Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magán orvos vagy sztks orvos?

Magán orvos vagy sztks orvos?

Figyelt kérdés
Hatalmas dilemmában vagyok a párommal!Nektek mi a tapasztalatok,hogy menjek magánorvoshoz vagy csak járjak az sztkban a dokihoz?Mennyibe kerülnek most a vizsgálatok a magándokinál és mennyi a szülés?Szerintetek mit tegyek?
2012. jún. 29. 11:26
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Nekem jópár nőgyógyászati problémám volt,ezért határoztam el,hogy magánorvoshoz fogok járni.

Sajnos,volt,hogy félrekezeltek,például műtétet javasoltak,majd mikor elmentem a magán orvoshoz,szó sem volt róla,sikerült,anélkül.

Persze,lehet ez nem magán/sztk,hanem maga az orvos és az ő szakmaisága függvénye...

Mindenesetre én úgy voltam vele,ha van,aki óriási esküvőt csinál,van aki nem is tudom hova megy nászútra(zárójelben,nagyon abszurd módon jegyzem meg,több százezer forintba kerül egy temetés is..).

Szóval úgy döntöttem,hogy szeretném biztos,ismert kezek között tudni magamat.

Végig magánrendelésre jártam,amiről kaptam egészségpénztári számlát,valamint senkitől sem várható el ingyen,hogy éjfélkor(szombat) a családjától jöjjön el éjszaka,és legyen veled órákat...

Abszolút nem bántam meg,sőt életem legszebb élménye lett.

Szerettem volna annyira önző lenni,hogy magunkra,a biztonság érzetünkre nem sajnálom ezt a pénzt.

2012. jún. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Szerintem téves információ az hogy "ha már fizetek akkor jó kezekben leszek" A nagy frászt!!! Csak egy példa: magán fogászatra mentem mert a helyi fogorvosok semmi nem érnek, sorban estek ki a töméseim, törtek a fogaim! Majd ezzel a felfogással hogy "fizetek és akkor normális lesz" jó rá is b...tam! Konkrétan vagyonokat hagytam ott és szájsebészet lett a vége aminek a mai napig iszom a levét! Nem beszélve a nőgyógyászról is akihez jártam... Biztos van nagyon jó orvos, de ez nem attól függ hogy magán vagy sztk-s!!!
2012. jún. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Én magándokihoz járok, de már megbántam.Egy alkalom 6 ezer Ft.Jövő héten megyek hozzá, gondolom ultrahang + megkérdezi hogy vagyok?...panasz?..., másnap megyek az sztk-ba 18 hetes ultrahangra, azt is ő csinálja mivel ott is rendel. Szüléshez orvost, szülésznőt nem fogadok.

17 hetes km

2012. jún. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Nekem van fogadott dokim, 6 éve hozzájárok, régebb óta, minthogy babát várok. Maximálisan elégedett vagyok mindennel, havonta 8 ezret fizetek. Nem volt problémamentes a terhességem, bármikor hívhattam, behívott a klinikára, megvizsgált, minden lehetőségről tájékoztatott. Ha szülünk és nem ő ügyel, a szabadnapját/éjszakáját veszem el és igénybe veszem a szakmai tudását, nekem megéri a magánrendelés 10x-ét kifizetni. Maximálisan megbízom benne, a szülésznőt ő ajánlotta, aki szintén szimpatikus, hetente ő csinálja az nst vizsgálatokat, ami után konzultálunk az orvosommal. A 36. héten óta ha vizsgál, akkor a kórházban, nem kell a magánrendelésre járnom ebben a melegben, fizetnem ekkor nem kell, majd a szülés után.

Nekem biztonságot jelent és olyan orvos, akiről nem hallottam még rosszat, a családból is többen szültek nála.

Mivel nagyon úgy néz ki, hogy túlhordás lesz a terhességemből, ha szerdáig nem történik semmi, nem mindegy, hogy ki figyel ránk, mert a 40. hét után több lehet a komplikáció.

Nekem megér ennyit, hogy biztonságban érzem magam és a születendő gyermekem. Jól kell orvost választani, soha nem értettem, miért akkor kapkodnak a kismamák és hoznak elhamarkodott döntést, amikor már babát várnak. Ha előtte megtalálja a megfelelő nőgyógyászt, ha minden ok, évente 1x kell menni, ha nem jön össze a baba, akkor is ismeri már a pácienst....

39+6 hkm

2012. jún. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Én magándokihoz jártam, 4 hetente 10 ezer ft. A szülést 100 ezerért vállalta, arra azt mondtam köszönöm de nem kérjük. Egyáltalán nem sajnáltam havonta azt a 10 ezret, tudtam h jó kezekben vagyok, bárhol bármi történik, azonnal hívhatom az orvost és számíthatok rá. Minimum 20-25 percet a rendelőjében töltöttem minden alkalommal, mindent átbeszéltünk részletesen. Ha kellett, adott időpontot este 10re is. Egy sztk-s orvosnál nem hinném hogy mindez így történik. A terhesség megállapításakor mentem csak sztk-ba, soha többet azt mondtam. Kb 5 perc alatt lerendezett az orvos, gyors uh, mi a panasz, ennyi. Az én saját tapasztalatom alapján csakis magánorvos, de mindenkinek más a véleménye ez ügyben, döntse el a kedves kérdező, hogy mit szeretne, itt ahány válasz, annyi vélemény.
2012. jún. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Nekem magán volt!

Olyan a munkám,hogy nem tehetem meg,hogy havonta ott töltök egy fél délelőttöt az sztk-s gondozáson. Több pénztől esek el ennyi idő alatt,mint amennyit ráköltök a magánra.

Ráadásul az dokimat, bármikor hívhattam, ha aggódtam valamiért! Egy sztk-st nem igazán lehet hívogatni!

Szerencsére nem is a gyerektől vontuk el, megtehettük,hogy fizetjük a magánt!

2012. jún. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

16-os egyetértek Veled.

Én is végig dolgoztam,és azt nem tudtam volna megengedni,hogy órákat ülök a rendelésre várva,a vérvételre várva stb.stb.

Így bármi kérdésem,problémám hívhattam azonnal.

2012. jún. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki segítségét!:)Szép napot nektek
2012. jún. 29. 15:56
 19/23 Fanina ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ez egy jó kérdés,én is ezen gondolkodom,végül is kitudnám szorítani a pénzt a magándokira,de problémamentes a terhességem hál Istenek és a annyi véleményt olvastam hallottam hogy lassan úgy döntök hogy nem fogadok orvost!!

Te hogy döntesz vagy döntöttél?

2012. jún. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszolóm!:)

Végülis én is kitudnám szorítani a magánorvosra való összeget,de a családban is szinte mindenki azt tanácsolja,hogy felesleges ennyi pénzt kiadni hisz nem magándokiban is van olyan aki majdhogynem lesz@arja a fejedet...A munkahelyem megengedi azt,hogy délelőttönként az sztkban üljek...Párommal beszéltem,ő azt mondta szerinte ez nem olyan fontos hisz azt a rengeteg pénzt költhetjük a babára inkább!De még menet közben is meggondolhatjuk magunkat...Első baba így igyekszünk óvatosan biztonságosan eljárni de lehet,hogy csak egy csomó pénz kidobás...szerintem nem lesz dokim!Megyek sztkba..Nálatok mi lesz szerinted?:)

2012. jún. 29. 16:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!