Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magán orvos vagy sztks orvos?

Magán orvos vagy sztks orvos?

Figyelt kérdés
Hatalmas dilemmában vagyok a párommal!Nektek mi a tapasztalatok,hogy menjek magánorvoshoz vagy csak járjak az sztkban a dokihoz?Mennyibe kerülnek most a vizsgálatok a magándokinál és mennyi a szülés?Szerintetek mit tegyek?
2012. jún. 29. 11:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem gondolkodtam sokáig, sztk rendelésre mentem! Úgy voltam vele, hogy ez az orvos is elvégzi a szükséges vizsgálatokat és nem kell havonta 8-10.000Ft-ot tennem a zsebébe! Nem beszélve arról hogy akihez most én járok sztk-ba amúgy 150.000Ft-ért vállal szülést ami nekem eléggé durva! Hagy döntsem el én hogy mennyit adok valakinek...mennyire vagyok elégedett stb. Ha már fogadnom kéne akkor inkább szülésznőt választanék, ami sokkal korrektebb árban is és ott van veled végig, úgy is Ők csinálnak mindent, a doki csak akkor lép közbe ha vágni kell meg varrni, esetleg műtétre kerül a sor, de ezt egy ügyeletes orvos is megteszi, nem fognak ott hagyni! :) Persze ez mindenki saját döntése, és pénztárcája! Nekem ezelőtt volt már fogadott orvosom és nagyot csalódtam benne...a legtöbb csak a pénzre megy, amikor meg kell nincsenek sehol!!! :(


27 hkm

2012. jún. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
engem mindig az ver fejbe hogy a magyar állítólag milyen csóró,de egy majdnem luxusbabakocsi árát ott tudják hagyni szülés után másnak a zsebében...
2012. jún. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Maximálisan osztom az első válaszoló véleményét. Nekem sem volt magándokim, sztk-ra jártam, persze ennek javarészt a pénztárcám volt az oka, de nem volt panaszom senkire. Első gyerek volt, nem volt tapasztalatom. Most utólag, okosabban, a második gyereknél is sztk-ba fogok járni, és max a szülésznőnek fogok adni pénzt, de annak is csak akkor, ha nagyon elégedett leszek a hozzámállásával. De még lehet annak sem.

Első gyerekem megszületése után a férjem a dokinak, aki ügyeletes volt és segített nekem, adni akart neki egy kis pénzt, mert tényleg nagyon rendes volt, és türelmes. De a doki nem fogadta el, azt mondta neki ez a dolga, költsük inkább azt a pénzt a babára. Ilyen is van, de ritka mint a fehér holló.

2012. jún. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!Én is így gondolkodok csak kíváncsi voltam az anyagiakra!Akkor tulajdonképpen a szülés árából majdnem mindent megtudok venni a babámnak?!?!Szülésznőt hogy fogadjak,vagy hogy megy ez?Ne haragudjatok ha butaságot kérdezek de az első babám lesz....A szülésznő végig mellettem van a kórházban?
2012. jún. 29. 11:39
 5/23 anonim ***** válasza:
3. vagyok: Képzeljétek, még ezt elmesélem. a férjem a szülésznőnek is adni akart egy 5-öst, és odaadta az első nőnek, aki szembe jött vele zöld köpenyben. Megköszönte, hogy mennyire türelmes és segítőkész volt velem a szülés alatt. A nőci meg csak bólogatott bamba fejjel. Megköszönte az 5ezrest, és elsétált. Később beszéltem a férjemmel, ekkor mesélte, hogy adni akart pénzt a dokinak, de nem fogadta el, és hogy a szülésznőnek is adott egy kis pénzt (nem beszéltük meg előre, hogy adnánk pénzt bárkinek, ez neki pattant ki ott a helyszínen). Mutatja nekem a nőt, és mondja, hogy adtam neki, mert milyen rendes volt. Én meg nézem a nőt, és mondom a férjemnek, hogy dehát ez a takarítónő! Szegénykém csak pislogott. Jót röhögtünk rajta.
2012. jún. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Szia! Úgy tudom, hogy szülésnőt nem lehet fogadni, de az ügyeletes szülésnő az is ott lesz végig melletted! Én most a 27 hétben vagyok és a harmadik gyerekkel. Az első kettőnél fogadott orvosom volt. Ez elsőnél majdnem ott maradtam így nem fizettem semmit sem neki, a másodiknál viszont teljesen velem volt az akkori fogadott orvosnőm és minden rendben volt így neki fizettem akkori mércével ez 30000 ft volt. Azóta eltelt 9 év és hát teljesen mások lettek ezek a dolgok!

Én is csak azt tudom mondani hogy bőven jó az sztk-ba menni.Egyrészt ők mindent úgyan úgy elvégeznek más rész meg az a sok pénz az mind mehet a babára!

2012. jún. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
:)))))))))))))))))))))Nem semmi emberek vannak.....:)))))Ez tetszik:)
2012. jún. 29. 11:44
 8/23 anonim ***** válasza:

A szülésznőkkel akkor találkozol amikor már a 36.héttől CTG-re jársz a kórházba, mert azt Ők csinálják. Erre hetente kell járni és mindig van bent egy szülésznő, akivel meg tudsz ismerkedni! Aki esetleg szimpatikus vagy jókat hallottál róla azt fel tudod kérni, hátha elvállal! Legalább is itt nálunk ez így működik :)


(első hozzászóló)

2012. jún. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Barátnőimen okulva sztk-s orvoshoz járok. A terhesség alatt ők végig magándokihoz jártak, alkalmanként 5-6 ezerért (pár éve), a vége felé már hetente 2x kellett menni nekik, szintén 5-6 ezer a zsebbe plusz még szülés után megint 50 ezer. Hát köszönöm nem! Ráadásul az egyik barátnőmet a fogadott dokija úgy megszenvedtette, hogy az röhej, szegény szétszakadt kívül, belül órákig varrták. Pedig a dokinak tudnia kellett volna, hogy nem tudja megszülni a babát, mert túl nagy volt.

Semmivel sem alaposabbak a magándokik, engem az sztk-s küld rendesen mindenhová. A vérnyomásom magas, ezért küldött endokrinológiára is, szemészetre, hogy a magas vérnyomás ne okoz e máshol is problémát.Nagyon alapos és mindezt ingyen! Na jó nem ingyen, hisz fizetem a TB-t.

2012. jún. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt rá példa a családban, hogy a nővéremet faképnél hagyta a doki, pedig a 28.héten született az unokaöcsém 990gr-al és 31cm-el. A doki csak annyit közölt a telefonba hogy nagyon sajnálja, és majd másnap meglátogatja tesómat...mondanom sem kell NEM JÖTT! Na én ezért nem fizetek senkinek!!!! Az sztk-s orvos is kellően elvégzi a dolgát...sőt!
2012. jún. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!