Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen gyógyszer való effajta...

Milyen gyógyszer való effajta szorongásra?

Figyelt kérdés
ha emberek között vagyok nem tudok magabiztos lenni, rögtön szorongok hogy mit gondolnak rólam , nem vagyok szimpatikus, visszahúzódonak, csöndesnek gondolnak,vagy ridegnek, kis bénának és nagyon nagyon zavr..kerülöm, reflexből a szemkontaktust, és egyszerűen nem érzem magam érdekesnek, hogy ápolni tudjak egy kapcsolatot, (nem férfakra értem most).De sokszor úgy érzem nincs is szükségem, nem érdekel más.Emiatt félek új iskolába menni, vagy ha lesz munkahelyem..félek attól hogy erős egyéniségek mellett, érzelmileg lefogok strapálódni...mert minden kicsi dolgot magamra veszek..nem tudom mit tehetnék..Nem tudok máshogy, pozitívan gondolkozni, mert nem azt érzem. 25/Nő
2012. ápr. 2. 01:18
1 2
 1/12 Zsizsik666 ***** válasza:

El kellene menned pszichiáterhez gyógyszert felíratni, és pszichológushoz, mert ez később rosszabbodhat, szociális fóbia alakulhat ki. Mindenképp magánorvoshoz menj. Az SZTK-s pszichiátriai rendelőkben csak félrekezelnek, futószalagon megy a betegellátás, lesz@rják, hogy javulsz vagy nem, azt is lesz@rják, hogy szenvedsz. Nagy ritkán persze ki lehet fogni normális orvosokat, csak nem biztos hogy körzetileg oda tartoznál. Ne kockáztass! Mert komolyabb bajt okozhatnak a félrekezeléseddel, az össze-vissza gyógyszerfelírásokkal. Ha nem akarsz nyugtatókat szedni:

Megpróbálhatod az orbáncfű tablettát vagy teát, kapható drogériákban, 3 hétig kell rendszeresen fogyasztani, 3 hét után fejti ki a hatását. Van egy másik gyógynövény is, a Kavakava kapszula,ez nálunk nincs forgalomban, de külföldről tudsz rendelni. Ennek jobb a hatása, mert rövid időn belül csökkenti a szorongást, nagyon sok ember meggyógyult tőle. És nem kábít! :) Próbálhatsz más gyógynövényeket is, mindenkinek egyénileg különbözik, hogy melyik válik be. Valamint tanulj meg relaxálni és sportolj. Pszichológus azért nem árt (magán orvos legyen szerintem), jó ha valakivel tudsz erről beszélni és segít feldolgozni.

2012. ápr. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A gyógyszer max a tüneteket tompítja, de csak ideiglenesen, és a dózis növelése mellett. Azt ajánlom mindenképp egy kineziológust keress fel, segíteni fog gyógyszer nélkül! Üdv, 21/F
2012. ápr. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia


Maximálisan át tudom érezni helyzeted, és tisztában vagyok azzal a részével is, "csak gondolkodás kérdése, szedd össze magad féle tanácsok." Ez annyira mélyről, gyökerekből táplálkozó "fóbia", valóban nehéz rajta változtatni. Én is vivódom hasonló dolgokkal, talán a Te helyzetedben érdemes lenne megvizsgálni az "életedet" is. Kik vesznek körül van-e társasági élet, párkapcsolat, akár kaland.. élsz-e. "Intimitás" másik emberrel.


Ha gondolog irj privit, dumálhatunk.

2012. ápr. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Szia!


Okis.:)

Most jelenleg nincsen párkapcsolatom, mert elég rosszul végződött az utóbbi, az ő hibájából, de már nem annyira bánt a dolog.


Társasági életem nem annyira van, mert nem a fősvárosban élek, de szeretnék felköltözni, de nem dolgozok, és most még kicsi ideig nem tanulok,de nekem nagyon nagy a mozgásigényem, meg nagyon sokféle dolog érdekel,állandóan pörgésre lenne szükségem főleg hogy ikrek vagyok, és igy nagyon rossz hogy itt élek.De egyedül még nem tudtam úgy intézni hogy felkerüljek Pestre...de előbb utóbb bizti sikerül.


És veled mizujs?

2012. ápr. 2. 15:29
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a többi kommentet:)
2012. ápr. 2. 15:30
 6/12 A kérdező kommentje:
Kineziologuson gondolkoztam már, de nem birom elképzelni azt hogy tudna segíteni, meg nem is tudnám igy elmondani neki szerintem, de jó ötlet amúgy.:)
2012. ápr. 2. 15:32
 7/12 anonim ***** válasza:
Sajna én is épp hasonlóban szenvedek, de nem szedek semmit. Nem tudom mitől lettem ilyen hirtelen. Ha tömegben vagyok szinte kerülget a rosszul lét. A buszozás maga a halálom. Ha beszélnem kell kiszárad a szám egyből. És valamiért úgy érzem, hogy néznek, de tudom, hogy nem. Próbálom tudatosan legyűrni, de nem mindig sikerül.
2012. ápr. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
szia én is így voltam ezzel de aztán megtanultam elfogadni magam, átmentem egy önismereti átértékelésen és azóta nem zavar, hogy mit gondolnak rólam, mert általában az igazat, amit eddig is, csak eddig fájt hallani szia sok szerencsét
2012. ápr. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ne kineziológushoz menj, hanem pszichológushoz. A kineziológus egy pár hetes gyorstalpalót végzett csak el, nem diplomás szakma, a pszichológus min. 5 évig vagy tovább egyetemen tanulja a lélektant.
2012. ápr. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jó, PhD-t is lehet szerezni csalással:) Az hogy mennyi ideig tanul az ember, nem bizonyít semmit...
2012. ápr. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!