyomja a hólyagodat, a bordádat, gyomrodat és egyéb eddig ismeretlen helyeket, az éjszakai megfordulás felér egy tornászmutatvánnyal, és örülsz, hogy kapsz levegőt, amikor már a tüdődnek sem lesz hely, a keringésed alig bírja majd és elkezdesz vizesedni. Élvezd ki ezt a pár hetet, amikor csak a várandósság pozitív velejárói jelentkeznek, mert legtöbbünknél előbb utóbb terhes a terhesség, mármint fizikai értelemben....Ezeket csak azért írtam le, hogy lehet, hogy lesz ilyen is. Remélem elkerülnek ezek a dolgok, de tényleg ne ezeken idegeskedj, hanem örülj, hogy meg tudnád csinálni....

40+3 hetes kismama

2012. júl. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6os nem erted. Nem a " kimerules utani vagy hajt" ahogy irtad, hanem az a gondo bajom mae most hogy erzem a gerincemen higy nsyon nem tes jot neki e a statikus elet. Erezted mar ugy mintha a csigolyas nem is a porcon fordulna el hanem egymast orolnek? Mindez meh nem faj... De a terdem viszont rossz es nem kivanom ugyanazt az erzest a derekamba a nyakamba a hatam kozepebe. Tehat 3 helyen is erzem hogy baj van a hatammal ehhez kepest a vizesedes vagy az hogy nyomja a tudodet elmulik magatol amikor megszulsz. Amit felsoroltal az a terhesseg velejaroja es perse vwlem is megeshet. De probalj meg mozdulatlanul ulni 3 ora keresztul de amikor felallsz ne nyujtozkodjal es ne mozgasd at a testedet. Akkor talan aterzed amit erzek. Mert ilyen gembere telnek a napok es egyszerue hiaba nyujtok mozgatom at magamat nem hasznal. Olyan nincs hogy na most jo, olyan van hogy kevesbe rossz. Igy telnek a nappalok az ejszakak meg csak 10 het de nem tudok normalisa pihenni nem 100osak a nappalok. Barar nem surolja a hatarat, de pont arra gondoltam tegnap hogy va az a merteku szenvedes amikor a ember mar azt mondja h koszon szepen ezt nem keri...
2012. júl. 3. 12:13
 8/11 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.hú ezt elég nehezen olvastam el...:-)

de hidd el tényleg lesz ez még cifrább is.nekem feküdnöm is kellett pár hetet,és akkor csak wc-re kelhettem fel.gondolhatod mit éreztem.annyi sportolással a hátam mögött...Szentestétől jan2-ig kórházban terhességi vészes hányás miatt.

megpróbálok nem nyavalyogni.ez az ára,én ezt elfogadom.még mindig jobb mintha meddőségi kp.-ba kellen szaladgálnom.A babám egy ajándék,aminek ez az ára.majd ha megmozdul a pocakodban a babád,sztem te is ezt fogod mondani.

39hkm

2012. júl. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát ezt tényleg gázos elolvasni.

Az ülő munka miatti hát és egyéb fájdalmakra vannak tornagyakorlatok, amik nem terhelik meg a szervezetet, de kimozgatják az izmokat, szalagokat. A gerinc, hát, váll, kar és láb gyakorlatokat szabad csinálni, csak ami hasi vérbőséget okoz és a hasizmok erőltetésével jár, azt nem. Na mindegy is, látom nem érted, gyógytornász által tartott kismama torna és főleg a kismama jóga, ha ismeri a problémádat, miért vagy eltiltva, akkor tud gyakorlatokat javasolni, nekem legalábbis így volt, én nem sopánkodtam, hogy ez fáj az fáj, hanem szakemberrel beszéltem (nem Réka torna!) és elmúltak a fájdalmak a derekamban és a forgómban.

40+3 hetes kismama

2012. júl. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

De ertem en. Te nem erted . :-P arra voltam kivancsi h aki tiltassal kezdte annak hogy alakult a hatralevo ideje. Nem is tudo mar miert kezdtem el mondan a problemamat. Mert nem hiszem el h ez egy termeszetes dolog es a termeszetes velejaroja h ez van hanyni kell fajnia kell stb. kell. Csak remeltem h majd jon vmi komment h abba maradt a hanyas hasmenes stb :-D es a masodik harmadtol minden szuper volt. Erre jon a ne izgulj lesz tala meg ennel rosszabb is mert majd nem lehet a pocaktol levegot kapni atfordulni stb. Ez egy ajandek ez igy van... Ironia nelkul irom. De kerdezem, nem lehetne rendezett lefolyasu? Hulye pelda de eszembe jutott hat leirom... Karacsonykor is kap az ember ajandekot de megsem verik el elotte h jolvan. Jo lesz neked miutan megkapod a csomagot de elotte szenvedj egy kicsit. :-D tudom irrealis a hasonlat....

De nem vagyok hos mami tipus es nem tudok csendben buszken szevedni. Ez van, hanem ha valami nem teljesen tetszik akkor szova teszem. Altalaban jon visszacsatolas. Es altalaban jon tanacs i vagy megoldas feleseg. :-) az oldal adott, a kerdes megfogalmazodott.

Leirtam.

Szakembert megkerdezem errol.

Koszonom a valaszokat minde jot es problemamentes babavarast midenkinek . :-)

2012. júl. 3. 19:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!