Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A mai technikával hogyhogy...

A mai technikával hogyhogy tévednek még az orvosok a baba nemét illetően? Ez számomra érthetetlen, hogy hogy nem látják rendesen?

Figyelt kérdés

Olvasom itt, hogy mennyi baba lánynak indult és fiú lett belőle a huszonixszedik héten, vagy fordítva, és ami még "rosszabb" hogy szülésnél derült ki az ellenkező nem. Ez hogyan lehetséges? Mit nem látnak az orvosok? Vagy ha nem látják rendesen, akkor miért mondják? Van, hogy 4D-n nem látják rendesen. Miért nem?


Második gyermekemet várom, ugyanaz a dokim. A fiamnál a 16. héten kérdezte, hogy megmondja e (2D-n), de akkor nem volt bent a párom, ezért mondta, hogy majd inkább a 18. heti genetikain, de akkor már sejtettem, hogy fiú, mert ha ennyire biztosra kérdezte már ilyen korán... Következő UH-n (2D és 4D is volt) meg is mutatta, hogy miből látja. Addig kereste, míg sikerült benézni a lába közé (nem volt sok idő) Utána folyamatosan fiú volt.

Most már a 13 hetesen "megtippelte", hogy kislány (2D és 4D) Aztán 16 hetesen 2D-n is maradt, majd a 18 hetes genetikain már tisztán látszott. A 30 hetes genetikain már én is láttam 4D-n, van képünk is. Egyik alkalommal sem kellett sokáig keresgélnie, egyszerűen benézett a lába közé és kész.

Nem értem, hogy ezt miért nem tudják más dokik is megtenni? Tényleg nem hitetlenségből vagy rosszindulatból írom a kérdést, hanem tényleg kíváncsi vagyok rá, hogy akinek tévedtek, vagy nem mondják meg, mennyire vizsgálja a doki, milyen géppel, hogy fekszik a baba, hogy nem tud a lába közé benézni?

Én is még 99%-ban hiszem el, hogy kislány, a tuti biztos a szülésnél derül ki, de nem tudom elképzelni, hogy ennyit tévedne a doki, aki annyi ilyet látott már, csak tudja, hogy kukac van ott, vagy csak a köldökzsinór stb. Nem?

Bocs, hogy hosszú lett, de már olyan rég ki akartam ezt írni....


2012. jún. 12. 09:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem az előző terhességnél már a 12. héten megmondták, hogy kislány, úgy is maradt. Most a 12. heti UH-on valószínűleg fiút mondtak, a 18. hetin már biztos fiút. Szerintem az orvos képzettségétől és a gép felbontásától is függ, mennyire lehet látni. Meg persze attól is, hogy a baba meg akarja-e mutatni a nemét vagy szégyenlős :)
2012. jún. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, én is ezekre gondolok, de az, hogy a "baba meg akarja e mutatni, vagy szégyenlős" ez milyen indok? Ilyen nincs. (tényleg ezt szokták mondani) De akkor mondja el valaki, hogy hogy fekszik ilyenkor a baba, mikor ezt mondja a doki.

lent van a popsija? Vagy miért nem tudja addig forgatni az uh-t a pocin, amíg meg nem találja a két combcsont közötti részt. Hiszen a combcsontot így is le kell mérnie? Kinyújtott lábbal meg nem feküdhet bent a baba.

2012. jún. 12. 09:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a herék később szállnak le a hasüregből, azt keresik az orvosok UH-on!

Nem akarok hülyeséget írni, de mintha a 20-22. hét rémlene!

Az meg, hogy megmutatja magát olyan dolog, hogy a köldökzsinór is beárnyékolhat, és sok más testrésze is, amiért fiúnak nézik, az amúgy kislányt.

Aki meg elnézi, hogy mi a neme még az utolsó percben is, azt nem sorolnám a jó szakemberek közé(és mivel emberek vagyunk hiba százalékkal is számolni kell)...

A vége felé már tisztán látszania kell, hogy mi a helyzet a nemét illetően.

Szóval nagyjából egyetértek veled, egy jó szakember nem mond semmit, ha nem biztos a dolgában(az én dokim csak a 22. héten mondta 80%-ra, hogy fiú, most már biztos)!

30hkm

2012. jún. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
mert mások is vannak rajtunk kívül, gondolom nincs ideje 20 percekig keresgélni. én szóltam a dokinak, hogy csak akkor mondjon nemet, ha biztos benne. ez a 17. héten volt, azóta meg is lett erősítve, hogy kisfiú (egyébként tisztán látszott). de beszéltem olyan kismamával, aki 30 hetesen állt ott a genetikai uh előtt és még nem tudta a nemet, mert egyszerűen nem lehetett látni. azért valljuk be nem kellemes, amikor a méhedet az uh-val benyomják a gerincedig. és akkor még forgatja, te közben majdnem bepisilsz.. egy orvosnak igazából csak a szükséges dolgokat kell lemérni, de néha az sem egyszerű. így a neme.. kiderül, ha kiderül. nem csak a velejéig tapasztalt orvosokkal van tele az ország.
2012. jún. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Az első terhességnél az egyik lányom úgy feküdt, hogy nem lehetett látni. A többi vizsgálatot el tudta végezni az orvos, de csak ezért nem hívott be újra, hogy megnézzük a nemét. Mostani terhességemnél is noszogatni kellett a babót, hogy pl. a tarkóredőt meg tudják mérni, de nagyon nehezen fordult meg, épp aludni szeretett volna. Mikor fordult, akkor gyorsan a nemét is megnézték. Tehát az, hogy nem mutatja meg magát, az annyit tesz, hogy nem tárja szét premier plan, a többi testrészén keresztül meg nem igazán látható :)
2012. jún. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!