Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek jò ez az...

Szerintetek jò ez az eredmény? Kinek ekkora volt a baba és nyakoredő 12 hetesen?

Figyelt kérdés
Ma voltam a 12 hetes vérvételen és ultrahangon. Az ultrahangos papírra ezt írtàk : CRL: 54mm NT: 1,4mm, orrcsont làthatò, szivműködés jò, gerinc éppnek, követhetőnek tűnik, éppnek tűnő koponya és végtagok, magzatviz normàlis, jelenleg durva fejlődési rendellenessés nem lâthatò. Down szűrés javasolt.
2012. jún. 28. 13:53
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Mekkora* nyakiredő*
2012. jún. 28. 13:54
 2/14 anonim ***** válasza:

12hetes UH.


CRL: 49mm

NT: 1,9mm


Minden eredményed tökéletes!


25+4hkm

2012. jún. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Az én tudásom alapján, egészséges baba.

A Down-kóros gyerekek orrcsontja később fejlődik ki, tehát, ha már a doki látta, ez nagyon jó jel. A nyakiredő dettó. 3 milliméter a felső határa, ez szerintem pont jó érték, ami szintén a Down-kórt méri.

2012. jún. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
az én kislányomnak is szinte ugyanezek voltak az adatai (crl:55,Nt: 1,4).. Elmúltál már 35?mert annak tudnám be a "down szűrés javasolt"mondatot,vagy protokollnak..De amúgy a doki mit mondott?
2012. jún. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsò! 20 èves vagyok! Az orvos csak ràkérdezett,h volt-e szò szűrésről. mo.dtam,h nem. Azt mondta,h javasoljàk, beszèljem meg a dokimmal. de előtte mikor ràkérdeztem azt mondta h ùgy nézku monden rendben.
2012. jún. 28. 14:03
 6/14 A kérdező kommentje:
nézki* minden*
2012. jún. 28. 14:04
 7/14 anonim ***** válasza:

akkor ez csak protokoll,mindenkinek ráírják a lapjára/javasolják..Ezzel tulajdonképpen annyi van,hogy ők tájékoztattak,mossák kezeiket szerintem...

Amúgy nekem az volt ráírva asszem,h down-szűrés felajánlva...Dokim meg mondta,h szerinte nincs sok értelme kicsengetnem érte x ezer ft-ot,mivel uh-val ő kb. 85-90%-os pontossággal tudja szűrni..(hozzáteszem,nagyon jó szonográfus is,nagyon jó géppel)Ha valami aggasztót látott volna nyilván további vizsgálatokra küld,de ezek teljesen jó értékek...

2012. jún. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszt! :)
2012. jún. 28. 14:10
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!

12+4 hetesen voltam a 12. Heti UH-n.

CRL: 62mm

Nyaki redo: 1,3

Orrcsont látható. Annyit írtak meg rá, hogy jelenleg durva fejlődési rendellenesség nem látható, elmondta a szonografus meg közben, hogy úgy latja mindene tökéletes. Gerince, végtagjai, mindene rendben.

Nekem nem írtak a papírra, hogy down kor szűrés jabasolt.

13+5 hetes kismami

2012. jún. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ikrek vannak a pocakomban.

A 12 hetes vizsgálat eredményei:

A magzat CRL: 68mm, NT: 0,78 mm

B magzat CRL: 64mm, NT: 0,9 mm


Szerintem is rendben vannak a babád méretei, csak a biztonság kedvéért szokták javasolni a Down-kor szűrést.

Ultrahang alapján nekem sem volt indokolt a szűrés, de azt mondták, hogy azért végeztessem el.

2012. jún. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!