Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan tehetném le a cigarettá...

Csylluka kérdése:

Hogyan tehetném le a cigarettát stressz mentesen?

Figyelt kérdés
21 hetes terhes vagyok, és akár, hogy is probálom nem megy...

#dohányzás #stressz #Magzat egészsége
2012. jún. 4. 11:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Semmi más nem kell hozzá, csak akarni kell. Hidd el, csak ennyi az egész. Nehéz két hétig max. Utána már jóval könnyebb. A gondolataiddal kezdd, azokat hangold át a cigimentes életre! Ez fontos.

És olvass utána, mennyire káros ez a babára és rád nézve is. Képzeld el, amint a gyermeked a hasadban nem kap elegendő oxigént, amikor te dohányzol. Lásd, ahogyan levegőért kapkod, s ez adjon erőt!

Én nagyon drukkolok neked! Tudom, hogy nem könnyű az elején, de simán megtehető ez önmagadért és a babáért egyaránt.

2012. jún. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én 6 éve szoktam le, igaz, akkor nem voltam babás. Tényleg semmi más nem kell hozzá, csak akarat erő. Szerintem a pocaklakó még segíteni is tud ebben, ne tegyél vele olyat, ami ellen nem tud védekezni.

Én olvastam pl a kávé mellé, evés után, így próbáltam meg elterelni a gondolataimat, úgy, hogy a férjem dohányzott. Azóta sem szívtam egyetlen slukkot sem. Ha akarod, meg lehet csinálni, sétálj nagyokat, rágcsálj valamit helyette: gyümit és jutalmazd meg magad apróságokkal egy-egy cigi mentes nap után.

36 hetes kismama

2012. jún. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

kedves kérdező! szörnyen felbőszülök amikor azt hallom, hogy egy állapotos kismama dohányzik! én is dohányoztam 10 évig, de TUDOM mennyire káros ez a babára, így párom is én is a babavárás előtt 1 évvel tudatosan szoktunk le a dohányzásról.

azt ajánlanám, keress rá a google-n néhány cikkre és képre, milyen hatásai vannak a magzatra a dohányzásnak! csak és kizárólag a babádra gondolj és inkább a "stresszt" szenvedje el a magzat, mint az oxigénhiányt az anyaméhben. a stresszről meg csak annyit, hogy ez felfogás káérdése: nem úgy kell nekiállni leszokni a dohányzásról, hogy fúúú ez de rossz lesz, mennyit fogok szenvedni, hogy fog hiányozni... egy élet fejlődik benned és a legalapvetőbb jogot vonod meg tőle, az egészséges életet! MINDEN FEJBEN DŐL EL!

"21 hetes terhes vagyok, és akár, hogy is probálom nem megy..." - így nem is fog menni!

" 21 hetes terhes vagyok és ma már nem gyújtottam rá!" -így biztosabb a siker!

arra kellett rájönnöm, hogy az emberek gyengék és mindig arra gondoltam, mikor megkívántam egy slukkot, hogy milyen alantas dolog egy élvezeti szer rabja lenni, hogy ez irányítsa az életemet, ez határozzon meg engem és itt már nem csak rólad van szó! felelős lettél egy gyermekért, és ha már most ilyen felelőtlen viselkedést tanúsítasz, akkor mi lesz később???

2012. jún. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%
ott van a baba a hasadban!!!!nem motivál az eléggé hogy ne gyújts rá????
2012. jún. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 16 hetes vagyok, az előtt hagytam abba a cigit egy hónappal, mielőtt összejött volna a baba (nem hittem volna, hogy elsőre összejön). Azóta elszívtam 11-12 hetesen egy fél szál cigit, de olyan lelkiismeretfurdalásom támadt, hogy azóta se. Pedig ma még véreztem is és halálra aggódtam magam, és nagyon nagyon kívánom a cigit, de nem gyújtok rá, mert akkor még nagyobb bajt okoznék.

Hány szálat szívsz egy nap?

