Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 33 hetesen szorongásra,...

33 hetesen szorongásra, pánikra, feszültségre, sírásra bevettem egy xanaxot. Okozhat ez kárt a babámban?

Figyelt kérdés
Kifordultam önmagambol... Nem azt szeretném hallani hogy mennyire felelötlen vagyok,mert ezt én is tudom... Csak hogy ez okozhat maradando kárt vagy ilyesmit? Azota megbántam,de nem tudom visszaforditani...
2012. jún. 22. 19:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Szinte biztos, hogy nem okoztál kárt. De legjobb lenne, ha felkeresnél egy szakembert, nehogy rosszabb legyen a helyzeted.

Átérzem a helyzetedet, én is pánikbeteg voltam!

2012. jún. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Szerintem sem tettél kárt, de így nagyon nehéz lesz a hátralevő idő, kérj segítséget szakembertől!

Ezen már ne idegesítsd magad, próbálj a feladataidra koncentrálni, a kicsidnek egészséges mamára van szüksége!!

2012. jún. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Nem,semmit.Ne aggódj emiatt,ebből nem lesz baj.Az idegeskedés viszont sokkal rosszabb.Fel a fejjel a kisbabád érdekében!Azért rendszert ne csinálj a nyugtató szedésből.
2012. jún. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
mindenképpen orvoshoz fogok fordulni. köszönöm a válaszokat.
2012. jún. 22. 19:20
 5/19 anonim ***** válasza:
9%
Ha szerencséd van, nem okoztál benne kárt, de egyet azért tarts észben: te most és mostantól fogva életed végéig felelős vagy érte! Ha legközelebb pánikolsz, majd belősz egy adag heroint? Millió és egy módja van annak, hogy ezt a feszültséget csökkentsd magadban: járj szakemberhez, szedj homeopátiás bogyót, igyál gyógyteát, stb. De ne kockáztasd a babád épségét!!!
2012. jún. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%

Utolsó, hát látszik, hogy Te soha nem mentél át ilyenen:(


Kedves kérdező! Nem okoztál semmi kárt, xanaxot és seduxent is szoktak felírni kismamáknak, görcsoldásra is pl. Ne aggódj és fel a fejjel!

2012. jún. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó, aki pszichésen rosszul van és tudatában van a helyzetének, pont nem kéne bántani. Hidd el, a stílusod felerősítve megy át neki, és biztatásra, bátorításra van szüksége, hogy legyen ereje összeszedni magát, nem pedig felelősségre vonásra.
2012. jún. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Rendben, értem, amit mondani próbáltok. Akkor mostantól lelkileg bátorítsuk a dohányzó kismamákat is, nehogy már legalább egyvalaki éreztesse velük, hogy hülyeséget csináltak! Gondoljátok, hogy ha mindenki csak azt írja, hogy "ugyan, ne aggódj, nem lehet baja, sőt mi sajnálunk téged, mert pánikbeteg vagy", akkor legközelebb nem számít majd ugyanerre a megértésre? Megértem, ha valaki pszichés problémákkal küzd, de ebben az esetben a dolgok menete a következő: kezeltetem magam - tünetmentes, gyógyult vagyok - gyermeket vállalok. Ha ez így nem működik, vagy a betegség később jön elő: gyermeket vállalok - megbetegszem - felkeresek egy szakembert - gyógyszert veszek be, amit a szakember az állapotom teljes tudatában ajánlott/írt fel.
2012. jún. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

ha előrehaladottabb terhes vagy, akkor szinte biztos, h nem okoztál kárt-legalábbis a Xanax-szal nem.

Én úgy 4-5 hetes terhesen, a legveszélyeztetebb időszakban (ilyenkor alakul ki az idegrsz) szedtem antibiotikumot, Neo-citrant, meg fejfájásra gy.szert-mivel felfáztam,fájt a fejem, meg minden bajom volt. Nem tudtam, h terhes vagyok, különben nem bombázom magam azokkal a szerekkel. Dokinak utána mondtam, mikor kiderült, h terhes vagyok: azt mondta,minimális az esélye, h kárt tettem a magzatban, szerinte ezen ne is aggódjak... És láss csodát, egészséges lett a kislányom.

A xanaxot meg ugyy tudom, szokták is szedni terhesség alatt a pánikosok, vagy egyéb hasonló betegséggel küzködők (orvosi utasításra).

Sőt, aki olyan beteg, az még más komolyabb gyszert is szed. Aki chron beteg vagy magas a vérnyomása, depressziós vagy mittom én, nekik muszáj ugyan szedni azokat az (erősebb, töményebb,többféle hatóanyagú) gyszereket, és mégis egészséges gyerekük születik.

Na,nem akarlak bíztatni, de menj el mindenképp orvoshoz, a saját és a babád érdekében is! Ha ilyen tüneteid vannak, akkor azt kezeltetni kell, minél elöbb, mert a szülés után hormonszint csökkenés, ingadozás lesz, az meg fokozza az ilyen panaszokat.

2012. jún. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Orvos,mint irtam, mindenképpen. Leszoktam a cigiröl,nem iszom, nem szedtem be soha semmit a 33 hetem alatt. nem akarok benne kárt okozni és köszönöm,heroinnal sem fogom magam löni. És azzal,hogy vkiktöl kedves szavakat kapok,nem fogom hnaptol kettessével szedni a gyogyszereket. viszont igenis jol esnek a KEDVES szavak,mind emellett nem hurrogom le a válaszodat. De mint irtam, tudatában vagyok vele,hogy nem ez lett vna a megoldás,ezért irtam ki,hogy nem az osztást,hanem a kérdésre a választ vártam.
2012. jún. 22. 19:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!