Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 34+5 hetes kismama vagyok. Ma...

34+5 hetes kismama vagyok. Ma voltam dokinál, és a méhszájam C1111. Szigorú fekvést mondott legalább 2 hétig. K?

Figyelt kérdés
Azt mondta ezt mindenképp kikell, hogy húzzuk, hogy meg ne szülessen a baba, mert akkor ugye koraszülött lenne. Felírt nekem az orvos a Magne B6-ból napi 4X2-t, és szeretném Juvita magnéziummal helyettesíteni, mert az olcsóbb, és ugyanúgy van benne B6 vitamin is. Viszont a juvitának nagyobb a magnézium tartalma. Valaki szedett már így hasonlóképpen kiváltva az egyiket a másikkal? A másik kérdésem meg az lenne, hogy meddíg lehet így még "kihúzni"?
2009. júl. 7. 18:20
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Szia!


Húú de jó neked,hogy ma megtudod,hogy mekkora már a babád...!!!:) Most jóól irigykedem egy kicsit..:( :)

Mi 34+5hetesen voltunk utoljára,és nekünk akkor azt mondták,hogy 2220 gramm a becsült súlya a kicsinek,de ez olyan 2300-nak felel meg,mert csal egy kicsit a gép...ja és még az is rajta volt a papíron,hogy ez az eredmény 35+1hetesnek felel meg,tehát jól fejlődik a babánk:) legalább is a doki azt mondta,hogy minden oké vele:)

Mi ma épp a 36 hetes vérvételen voltunk,csütörtökön megyünk NST-re,majd szerintem ottmaradok egy vizsgálatra is.A dokim szabin van,így máshoz kell mennem,de remélem az is aranyos lesz,aki akkor lesz bent..Most nézem az időpontokat,hogy mikor is megyünk majd UH-ra,de sajna csak jövőhét szerdán..:( Jó messze van...:( A kocsikhoz visszatérve a Pierből mi asszem a 682-est néztük,de a színük miatt nekem nem nagyon jött be,mert nagyon sok volt rajtuk a fekete,és a kiscsajszimat meg nem akartam tök feketébe rakni..:( Viszont az,hogy milyen praktikus,az nem kérdés! Az a vicces,hogy addíg válogattunk,míg nem vettünk semmit,és úgy néz ki,hogy egyenlőre elfogadjuk az apukámék által felkínált kocsijukat,ami ha jól emlékszem sötétkék..:),tehát mindenki azt fogja majd hinni,hogy kisfiúnk lett..:) Na de nem baj...ez van...majd lesz tök szupi sport kocsink:)

De hogy milyen,azt ne kérdezd..!:)Jaaa és akkor a hordozó kérdés még mindíg nincs megoldva...bár nem tudom,hogy apuméknak van-e,de majd jól rákérdezek...Náluk már elmúlt 3 éves a kicsi,sőőőt...lassan 4 is lesz szerintem...:),és akkora mint egy elsős...Szóval jó nagy a kisfiúk..:)

Ti mekkorák voltatok gyerekként? Mert nálunk a párom családjában elég nagy babák születtek,így ha még bent akar maradni,akkor én is erre számítok majd,hogy ő sem lesz kicsi...meg ha rajtam múlik,akkor kap rendesen kajcsit,míg bent van...:)

2009. júl. 20. 12:35
 22/25 anonim ***** válasza:

jó reggelt!! Este 18:40re kellett menni a dokihoz,és negyed 10re értünk haza. UH-ra időben bekerültünk,csak a dokinál volt csúszás,de mire beértem hozzá,a korházból csörögtek,hogy azonnal induljon mert szülés van,de jött a fia 20 perc mulva úgyhogy ő nézett meg! :) Na hát a kis drágánk elvileg 35 hetes 5 napos volt tegnap. Méretek elapján 38 hetes..... súlya 3066g BPD:9.30 cm , HC: 32,73 cm , FL: 7,47 cm TAD : 10.08 cm OFD: 11.43 cm.

