Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! Szorongásra, félelemérzet...

SOS! Szorongásra, félelemérzetre tudnátok valamit tanácsolni?

Figyelt kérdés
Kisfiam 15 hónapos múlt.Élete első napjától tudatosan szokattam az egyedül alvásra és 1-2 óra egyedül játszásra,ő a 2.gyermekem és a háztartás vezetése,a nagylány iskolai munkája miatt vezettem ezt be.Sose ellenkezett miatta elaludt és el is játszott csendesen.Három napja viszont nem hajlandó csak velem aludni,ami engem nem zavarna,mert valóban alszik nem szórakozik,de sajnos nappal sem tudom betenni a kiságyába.Látni sem akarja.Ezért úgy gondolom,hogy nem a sötét váltja ki nála a félelmet.Persze tudom,hogy a babák életében vannak ilyen "korszakok",de ha tudnátok valami jó módszert,hogy visszaédesgessem a kiságyába...Valóban fontos lenne valami jó tanács,mert 2 szobát kivéve a lakás többi része felújítás alatt áll és nem jöhet ki velem p.l.: a konyhába,mert az most veszélyes lenne,de én sem ülhetek egész nap bent vele.
2012. ápr. 10. 09:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%

Nem tudom milyen kettőtök viszonya, kapcsolata. Én babakorban soknak tartom személy szerint az 1-2 óra önálló játékra szoktatást. Ezt nem tudom hogyan érted el vele, netán hagytad sírni? Ritkán persze vannak ilyen habitusú babák is.


Én elsőnek a napirendet javasolnám olyan formában, hogy legyen benne bőven közös játék.

Nappali alvás a délutánit kivéve ebben a korban már nem szokott lenni.

Ha elalvási gond van a gyerkőcnél, akkor nem a saját ágyamba tenném, hanem bizony addig ülnék vele az ő helyén, amíg el nem alszik. Ez bele fog telni jó pár próbálkozásba.

Ha arról van szó, hogy nem tud önállóan játszani, akkor érdemes újabb játékokat együtt megpróbálni, ami felkelti az érdeklődését. Nem tudom, hogy van-e járókátok, abban esetleg kihozhatnád a konyhába, hogy lásson.

Valószínűleg el lehet kissé hanyagolva, hiányzik neki anya.

Szeparációs szorongása is lehet.

2012. ápr. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szia.Nincs elhanyagolva!!!!!!!!!!!!!!!

Egyszerűen ilyen habitusú kisfiú,hogy a kezdetektől elvolt eljátszott egyedül is.Elnézegette a kezecskéjét,majd a játékait aztán meg idővel már játszot is.A napi 1-2 óra ami neki játékidő volt,nekem mosogatás és a többi.Aztán persze,hogy vele játszok.Ez nem elhanyagolás!!!!És milyen a kettőnk kapcsolata???????????ezt,hogy kell érteni azért mert hagyom egyedül eljátszani én már egy ritka fos szar anya vagyok?

Tudna valaki írni aki ÉRTELMESEN képes válaszolni,hogy a szorongásos helyzetben miképpen kell helyesen cselekedni?Mert ha olyan ritka fos szar anya lennék akkor hagynám bőgni órákig és nem aludnék vele!!De igyekszem ennek a kialakult élethelyzetnek megfelelni és nem magára hagyni a kisfiamat.De egy jó tanács egy JÓ tanács segíthetne,hogy a házimunka is haladjon,de közben a gyerekem se sírjon.

2012. ápr. 10. 09:39
 3/11 anonim ***** válasza:
Én beraknám az ágyába,és nem venném ki,persze ott lennék vele,nyugtatgatnám,hogy ne féljen.Ez előbb-utóbb ha kitartó vagy,sikert hoz.
2012. ápr. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, nem értem ezt az indulatos reakciót a részedről, mert senki nem írta, hogy rossza anya vagy. Vajon miért fordult ez meg a fejedben?!

Azt írtad, hogy "úgy szoktattam, hogy eljátsszon egyedül." Ebből, aki nem ismeri a helyzetet következtethet arra, hogy nem a habitusa ilyen, hanem hagytad esetleg sírni. Ezért nem kell rögtön támadni.

És igen, vannak ilyen időszakok a baba életében. Egy időre most jobban igényel, még átmeneti tárgyat bevezethetsz neki, amin rajta van az illatod, a többit leírtam és úgy is gondolom!

2012. ápr. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Lakásfelújítás közepén, meg amúgy is idegesebb az ember. ezt is érzi.
2012. ápr. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 xStefix ***** válasza:

Azt, hogy legyél vele, ha most erre van szüksége.

