Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha még mindig zárt a méhszáj...

Ha még mindig zárt a méhszáj az baj ilyenkor?

Figyelt kérdés
39+4 hetes terhes vagyok.Múlthét csütörtökön voltam a dokimnál,és még teljesen zárt volt a méhszáj.Holnap megyek megint,kíváncsi vagyok hogy hogy áll.Ma voltam ctg-n,nem mutatott semmit.Ha nem akar kibújni a bébi akkor mikor indítják a szülést,és hogy??
2012. jún. 27. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:

40+1 voltam mikor elfolyt a magzatvíz. Teljesen zárt méhszájjal. 9 órát vajúdtam.

A fiammal indították, burokrepesztéssel. Fél óra volt csak.

Nálam a második szülés tovább tartott nehezebb volt.

Nálunk 1 hétnél többet nem várnak

2012. jún. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem baj, nekem is zárt volt. 40-ik héten is, és a 41-ik héten is. Majdnem betöltöttük a 42 amikor beindult, de nem tágultam, oxitocint kaptam, ....hát....inkább jó lenne megúsznod! Nagyon gáz!

TEhát még jó sok időd van :):):):)

Magzatvízmintavételt is fognak csinálni, majd a kis turka talán elindít valamit...(nálam semmit.....( )

2012. jún. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jan4re voltam elsőre kiírva, azt áttették 11re(méretek szerint), majd 18án magától indult a szülésem.

Igaz nekem picit nyitva volt a méhszájam, de sokat nem osztott, szorzott.

Semmit se kaptam, hogy gyorsítsák a szülést, még 17én sem, pedig jócskán túlhordásban voltam(menzi szerint).

Nekem folyton nézték a baba szívhangját, ctg naponta, méhszáj, magzatvíz, de pl nem fektettek be. Ne aggódj, akkor se, ha zárt vagy.

2012. jún. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egészséges terhességnél végig zárt a méhszáj, és a vajúdás alatt kezd el kinyílni.

Mindkét szülésem derült égből villámcsapásként jött, előtte semmi jel.

Bármikor szülhetsz, akár még ma is, akár 1 hét múlva.

Túlhordásnál majd megbeszélitek, hogy mi legyen.

Nekem 7 nap túlhordás után indították volna, de végül magától kibújt 6 nap túlhordással.

2012. jún. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem Te kérdeztél ma a ctg-vel kapcsolatban is, én is 39+4 vagyok :)

Nekem is zárt, de fel van puhulva és jól érezhető a baba buksija. Nekem már 2 naponta kell járnom ctg-re, pénteken is megyek. Az orvosom 1 hetet adott, 2 naponta ctg, ha nyílik a méhszájam magzatvízvizsgálat. Az egyik hozzászóló rosszul írta, ilyenkor nem vesznek mintát, csak bevilágítanak nem e szennyeződött mekóniummal a magzatvíz, mert ilyenkor zöld a a színe és az nem jó. Ha 1 hét alatt semmi, akkor, befekvés, indítás oxitocinnal, fájdalomcsillapítás EDA-val és burokrepesztés....Remélem elkerüljük, mert ha így lesz, ugrott a kádban vajúdásom az infúzió miatt...Pedig szedem a homeós bogyót(ennek a szülés alatt lesz szerepe) és iszom a málnalevél teát is.

39+4 hkm

2012. jún. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem baj egyaltalan. Elso babaval 39 hetesen elfolyt a viz, de nem volt fajas, zart mehszajat talaltak a korhazban. Harom ora varakozas utan spontan beindultak harom perces fajasok, harom ora vajudas utan szuletett meg a fiam.

Szoval az a lenyeg, hogy akkor nyiljon, amikor kell.

2012. jún. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem baj. 40+4nél zárt volt, már a kórházban kellett maradnom túlhordás miatt. 40+5nél beindultak a fájások délután 3kor. Este 9kor azt hittem megőrülök a fájdalomtól, szóltam az ügyeletes dokinak nézzen meg. Még akkor is zárt volt. Éjjel 2kor kezdtem el vérezni iszonyatos fájdalmak közepette, addigra meg már bő 2 ujjnyira voltam nyitva. 19 órás vajúdás után született meg a babám.
2012. jún. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!