Doki szerint a súly még annyire nem mérvadó,de a méretek pontosak,úgyhogy ne számítsunk pici babára. A méhszáj még mindig C3000,reménykedtem hogy változik a helyzet,de még nem :(

Én azt hiszem 3200g-al születtem,a párom 7 hónapra 2 kiló volt,most meg 192 cm magas,tehát behozta a lemaradást! :) Képzeld el én magán rendelőbe járok,és jövő héttől minden héten ugyebár NST.na hát nem a korházba csinálják,hanem ott a magánba,2500 ft-ért,kicsit letaglóztak,mert elvileg nem kötelezhetnek arra hogy fizessek érte. A vizsgálat 10e ft,az UH 7e.Szóval 4 hetente ott hagyunk 17 e ft.erre közlik hogy a korházba nem csinálják,hanem csak magánba??? az még 4 NST az 10e ft,meg még 2 uh időpont van az 14e, nem fogom tudni a dokinak kifizetni aszülést,az tuti, tegnap akartam beszélni vele erről,de elhívták.szerinted hogy fog reagálni ha megmondom neki?? Ki fog foglalkozni velem,ha aszülésznő is csak vele vállal szülést,ami tegnap derült ki. Te melyik korházba szülsz??? Irtad,csak a rövidítéssel bajba voltam! :)

2009. júl. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Szia! :)


Én SZTK-ba járok,és fogadott orvosom sem lesz..Beszéltünk a dokival a magánrendelőjében,hogy mennyi is nála az annyi,de sajnos azt nem tudjuk bevállalni,amennyit kér..:(,így maradni fog az ügyelet..Na de valamilyen szinten örülök is,mert nem túl jó dolgokat mondtak az Uzsokiról,ahol ő vezet le szülést. Szóval az ÁEK-ban fogok szülni.Ez a volt MÁV kórház,ami a Dózsa György úton van,a Hősök terénél/Budapesten/.Ha jól tudom azért lett ez a neve,mert,hogy többféle kórházat vontak össze...(?)

Ez az NST-s,UH-os dolog nem hangzik túl jól...Nekem már volt egy,és nem akarlak elkeseríteni,de még a kapott időpontokat elnézve,lesz még 5 alkalom,hogy menni kell,ebben közben csinálnak egyszer egy UH-ot is. Csak nekem ügye nem kell érte fizetnem..Ez azért nem mindegy...Nálunk ezt is az SZTK-ban csinálják.Előszőr meg is kellett ismételni a vizsgálatot,mert nem akart eleget mozogni a kicsike..:)Álmos volt,mert egész reggel bulizott,és nem hagyott aludni..,na meg meleg is volt...Na de másodszorra,úgy,hogy lesétáltam az 5-ödikről,és megittam egy kólát,majd vissza gyalog az 5-ödikre,így ebben már ő is aktívan résztvett,és jó lett az eredmény..:)Na és ilyenkor a te helyzetedben mit csinálnak? Még egyszer kifizettetik,mert az még egy vizsgálat?? Háát nem lenne vicces..Nálatok mennyit kért a doki a szülésért? Nálunk 70-80ezret mondott. Na de nagyon rendes volt,mert mondta,hogy ha nem fogadjuk fel,akkor is ugyanúgy elfog látni,mint bárki mást,és sok szeretettel vár a vizsgálatokra ! Szóval eléggé korrekt volt! Visszatérve az UH-ra...:) Hát nektek aztán szép nagy babátok lesz..:):) Jó kis eredmények jöttek ki..:) Azt hiszem én is annyival születtem,mint te,viszont a pároméknál mindenki 4 kiló fölött született asszem..:) A párod meg jó nagyra nőtt,ahhoz képest,hogy mennyivel született.. :) Na és te hol fogsz szülni? -és várod már? -és parázol valamennyire? Én igazából a szüléstől nem vagyok megszeppenve,mert így is-úgy is fájni fog,ez gondolom ezzel jár..,és azt mondták itt a csajok,hogyha ráparázik az ember,az csak rosszabb,mert akkor nehezebben is fogunk szülni is...Szóval nem ijesztegetem magam,hogy jaaajjj...de nagyon fog fájni,meg hogy fogom én ezt kibírni...,meg ilyenek...:) Inkább azt tartom "veszélyesnek",ha már itthon leszünk,és hogy olyan fura lesz,hogy itt lesz velünk egy kisbaba,és már semmi sem lesz olyan,mint régen,meg hogy fogunk majd felnőni ehhez a nagy feladathoz..,meg ilyenek...mert igazából mi még akkora gyerekek vagyunk néha a párommal,hogy ihajj...:) Szóval engem ez foglalkoztat igazán...:) Na de most mennem kell fodrászhoz :) További szép napot Neked! Majd még azért felnézek,hogy írtál-e..! :)


