Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 33 hetesen szorongásra,...

33 hetesen szorongásra, pánikra, feszültségre, sírásra bevettem egy xanaxot. Okozhat ez kárt a babámban?

Figyelt kérdés
Kifordultam önmagambol... Nem azt szeretném hallani hogy mennyire felelötlen vagyok,mert ezt én is tudom... Csak hogy ez okozhat maradando kárt vagy ilyesmit? Azota megbántam,de nem tudom visszaforditani...
2012. jún. 22. 19:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező,teljesen átérzem a helyzeted. A mi helyzetünk folyton változik a párom állandó hangulatingadozása miatt,így nálam is kialakult egy hasonló helyzet. Remegtem,zokogtam folyton,megállíthatatlanul,a hajam hullott,hasmenésem volt. Így egyik ilyen "rohamnál" anyósom adott egy szem frontint. Ez állítólag gyengébb,mint a xanax,és annak idején neki is szednie kellett. Sajnos ilyenkor érzékenyebbek vagyunk,sokaknál alakul ki ilyenkor pánikbetegség. Véleményem szerint,az,hogy egyszer bevettél egy ilyen gyógyszert kevesebbet árt,mint ha végig idegeskeded az egész terhességet. Én abszolút együtt érzek Veled. 25hkm
2012. jún. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
előzőnek üzenem, h a Xanaxnak és a Frontinnak ugyanaz a hatóanyaga, csak a gyártó cég más (egyiket Egis gyártja, a másikat a Pfizer).
2012. jún. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Köszönöm az információt,azért is írtam,hogy állítólag,mert nekem csak mondták. Utána nem jártam,nyugtató,nyugtató,és lényegében ugyanarra is lett bevéve. Szóval kitartást kedves kérdező,és ha már bevetted,végképp ne idegeskedj ezen még plusszban is! Egyébként szorongásgátlónak azóta az én dokim a Valeriana-t ajánlotta,elméletileg segít az elalvásban,a feszültség oldásában. (nekem mondjuk nem,de gondolom ez egyéni)
2012. jún. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
67%

A valeriánával nekem az a bajom, hogy egyre többet kell bekapkodnom. Én ehelyett inkább a sedatif PC-t használom, ami homeopátiás nyugtató és egyrészt nincs mellékhatása, másrészt nem árt a babának sem. Egyébként Kérdező, ha sokat idegeskedsz, akkor tudom ajánlani az orvosi citromfű teát, az is jót tesz az idegeknek, főleg ha egy kis kamillával együtt iszod (úgy elviselhetőbb az íze). A xanax, ha egyet bevettél, még nem a világ, de azért próbáld meg elkerülni ha lehet. Amúgy meg dolgozni kéne azon,hogy mi az ami kiváltja a pánikot, feszültséget, szorongást, és megszabadulni annak a forrásától arra az időre, amíg a pöttöm fejlődik. Tehát mondjuk a barátnőmet a vizsgaidőszak készítette ki nagyon, és ő passziváltatta magát arra az egy évre, amíg várandós volt. Vagy egy másik ismerősömet meg az anyósa készítette ki (együtt laktak), a csajszi állandóan sírógörcsöt kapott, az anyós meg tovább szidta, hogy gyengeelméjű meg ilyenek. Megoldás: Elköltöztek az anyóstól és rögtön semmi baja sem volt. Járj utána, hogy mi a gond forrása, akár szakember segítségével is, és sokkal jobb lesz, meglátod! Nem kell majd gyógyszert sem szedni, sem pedig attól rettegni, hogy mikor pánikolsz be újra! Kitartás és szép babavárást!


Ui.: A heroinos-cigizős-agyfosós hölgynek meg üzenem, hogy csak egyetlen egyszer élje át azt, milyen egy ilyen pánik roham, rögtön nem fog ilyen marhaságokat írni!

2012. jún. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Én szintén pánikbeteg lettem terhesség alatt.

Nekem orvos írt fel frontint. A háziorvosom annyit javasolt, ha nem muszáj, ne szedjem, de ha szükségét érzem, akkor lehet bevenni. Nekem nagyon nagy segítség volt akkor a férjem, akivel kibeszéltem minden félelmemet, így egyetlen szem nyugtatóra sem volt szükségem.

Nekem sajnos szülés után is megmaradt ez a betegségem, már lassan 2 éves a fiam, de még mindig küszködök kisebb rohamokkal. De még mindig nem szedek nyugtatót. Próbálok most már magam túl élni, társaságba menni, lefoglalni magam, beszélgetni, hogy ne legyen időm foglalkozni a bajokkal.

Szerintem egyetlen szem gyógyszerrel nem ártottál a babának, de inkább próbálj beszélgetni, nekem akkor tényleg segített.:)

2012. jún. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Én vagyok az "agyfosós" hölgy, ahogy Médea nagyon kedvesen megfogalmazta. Nos, nem állt szándékomban ilyen szintű ámokfutást végezni tegnap, és mára belátom, hogy a szavaim kemények voltak. Valóban nem tudom, milyen egy ilyen pánikbetegség. Csupán azt tudom, hogy nekem közeli hozzátartozó öngyilkosságát, durva családon belüli erőszakot, valamint egy kisbaba elvesztését sikerült átvészelnem életem során anélkül, hogy ilyesmihez nyúltam volna. Azt hiszem, mindenki magából indul ki, így én csak a saját tapasztalataim alapján írtam, amit írtam. Mindemellett pedig nagyon sajnálom, ha ártottam, nem állt szándékomban. :(
2012. jún. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
köszönöm mki válaszát,mára már kezdek önmagam lenni,bár nagyon durván kerûlget a sirogörcs és szeretnék már ezen tullenni... a probléma forrását tudom, de 1 honapig türnöm kell még... de erös leszek!!!!!!!!
2012. jún. 23. 10:50
 18/19 anonim ***** válasza:
Kedves 16-os, sajnálom, hogy ilyesmiken estél át, hálás lehetsz az erődért az égnek! De örülök, hogy beláttad, hogy keménynek hatottál. Remélem a jövőben csak jó dolgok fognak Veled történni, szívből kívánom Neked!
2012. jún. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Látom, régi a kérdés, de leírom mert hátha segítek valakinek. Nekem a nőgyógyász írta fel a napi 1 db 0.25 mg-os xanaxot, miután 37 hetes terhesen hirtelen elvesztettem az apám. Nem tudtam enni-aludni, és a doki úgy ítélte meg, hogy károsabb a stressz mintha 1-2 hétig gyógyszert szedek. Persze figyelmeztetett, hogy kb. 1 hét után függőséget okoz, így nem is szedtem tovább.
2013. márc. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!