Én sem bántásból írom, amit, de hasonló gondolatok jutottak eszembe elsőre, mint a fenti válaszolónak. Nyilván minden gyerek más, és tényleg vannak olyan babák is, akik jól elvannak egyedül (bár ők vannak kisebbségben), de például az "egyedül alvásra szoktatás rögtön az elejétől"-gyakorlat szokott idővel ilyen jellegű szorongásos tüneteket okozni.

Mindezzel persze nem azt akarom én se mondani, hogy te vagy az okozója a fiad érzéseinek, főleg nem gondolom, hogy szándékosan intézted így! Nyilván megvolt az okod, hogy ezt a gyakorlatot alakítottad ki és a legjobbat szeretted volna vele; mindenkinek. Csakhát, előfordulhat (így feltételes módban!), hogy a kisfiad számára ez mégsem volt olyan jó dolog... Vagy, ha eddig meg is felelt neki, most talán eljött az az idő, amikor már nem jó neki és akár csak átmenetileg, akár tartósan szorosabb kapcsolatra vágyik veled.

Ennek számos oka lehet, az életkorától kezdve a szeparációs szorongáson át egész egyszerűen addig, hogy most lakásfelújítotok és talán nem tudja ezt hirtelen mire vélni, fél az új helyzettől. De az is megeshet, hogy csupán csak rajtad érzi az ezzel járó feszültséget és ezért reagál így...

A pontos ok majdnem hogy mindegy is; de a jelzés (ti. hogy szüksége van rád) egyértelmű.


Bárhogy is, én is azt tanácsolom neked (őszintén mondom, hogy jószándékkal), hogy próbáld most kicsit háttérbe szorítani az egyéb dolgokat, amennyire lehet, és figyelj rá oda jobban. Nyilván amit meg kell tenned, mert pl. határidős vagy fontos dolog, az elsőbbséget élvez most is (nem élhettek kupiban hónapokig), de próbáld úgy szervezni a teendőidet, hogy elég időd maradjon rá is. És ha neki most arra van szüksége, hogy az alvásoknál vele légy, hát tedd ezt meg neki, szervezd úgy a napod, hogy mégiscsak beleférjen valahogy. Legtöbbször minimális erőfeszítéssel is sikerülhet.


Hidd el, hogy többet nyersz magatoknak hosszabb távon, ha nem a lakást vagy a korábbi megszokás visszaállítását teszed most (sem) az első helyre, hanem a kisfiad aktuális igényére válaszolsz, éspedig úgy, hogy jó legyen neki. Valószínűleg neked is voltak már szorongásaid, szóval te is tudod, hogy mennyire rossz ilyenkor; és a fiad számára te vagy a kulcs, aki enyhíteni tud a félelmein. Nem (ill. kevésbé) a szoktatás, az anyapótló tárgyak vagy bármi más.

2012. ápr. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is egyetértek az első válaszolóval, teljesen jókat írt. Nem értem a kirohanásodat. Ugyanazokat tanácsolnám, mint az első.
2012. ápr. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Teljesen jó tanácsokat kaptál. A reakciód már elég sokatmondó. Talán ha te lenyugodnál, a babád is nyugodtabb lenne.
2012. ápr. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a tanácsokat és tiszta szívemből elnézést kérek amiért kikeltem magamból.Nem is tudom mi történt velem...

Éppen azéert is fogtunk bele a felújításba mert a kisfiam nem az a kifejezetten "csüngős".

a fürdőszobát lefestettem anélkül,hogy megnyikkant volna,nézegette mit csinálok.Apának vissza kellett mennie dolgozni egyedül vagyok a töménytelen melóval az anyag rámköt a festék rámszárad a fiam meg csak engem akar.Pedig nem tőle veszem el az időt csak azt használom-használtam ki amit ő adott nekem.

Az egyedül alvásra szoktatás pedig azért történt szándékosan,mert nekem rajta kívűl van egy lányom is aki szintén igényli az anyukáját.7 év a külömbség köztük nem tehetem meg a lányommal,hogy azt mondom neki a mami nem ér rá veled foglalkozni,mert itt a kicsi és nekem ringatnom kell menj apádhoz!Ez nem így működik.

2012. ápr. 10. 12:08
 10/11 anonim ***** válasza:
Nehogy bocsánatot kérj már!!! Én teljesen megértem a helyzeted és szerintem is bántó, ledegradáló hangnemben írtak Neked. Egyet értek 6.-kal, de szerintem sem kéne egyből letámadni az embert és mindenfélét mögé gondolni a dolgoknak. Úgyhogy ne Te érezd magad rosszul, amikor ilyen tudálékosok kioktatnak.
2012. ápr. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!