/Kriszta/

2009. júl. 21. 09:57
 24/25 anonim ***** válasza:

Én a Szent Imrében szülök,ez van közel,és a doki is ebben a korházban rendel,igaz az nem tetszik hogy ninvócs a szülészetnek váróterme,hanem a lift elé kell kimenni a látogatokhóz,oda ahol mindenki mászkál,nem csak a szülészet látogatói. Ha nem tetszik az NST eredménye majad a szülésznőnek,akkor ez van...én nem fogok annyiszor 2500-at fizetni ahogyszor rámvágja a gépet. A doki 100 ezret kér a szülésért,de szerintem ezek után a szülésznő is fix áras. De nem fogok tudni ennyit kifizteni,így is már ott hagytunk a vizsgálatokért több mint 100-at,és a vizsgálat annyiból áll hogy 10 percig nézi a doki a számítógépét,aztán van-e valami kérdés,ha nincs vetközzek,kb.15 másodperc amig megnézi a méhszájat,majd viszlát. ez 10 e ft.szóval kicsit ki vagyok borulva,hogy most mi lesz. Meg még attól tartok,hogy mi van ha mondom a dokinak hogy bocsi de nem akarok nálad szülni mert k...va drága vagy,és ha ő lesz ügyeletes pont,akkor mi van ha ne nem fog úgy viszonyulni hozzám?? Na mindegy...majd lesz valahogy ...

Hol laksz? Iwiwen fennt vagy?

2009. júl. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Szia!


Hát akkor ahhoz képest,hogy magán dokihoz jársz,nem nagyon tesz ki magáért...Nálunk az SZTK-ban ennél még a vizsgálat is hosszabb,és nem az van,hogy akkor jól van,húzzál innen,mert épp nem vagy fizetős...Mindíg megkérdezi,hogy van-e valami problémám,melyek az új vizsgálat eredményei,amiket még nem látott.

Megnézi,hogy mit írt be előtte a védőnő..,meg ilyenek..Majd,ha nincs kérdésem,akkor mondja,hogy megvizsgál,és még utána is megbeszéljük az eredményeket,amiket beírnak a kiskönyvbe.Szóval én megvagyok vele elégedve,hiába SZTK-s orvos..De volt már "szerencsém" egy igazi bunkóhoz is,annó,mikor műtöttek...na hozzá nem is mentem azóta... Mi mikor megnéztük a kórházat a szülőszoba látogatáson,mi nagyon megvoltunk elégedve vele.Nemrég lett felújítva,és olyan,mintha a tv-ből pottyant volna ki egy sorozatból..:) Van ilyen alternatív szülési lehetőség is,és baromi jól nézett ki a többi is,ahol nem volt..Mármint hogy a szobák..Szóval az altarnatívban van sarokkád,2 azemélyes franciaágy,szék az apukának,mindenhol van külön fürdőszoba..,meg ilyenek...Szóval nekünk nagyon bejött.:) Utána meg,mikor megvolt a szülés,utána 3 ágyas szobákban leszünk elhelyezve,és a baba is mindíg velünk lehet,kivéve az első éjszakán asszem,mikor megfigyelés alatt tartják majd őt is,meg engem is..:) De azt mondják,hogy az nem is baj,mert legalább tud pihenni az ember az első éjszakánn..A látogatók asszem meg úgy nézhetik meg a babát,hogy ügye lesz a mi szobánk..,és lesz egy olyan rész,ahol egy üvegfal van,vagy mi,és utána lehet kimenni a folyosóra,ahol majd a többiek lehetnek,mert a szobába ügye nem lehet majd bemenni csak egy fix időben,hogy,aki szoptatni szeretne,azt ne zavarja a másik látogatója.. Ott is külön fürdőszoba van minden szobához.Úgyhogy nem hiszem,hogy bármi baj lenne a kórházzal kapcsolatban..Remélem azért segítőkészek lesznek majd a csecsemősök,és mindent megmutatnak,amit nem tudok,mert ügye nekem az első babám lesz,és nem tudok még pelenkázni,meg szoptatni,meg ilyenek... Az iwiwen fent vagyok amúgy..:) Te is?


Na mennem kell,mert megjött a párom,és megyünk apukámékhoz!


További szép napot!:)

Szióka:)

2009. júl. 21. 17:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!