És ne mondd azt, hogy terhes vagy, mert igazából várod azt a babát, nem? Ha teher lenne, akkor nem is fejlődött volna idáig! Szóval gondolj bele, hogy mi minden szépet és jót szeretnél megadni neki, ha kibújik, de ahhoz, hogy ezt megtehesd, és ne kelljen mindig kórházba vinni, vagy pici korától kezdve gyógyszerezni, mert mondjuk kálcium hiányos, vagy ilyesmi, ahhoz muszáj letenni a cigit, még ha csak erre a kis időre is, amíg még a pocidban van.

Amúgy létezik biorezonanciás kezelés a dohányzásról való leszoktatáshoz, ami végül is egy mankó, és csak az akaraterődet támogatja, de lehet, megér egy próbát!


[link]


ez a link. Nézd meg! Lehet, hogy tudnak segíteni! Sok sikert!

2012. jún. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%

Megfogod a dobozt és behajítod a kukába! Ennyi, egy kismama igazán megtehet ennyit a gyerekéért!!!


Én is nagy bagós voltam a terhességeim előtt, napi 1 dobozzal simán elszívtam, de terhesség alatt egy szálat sem és nem is esett nehezemre. Az első után, mikor már nem szopizott visszaszoktam, de a második előtt ugyanúgy tettem le, mint az első előtt.

Sőt, két nagy bagós pasival dolgoztam egy irodába, gyakorlatilag valakinek a hamutartójában folyton füstölt a cigi, mikor megmondtam nekik hogy terhes vagyok, többet egyik sem gyújtott rá ott benn, kérne sem kellett őket, pedig nem nagyon tudtak kimenni, mert volt meló bőven, de mégis képesek voltak rá.


Fejben dől el minden, motiváljon a pici élet a hasadban, aki valószínűleg nagyon nem jól érzi magát, mikor te szívod a cigit. Rosszat akarsz a picinek????

2012. jún. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen ezt a fejmossást minenkinek. Esküszöm segített 2,5 napja nem gyújtottam rá.., jah meg persze az, hogy sok videót megnéztem erröl meg utána olvastam rendesen..mégegyszer mindenkinek köszönöm:)
2012. jún. 6. 08:14
 8/12 anonim ***** válasza:

6. vagyok!

Nagyon örülök és kitartás Neked. Gondolj arra, hogy az pici élet ugyanazt a füstöt szívja amit Te és sírdogál a pocakodban, mert annyira rossz neki.

Plusz még ha utána olvastál megtalálhattad, hogy bizonyított, hogy a dohányzó kismamák gyerekei nagyobb százalékban lesznek asztmásak, küzdenek felső légúti nyavalyákkal, vagy lesznek allergiásak bármire. Ilyent csak nem akarhatsz a picidnek!


Minden jót Nektek!

2012. jún. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

nagyon büszke vagyok rád (még ha nem is ismerjük egymást!) örülök, hogy nem vetted támadásnak a dorgálásokat és örülök, hogy ilyen pozitívan állsz hozzá mostmár! látod, így is lehet: "2,5 napja nem gyújtottam rá" :) mennyivel szebb, mint a "nem megy" XD Örülök neked és csak így tovább! nekem az első 3 nap volt nagyon kritikus, de tömtem magamba a répát (pótcselekvés), panaszkodtam, hisztiztem... de itt vagyok, nem lehet bele halni!lehet butaságnak hangzik, de felírtam egy papírra azt a néhány dolgot, amiért le KELL szoknom a dohányzásról és amikor már alig bírtam, elővettem, elolvastam és kicsit helyre rántott... Gratulálok még egyszer és sok-sok kitartást! A babádért teszed!

zsófi

2012. jún. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Még a mai napig sem szívtam el egy száll cigit sem azota, és nagyon büszke vagyok magamra.. Azt a pénzt amit eddig cigire szántam, most már a kicsikémre költöm, babaruhákra, stb... mégegyszer köszönöm nektek:):):):)
2012. jún. 8. 14:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!